Je ultrazvuk presný?

micik1112
18. sep 2014

Ahoj baby mam na vas otazku nakolko som tu nova chcela by som vediet vas nazor ...som tehotna v 25tt...ked som bola prvy krat u lekara ked som zistila ze som tehotna tak som bola v 6tt+5d...bolo to presne 20.5....nakolko som mala stale nepravidelny cyklus a taktiez problemy s ovulaciou tak mi lekar povedal ze plod je o 2 tyzdne mensi....teda ze tam je posun o 2 tyzdne....moja posledna ms bola 19.3.2014.....a ked som sla k lekarovi zasa 25.6.2014 vtedy ultrazvuk ukazal ze som presne v 12tt+1d ale podla poslednej menstruacie som uz bola v 14TT+1den....tak teraz kedy som vlastne mohla otehotniet???mam sa riadit ultrazvukom???podla ultrazvuku mam termin 6.1.2015.... 😒 😒 mam v tom chaoz takze ak mi vie niekto poradit tak vas o to prosim....a zaroven dakujem ...PS:mne to vychadza ze som otehotnela bud zaciatkom aprila alebo okolo 6.4.....no a vtedy by mi to aj sedelo🙂len neviem ci to dobre ratam ....takze ak je tu nejaky profik co s tym ma skusenosti tak budem vdacna🙂

siska53
18. sep 2014

@micik1112 ten neskorsi ultrazvuk byva presnejsi.
To som mala pri malom-nepravidelny cyklus.poposuvany noredisteronom..Tp vyratany podla poslednej ms,nasledne upraveny na skorsi termin,co mne skor sedelo,lebo som vedela,kedy bol posledny styk-asi 2dni pred poslednou menstruaciou. Cize som vtedy musela mat na 100%ovulku..

micik1112
autor
18. sep 2014

@siska53 cize ty si tehotnela 2 dni pred ms???s tou ovulaciou je to katasrofa... 😝 to mozes mat hocikedy tu ovu ze???ja som mala vzdy nepravidelny cyklus a aj s ovu problemy....raz som ovulovala a potom zasa nie....a ratat si to mozem aj tak podla kalendara ze???ze ked som bola toho 25.6 v 12TT+1d tak kvazi minus 13 tyzdnov dozadu???ci ako???nevies???

siska53
18. sep 2014

@micik1112 no asi tak nejak. 🙂)
Mne sa po odstaveni syna cyklus upravil,bol ako hodinky a dcerku som si uz vedela oekne vyratat,no teraz mi to zas chodi +/- 4 dni. Takze tam by som si to opat asi nevedela vyratat,kebyze chceme babo..resp.si musime davat pozor stale...

To moje prve otehotnenie mi tak vychadza,lebo to sme boli na dovolenke a po nej som dostala o 2dni ms,potom nebol cas na take veci,kazdy sme byvali u rodicov..preto mi to prislo tak kogicke a hlavne utz v tom cca 20.tyzdni to vlastne aj potvrdil..povodnz to malo but podla poslednej 23.3.,tam mi to upravili na. 17.3.,a sekciu mi robili 12.3.,no to sa mi iz spustal porod,cize kebyze mozem ist prirodzene,tak maly by sa narodil bud 13.3. alebo 14.3.

micik1112
autor
18. sep 2014

@siska53 tak to mas super ty uz mas 2 deticky 🙂 a ty si si to tiez ratala tak podla kalendara dozadu???ratam to spravne???ja mam v tom taky chaoz...boze....a ultrazvuk ukaze presne v ktorom tyzdni si???myslim aspon na zaciatku do 12 tt.....?

siska53
18. sep 2014

@micik1112 to este nemusi byt presne, nie je vzdy presny,je to skor orientacny udaj - napr.i vaha babatka je vzdy plus minus daco...i meranie...takze ber tp s rezervou..dakedy totiz doktori strasia,ze babo je prilis male,velke a pod.
Drzim paste,nech je vsetko ok.
Hej..nejak tak som to pocitala..
Pri dcerke som.si ovulku vypocitala z takej kalkulacky na nete.

pribinak
18. sep 2014

Este ti budu robit "velky" ultrazvuk v 36tt a podla tohto vysetrrenia sa stanovuje termin porodu v takychto pripadoch ako si ty
Netreba si z toho nejak "robit hlavu" priroda zariadi vsetko co treba

janulina.k
18. sep 2014

ultrazvuk nie je presny. mne to tiez vselijako vymeriavali, den pred porodom odhadovali dietatko na max.2500g a narodil sa 3220g. takze sa netrap 🙂 a terminom sa tiez lekar netrafil 😀

maribell
18. sep 2014

@micik1112 ako kedy 😀 .. ale podla mna je presnejsi ultrazvuk ako ked mas nepravidelnu ms .. ja podla ms som mala termin 17.8 .. (lenze mala som nepravidelnu ms a ovulacia bola o tyzden neskor) a podla ultrazvuku to tak aj vychadzalo pretoze mi dali termin na 25.8 .. maly sa narodil 26 🙂 keby idu podla ms tak by som asi skoncila s vyvolavanym porodom 24teho

eeeeeerr
30. sep 2014

ahojte moc sa nevyznam do toho ,ale tiez mam termin 6.1.2015 a poslednu menstruaciu som mala 1.aprila 2014 .pravdebodobnost otehu bola 14.aprila .Ja by som sa riadila menstruaciou.... Zdenka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre