Rátajú sa do dĺžky tehotenstva aj 2 týždne pred ovuláciou?

katkanova
25. jún 2013

tato otazka je asi skor mierena na tie co presne vedeli kedy otehotneli - poslednu m som mala 30 aprila, otehotnela 16 maja. podla kalkulacky som v 8 tyzdni ale ta tam pridava tie 2 tyzdne pred ovulaciou, relalne tehotenstvo trva 6-ty tyzden. moja otazka teda je - je mozne ze na ultrazvuku podla velkosti plodu sa s lekarmi zhodneme na tom ze som v 6tt, alebo oni prosto s tymi dvomi tyzdnami tiez vzdy kalkuluju a je najpravdepodobnnejsie ze sa potvrdi ten 8 tyzden, preto lebo 8my je vlastne realne 6ty ak viete co myslim 😀

donna11
25. jún 2013

@katkanova vzdy sa rataju aj tie 2tt pred ovu..lebo vlastne je to cyklus, v kt si otehu, neda sa ratat len ovulacia, kt sa neda na 100% potvrdit na den presne - teda pokial ta nesleduju dr al si nebola na umelom.

kazunomiya
25. jún 2013

Ahoj, pocitanie podla poslednej MS je menej presne, lebo sa rata ze ovulacia bola presne o 14 dni po MS, co zdaleka nie je vzdy pravda. Avsak take urcovanie je len orientacne. Treba povedat lekarovi, ze vies presne kedy bola ovulacia ale aj keby to neakceptoval, tak oni to presnejsie urcuju potom podla sona cize to aj tak potom uvidi.
Ja som tiez vedela ze som mala ovulaciu az na ca. 27 den cyklu, nie 14. lebo si cykly sledujem (teplota, hlien...)

hajajanka
25. jún 2013

@katkanova Velmi to komplikujes 🙂 Tehotenstvo sa raty od prveho dna poslednej menstruacie a teda sa tam zapocitava cely cyklus. Vzdy budes mat v knizke uvedeny tyzden tehu s tymi 2 tyzdnami akoby naviac. Je zbytocne, aby si to pocitala inak 🙂

katkanova
autor
25. jún 2013

@kazunomiya ja som ovu mala relativne v strede takze to vychadza podla tabuliek, len mi to nejde do gebule ze som bola tehotna dva tyzdne vtedy ked som este nebola :D

kvetinka211
25. jún 2013

@katkanova rataju od prveho dna ms, cize aj tie dva tyzdne ked sa este len chystalo vyskocit vajicko pre buduce babatko. Tehotenstvo vlastne teda netrva idealne 40tyzdnov, ale realne 38.

katkanova
autor
25. jún 2013

@kvetinka211 no to ma prave zaujima ci to mozu ukorigovat tak ze tie dva tyzdne tam nadratane nebudu ale len realna dlzka tehu ... no uvidime 🙂

usacek79
25. jún 2013

@katkanova tehotenstvo sa VZDY rata od prveho dna poslednej menstruacie, nie je tu co spekulovat...
potom sa pripadne moze pri velkych ultrazvukoch na konci prveho trimestra a v 20tt upravit termin porodu podla realnej velkosti plodu, ale to nic nemeni na tom, ze aj tehotenska knizka sa vedie podla poslednej menstruacie - teda aj s tymi dvomi tyzdnami navyse...
ak mne tu teda pise, ze som v 18tom tyzdni, moj plod je realne v 16tom 😉 ale teda tehotenstvo trva 18tyzdnov a to je smerodajne.

kvetinka211
25. jún 2013

@katkanova myslim ze velkost na ultrazvuku sa len posuva vzhladom na tie tyzdne ratane podla ms ... cize ak je vacsie tak trebars +1tt navyse, ale vzdy sa rata akoby tam babo bolo od zaciatku aj ked tie prve dva tyzdne nie je ...

magimary
25. jún 2013

@katkanova vždy sa s tým kalkuluje 😉
aj u mňa sa teda kalkulovalo, hoci som presne vedela, kedy som otehu (teda kedy bola ovulácia-16.júl)
a i napriek ideálne vyrátanému termínu som prenášala 😅

lienka1601
25. jún 2013

ahoj.. moje tehotenstvo je take domotane ze lekar jednoducho rata tyzdne mojho tehotenstva podla velkosti babatka.. pretoze posledna ms bola 15.3. 2013 ale ked dalsia ms neprisla robila som si test... negativny.. isla som k dr kedze moj mal dovolenku a bola som nedockava iny dr mi dal vyvolavacku s tym ze ak ms do dvoch tyzdnov nedostanem som tehu.. pri konci tych dvoch tyzdnov si robim dalsi tehu test a bum dve ciarky.. dalsi tyzden som cakala na vysetrenie.. a moj lekar pozeral ako zaba z prachu ze nam 4 tyzne niekde chybaju.. podla velkosti som bola v 6tt+1 ale podla poctov som mala byt 10tt+1 takze asi tak... a ked podla velkosti babatka spatne ratal termin otehotnenia bol to datum druheho dna dalsej ms kedze som mala pravidelnu.. no ako hovorim domotane :D

kazunomiya
25. jún 2013

@katkanova to ma tiez dostalo ze vlastne sa rataju dva tyzdne navyse.. az teraz som to zistila ked som to sama riesila. Asi to v podstate bolo jednoduchsie, lebo lahsie urcis menstruaciu ako ovulaciu. Inak si to neviem vysvetlit.. lebo fakt je ze tie dva tyzdne este tehotna nie si, lebo este ziadne babo nie je.. a aj tak uz sa zaratavaju. Proste medicinsky uzus, to netreba riesit... proste vies ze babatko ma v skutocnosti o dva tyzdne menej ako je tyzdnov tehotenstva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre