Je 3D ultrazvuk v Čadci?

22beba
7. feb 2012

Ahojte mamičky z okolia Čadce.... je v čadci 3d ultrazvuk ak nie kde je najbližšie ? chcela by som mať peknu pamiatku a chcela by som vidiet svoje babatko a strasne by som na neho chcela ist ... len neviem či nie je až v žiline... ak niekto niečo o tom vie tak ma informujte dakujeeeem moc 🙂

petruldo
7. feb 2012

@22beba ahoj, v Čadci v nemocnici je nová gynekologička volá sa Poláková, má 3D aj 4D ultrazvuk /ambulanciu má vedľa Dr. Pijakovej/

22beba
autor
7. feb 2012

@petruldo dakujem 🙂 a u nej sa musim objednat alebo ako to u nej funguje? 🙂

martinkatinka
7. feb 2012

Moj gynekológ MUDr. rehák má tiež taký a je na Čiernom...

petruldo
7. feb 2012

@22beba no objednť sa musíš určite, volaj na ustredňu v nemocnici a pýtaj si ju prepojiť, tel. 041 4604 111

22beba
autor
7. feb 2012

dakujem 🙂 moc si mi pomohla 🙂 http://www.porodnicacadca.sk/18/ultrasonograficka/ akurat toto kukam ale asi je to nieco ine ale skusim sa aj u nej informovat ... 🙂
@petruldo

petruldo
7. feb 2012

@22beba ten link to je asi nemocničny ultrazvuk /je oproti gynekol. príjmovej ambulancie/, Dr. Poláková je súkroný lekár a sono budemať určite spoplatnené /ako všade inde/

zilina4d
9. feb 2012

Zdravím budúce mamičky:chceme vás len upozorniť na fi:Prenatal v Žiline a jeho tzv.4D ultrazvuk,podľa našich skúseností sme boli veľmi ale veľmi nespokojný s prístupom p.MUDr.Oľga Káčerikovov.Je to jedna neprofesionálna doktorka,ktorá len inkasuje peniaze,za niečo čo sa ani zďaleka nepodobá ani 4D ani 3D .Dostali sme dvd s pol hodinou niečoho,čo je jedna nekvalitná hádanka,čo to tam vlasne je.Obyčajné "sono" s fotkami zadarmo nám urobilo väčšiu radosť ako táto "hlúposť",za ktorú sa nehanbia pýtať peniaze.Povedal som,že tam nič nevidím a tá fušerka,že je zle otočené...ani ju nenapadlo,nás preobjednať alebo poslať na hodinku se poprechádzať,jediné čo ju zaujímalo boli peniaze...za celú cca pól hodinku není vidno skoro nič alebo jej reakcia "aha tu je oko,aha tu máte nohu ..." ...strašne ☹
Neberte to ako výmysel,to dvd máme ak bude niekto chcieť,radi sa podelíme o zlú skúsenosť....

miruska24
2. mar 2012

@22beba Ahoj, ja som tiež z Čadce a chcela by som ísť na 3D/4D ultrazvuk. Zatiaľ som objednaná na 3D/4D v Žiline, ale radšej by som išla v Čadci, hlavne, keď som si prečítala tie recenzie. Bola si u Dr. Polákovej, alebo v nemocnici? Prosím daj vedieť čim skôr a či si bola spokojná....ďakujem.

22beba
autor
2. mar 2012

@miruska24 ahoj 🙂 ja som bola normalne na ultrazvukku kedze mi sestricka povedala ze obycajný ultrazvuk vidiet krajsie ako 3D ... ale podla mna sa to da... potom mi povedali ze mam prist ked budem tak v 30 tt ze to je najlepsie 🙂 pristup bol super milá doktorka aj sestricka 🙂 a tam do nemocnice ak chces fotku alebo ak chces zistit pohlavie mozes ist hocikedy len na take dolezite výsetrenia musis ist podla dna kedy tam ultrazvuk robi doktor pre teba ... napr ja som bola v stvrtok lebo vtedy tam su pacientky mojej doktorky 🙂 ale ja si myslim ze treba vyskusat neviem ti povedat ci som spokojna kedze mne ho neurobili a hore dole tam zase behat nebudem vies 🙂 ale je to drahe strasne na nas mamičkach ryžuju :( neviem keby ze mozem idem skusit asi do tej ZA tam je asi lepsia technika 🙂 ale rozhodnutie je na tebe 🙂 3D v ca stoji 20 e fotka a zober si aj USB kluc az ti maju tie fotky kam stiahnut 🙂 drzim palce 🙂

22beba
autor
2. mar 2012

@zilina4d no ty kokos :/ nevyjadrujem sa :( ja mam zlu foto z ca z ultrazvuku obycajneho kde ni nie je vidiet a nepýtali odomna peniaze ze to je zbytocne .... aj som sa prechadzala a nic drobec sa asi hambil :D ale hento mi je fakt luto ze lekári su ludia ktorý by nám mali pomahat a nie taketo šachry s nami robit a este tolke peniaze to stoji :(

miruska24
2. mar 2012

@22beba Ja už z obyčajného ultrazvuku foto mam z Čadce a pekne, aj keď naposledy keď som bola tak tiež sa nedala urobiť fotka tak sa drobec mrvil 😀 . Ale chcem aj ten DVD záznam z 3D a 4D, tak to je asi najlepšie v Žiline, ja som sa objednala cez www.prenatalzilina.sk, len ma objednali až do mesiaca, tak ak tak skús skôr. Ja idem v 26 týždni – to podľa doktora s ktorým som odtiaľ volala je ideál. Ale stoji to 59 eur.

22beba
autor
2. mar 2012

@miruska24 juj no ale to je riadne drahe 🙂 ja by som chcela tiez to dvd ale studujem v ostrave cize do ziliny nemam kedy ist a do cadce taktiez len tak raz za cas :( tak uz to asi necham tak 🙂 necham sa prekvapit malinkým 🙂

babjak
21. mar 2012

Babjak: odpoveď na príspevok autora/ky zilina4d zo dňa 9.2.2012 o 12:08

Vážený pisateľ/pisateľka!
Rád by som reagoval na Váš príspevok zo dňa 9.2.2012 o 12:08 hod.

K 3D/4D vyšetreniu: tento typ vyšetrenia je považovaný za vyšetrenie KOMERČNÉ (žiadna zdravotná poisťovňa ho neprepláca), v žiadnom prípade sa nejedná o diagnostiku (nezisťujeme ním vývojové chyby plodu). Jeho kvalita závisí od mnohých faktorov zo strany matky aj plodu, ako napr. týždeň tehotnosti, v ktorom sa 3D/4D robí, hrúbka brušnej steny ženy, poloha dieťaťa, množstvo plodovej vody, prítomnosť placenty ev. končatín plodu pred tvárou plodu. Všetky tieto faktory môžu negatívne ovplyvniť jeho kvalitu a celkový dojem budúcich rodičov z vyšetrenia (inak povedané: ak máme nevhodné technické podmienky pre zobrazenie dieťaťa, nepodarí sa nám urobiť zábery, ktoré rodičia od vyšetrenia očakávajú, hoci sa lekár snaží ako najlepšie dokáže).
V cenníku našich služieb je uvedené, že pri nepriaznivých podmienkach na určenie pohlavia a 3D/4D vyšetrenia je účtovaný poplatok 50% sumy vyšetrenia. Táto suma aspoň čiastočne pokrýva prevádzkové náklady (UZV prístroj, nájom priestorov, pracovný čas lekára – cca 30-40 minút,...).
Na vyšetrenie na našu ambulanciu prichádzajú budúce mamičky so svojimi partnermi dobrovoľne. Pri objednávaní termínu, na základe dostupných informácií na našej stránke, sa dočítajú, že vyšetrenie je realizované za priamu úhradu – firma PRENATAL, s.r.o. nemá zmluvný vzťah so žiadnou zdravotnou poisťovňou (rovnaký oznam je dostupný na dverách ambulancie). Pred samotným vyšetrením dostáva klientka prečítať informovaný súhlas. V ňom sa dočíta všetky vyššie uvedené skutočnosti a svojim podpisom dáva súhlas k tomuto vyšetreniu a zmluvným podmienkam. V prípade, ak má doplňujúce otázky, lekár s ňou tieto prekonzultuje. Ak by s niečim nesúhlasila, môže to samozrejme odmietnuť a vyšetrenie nezrealizujeme.
Na záver by som chcel zdôrazniť, že snahou personálu firmy PRENATAL, s.r.o. je to , aby budúci rodičia odchádzali z vyšetrenia spokojní, s pozitívnou emóciou. Netreba však zabúdať na plod, od ktorého vo veľkej miere závisí to, čo nám dovolí vyšetriť a zobraziť.

dr.Babjak, za PRENATAL, s.r.o.

matka196
13. aug 2012

@petruldo ahojky, prosim Ta, ako si spokojna s MuDr. Polakovou? Videla som, ze ma novu ordinaciu v parku.

petruldo
13. aug 2012

@matka196 ahoj, ja chodím k dr. Čuboňovej. dr. Polákovú poznám iba "z videnia" z práce, a že sa presťahovala to je tiež pre mňa novinka, teraz som na materskej 🙂

neffi
20. jan 2013

Ahoj, v Čadci neviem o takom ultrazvuku, ale ja som bola na 3D v Třinci a aj na vyšetrení srdiečka a za DVD a fotku som dala vtedy 600 Kč a za vyšetrenie srdiečka 300Kč. Myslím, že sa mi tam oplatilo ísť, keď pozerám, koľko to stojí v ZA.... Máme krásnu pamiatku 🙂)) na babatko v brušku : Ale je to už cez 3 roky dozadu 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre