Do ktorého týždňa môžem cestovať letecky?

izi2
17. aug 2011

ideme do grécka, v 27. tyzdni.

lucy56
17. aug 2011

podla mojich vedomosti do 26tt by ta mali prepravit v pohode a od tohto tt potrebujes aj potvrdenie od doktora ze mozes letiet a najlepsie je riesit to s tou spolocnostou ktorou letis,lebo kazdy ma ine pravidla

estterka
17. aug 2011

toto si treba zistit aj u leteckej spolocnosti,tehotne zeny musia mat vacsinou povolenie. moju znama mala len prestup v nemecku,tak dva mesiace pred porodom a nepustili ju. musela tam zostat,zohnat lekara,potvrdenie,ze moze letiet a az potom odletela. a potom zalezi do lekara,dokedy ta necha letiet,mna nenechal v 25tt ,pretoze to bolo riskantne v mojom pripade.

kilian
17. aug 2011

ja som naposledy letela v 31 tyzdni-let trval 6 hodin.od 32 tt potrebujes uz potvrdenie od lekara pri niektorych letoch.

kiribaby
17. aug 2011

Naposledy som letela v 23tt, let prebiehal úplne v pohode, nespozorovala som na sebe žiaden rozdiel oproti lietaniu pred tehotenstvom alebo počas 1.trimestra.. Teraz sa opäť chystám letieť v 30tt a nemám z toho žiadne obavy 🙂 Väčšina aerolínií prepravuje nastávajúce mamičky (ktoré sú bez zdrav.problémov) do konca 28-36tt bez potvrdenia lekára (Medical Information Form), napr. CSA do 34tt, Alitalia do 36tt, Lufthansa do 36tt...

bobocka
17. aug 2011

28tt.cca 2hodinovy let.bez problemov.len nechod cez tu scanovu branu ci co to je.tehotna to moze bez problemov obist a prezriet ju mozu rucne.,ten scan na letisku moze byt pre babo nebezpecny.inak je vsetko ok.ja som mala aj od midwife papier,ze moj zdravotny stav a stav babatka je ok a nevidi ona ziaden dovod pre mna,aby som neletela.na letisku to odomna nik nechcel,no pre istotu som to mala,lebo niektore letecke spolocnosti odmietaju brat rodicky po 34tt a ja som mala take velike brusko,ze by mi kludne povedaliz,e aj rodit uz coskoro budem 😀 tak som sa poistila papierom od midwife(zena starajuca sa o tehotne v uk).ale let ako taky bol bez problemov. 😉

tigri
17. aug 2011

okrem letu by som na tvojom mieste riesila aj poistenie liecebnych nakladov...akurat vcera som si citala vseobecne poistne podmienky od Allianzu pri cestovnom poisteni a zistila som, ze z pripadneho plnenia su vylucene aj naklady vynalozene z dovodu tehotenstva vzniknute po ukonceni 26. tyzdna tehotenstva, vratane porodu a jeho komplikácii

ci ta nejaka poistovna poisti, netusim ☹

ak si to chces overit, pozri si to v tomto linku str. 5 (cast II., clanok 4, pismeno h):
https://online.allianzsp.sk/cestovne-poistenie/...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre