Krvná skupina 0 negatív u oboch rodičov a dieťa má Rh+

kamea858
15. máj 2014

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či ste sa stretli s takým prípadom, že matka aj otec majú dokonca rovnakú krvnú skupinu a to 0 negativ a dieta ma 0 pozitiv? Je to vôbec možné? Dakujem za vaše reakcie.

lulu369
15. máj 2014

@ammellia tak to dodnes presne neviem, ale bolo mi povedané, že sa to môže stať pokiaľ má mamička krvnú skupinu 0 a otec krvnú skupinu B...no nik mi to presne nevysvetlil prečo sa to stalo, prečo mala tie hodnoty bilirubínu až tak vysoké. No ako som už aj písala deti majú rovnakú krvnú skupinu a syn nemal tak vysoké hodnoty bilirubínu ako dcérka, a pediater na novorodeneckom mi povedal, že to mohlo spôsobiť aj to, že pri dcérke som mliečko dostala až na 5 deň po pôrode, pri synovi som mala už druhý deň po pôrode mliečko...

bar12
15. máj 2014

Este je otazne, ci sa po porode pichaju protilatky vzdy, alebo iba ak je narodene dieta rh+, lebo inak v tom nevidim celkom zmysel..

jamabe
15. máj 2014

@bar12 ja mam rh neg, muz rh poz. Pocas tehotenstva mi sice sledovali protilatky, ale tu injekciu rhega mi dalk az po porode, ked zistili, ze malicka ma rh poz. Aj u teba by ta injekcia mala stacit po porode.. Co som citala, tak prve tehotenstvo vacsinou nie je babo ohrozene, az pri dalsich... V tvojom pripadd by som urcite pri dalsom tehotenstve na to upozornila a ziadala sledovanie protilatok!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu369
15. máj 2014

@25daniela no ja niečo také neželám prežívať ani tomu najväčšiemu nepriateľovi, tých pár dní neistoty bolo príšerných...
mne keď malú uvidela naša pediatrička, tak sa zhrozila, že prečo nás takýchto žltých pustili domov, no moju malú žiadny pediater pred prepustením domov nevidel (sestrička prišla za mnou a povedala mi, že p. doktorka malej podpísala prepušťaciu správu, bez toho aby sa na ňu prišla pozrieť). keď som to povedala našej doktorke, tak ju skoro porazilo a viem, že na novorodeneckom oddelení narobila poriadne halo...a prístup doktorov na detskom oddelení v Breznianskej nemocnici - jedným slovom DES. museli sme po 2 dňoch doma opäť ísť do nemocnice, no doktora viac trápilo to že dcérka je dehydrovaná (no opak bol pravdou), ráno ma odbyl, že po malú ide rýchla a že ju musia previesť do BB a ak chcem ísť za ňou (mňa do sanitky zobrať s ňou nemohli) tak mám zavolať niekomu domov aby prišli po mňa a že môžem ísť do BB aj ja...no nik nám nepoedal na aké oddelenie naše dieťa bolo prevezené, takže manžel letel ako šialený do BB, tam sme skoro hodinu chodili po nemocnici kým sme si našli dieťa a ošetrujúca lekárka nás privítala s tým, že malá je pripravená, že jej musia dať tranzfúziu a že môžme ísť ne chvíľočku za ňou...keby, že nemáme známu, tak by som za malou musela každý deň dochádzať viac ako 50 km...to bolo asi to najhoršie čím sme si museli s manželom prejsť, no našťastie nás to ešte viac spojilo

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bar12
15. máj 2014

@jamabe jasne, no to urcite upozornim.. Este mam aj MA za sebou po kt tiez pichali..

meluela
15. máj 2014

@kamea858 v 28tt mnohi lekari este ani nedavaju, zavadza sa to az posledne roky ... moj gyn o tom ani nevedel, sama som si nasla clanky ale ked som isla neskor do sukromneho centra tak tam mi automaticky dali (ale my sme s muzom - a +) .. potom mi dali znovu po porode. Su okolo toho riadne chaosy, mne napriek tej injekcii namerali protilatky (alebo prave preto), gyn na antolskej sa zasa cudovala naco mi to davali v 28tt a potom zasa v sukromnom po sestonedeli nechapali naco mi dali znovu po porode ... podla odborneho clanku ktory som citala by sa malo dat aj vtedy aj potom.
No ale u vas je snad vsetko v poriadku, k vzniku protilatok pred porodom dochadza len vynimocne, najvacsie riziko je prave pri porode a ked si vtedy dostala tak by dalsie tehotenstvo malo byt s najvacsou pravdepodobnostou ok. Potom si ale odsleduj nech ti kontroluju protilatky hned od zaciatku keby nieco. A tiez si myslim ze kedze pluska z dvoch minusiek je zriedkava, tak dalsie babo bude mat snad -.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu369
15. máj 2014

@fidka79 ďakujem za informáciu, no niečo som trocha o tom čítala, len toho bolo strašne málinko a nik lekárov, ktorých som sa na to pýtala, mi to nevysvetlil...no moja dcérka mala pocikaných plienok dosť a nechýbal jej ani apetít do papania a nebola ani spavá...žltá bola až príliš, no bolo mi na novorodeneckom povedané, že stačí keď ju budem dávať slniť pri okne. A keď nás prepúšťali z novorodeneckého domov, pani doktorku vôbec netrápilo, že dieťatko by mali prísť skontrolovať a následne napísať prepúšťaciu správu, no pani doktorka malej prepúšťaciu správu vypísala bez toho aby ju videla...

lulu369
15. máj 2014

@fidka79 no bohužiaľ to je naše slávne zdravotníctvo...no pri synovi som hneď upozorňovala na to, že čo sme mali s dcérkou, tak sa ešte rozčuľovali, že aj pred troma rokmi im jedna pediatrička (naša pediatrička) robila rozruh na oddelení a sestričke som hneď povedala, že to bolo pre moju dcéru a ako sme dopadli, tak skopila zrak a viac nemala ani jeden komentár...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamea858
autor
15. máj 2014

@meluela urcite si to pri druhom odsledujem a ako som pisala buduci tyzden sa na to podrobne spytam. Ja som nevedela ako je to doverovala som doktorovi. Ten si len vypytal krvnu skupinu otca.

tslobik
15. máj 2014

Rhega sa pichá automaticky po pôrode matkám Rh negat., ktorým sa narodilo Rh-pozit. dieťa, inak nie. Pichá sa tiež po amniocentéze, interupcií, potrate Rh-negat. ženám. Treba to mať napamäti a Dr. upozorniť. Krvná skup. otca sa nezisťuje vždy a je to tak rozumnejšie lebo lekár nemôže byť na 100% presvedčený, že muž uvedený ako otec je naozaj otcom 😀 (aj keď predloží potvrdenie o svojej krvnej skupine). Preto sa automaticky v poradni sledujú všetky Rh negat. matky.

25daniela
15. máj 2014

@lulu369 fuha, to hruza, ale ja som trikrat volala k detom zachranku a nikdy nepovedali, ze nesmiem ist s dietatkom, automaticky ma brali do zachranky s detmi. A to tiez raz bolo asi trijtyzdnove baby a dvakrat tak rok a pol rocne

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu369
15. máj 2014

@fidka79 asi nie, no pokiaľ viem tak tá doktorka čo bola vtedy primárkou na novorodeneckom to dosť flákala a veľa ľudí sa na ňu sťažovalo...no po prípade mojej dcérky, keď narobila naša pediatrička halo na oddelení, tak ju veľmi rýchlo nahradil iný pediater a pokiaľ viem od vtedy ako skončila tak už neordinuje ani nerobí na pediatrii...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
25daniela
15. máj 2014

@kamea858 a neskumali ste, ci vam baby v porodnici nevymenili??? 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adkat13
15. máj 2014

moji rodičia sú obaja A pozitív a my všetky tri deti sme A negatív. a určite nie sme od poštára 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia78
15. máj 2014

@kamea858 najpravdepodobnejsie je, ze otcovi chybne urcili krvnu skupinu, pred 30 rokmi boli tieto chyby bezne. Mne aj ludom okolo mna urcili uplne inu krvnu skupinu nez ukazali nove testy. Riesenie: otestovat este raz otca aj dieta.

25daniela
15. máj 2014

Ved ja tiez neviem skade sa pri nasich dvoch plusoch zjavilo minus, ale ked mi dali tretie dieta ako cez kopirak s prvym, tak mi bolo jasne ze je moje. Ale asi sa minus zjavi lahsie z dvoch plusov ako naopak 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre