Laserová operácia očí a následné tehotenstvo

mimuska123_
9. nov 2011

je tu niektora taka, co bola nedavno operovana laserom oci? ja osm bola v roku 2010 v maji a vtedy mi povedali, ze mozem rodit normalne, ale bojim sa...

martinka05
9. nov 2011

@mimuska123_ Ahoj, moja kamarátka bola operovaná v januári a rodila v septembri, ale sekciou.

warholette
9. nov 2011

@mimuska123_ ja som bola v na operacii oci v marci 2007 a maly sa mi narodil v marci 2008. tusim ze sa ma na to nikto pred porodom ani nepytal, a nemala som ziadne problemy 🙂 takze chod smelo do toho!

katka708
5. apr 2013

ja som bola operovaná v marci 2012 a pôrod bude mať v oktobri 2013, len ja by som chcela rodiť sekciou tak snáď toto budem môcť uviesť ako jeden z dôvodov

olifcek
5. apr 2013

@katka708 ? Sekcia je operacia! Zataz pre matku i dietatko. Verim, ze toto neuznaju ako dovod na sekciu, najma, ked to iba laser bol :-P

mita9
5. apr 2013

@katka708 urcite nie...aj ja som bola na lasery a rodila som normalne

daniela242
5. apr 2013

@katka708 Závisí od toho aké si mala vysoké dioptrie. Ja som mala tiež operáciu očí a mne očný lekár vyslovene odporučil sekciu kvôli veľmi tenkej rohovke ( pri normálnom pôrode by sa mi mohla odlupnuť) ale ja som mala vysoké dioptrie. Skús sa opýtať aj očného aký ma na to názor..

katka708
5. apr 2013

@daniela242 no dioptrie som mala velmi vysoke, tak si to ešte celé prezistím

katka708
5. apr 2013

@olifcek ja viem že väčšina je proti ale mám na to dôvod. možno to bude znieť pomýlene ale z klasického mám strašný strach. 2 kamarátky mi zomreli vinou lekárov a 2 kamarátky boli donútené rodiť prirodzene aj napriek veľkému bábätku a nevedeli to 3 mesiace rozchodiť. možno si to ešte časom rozmyslím ale zatiaľ uvažujem takto....

olifcek
5. apr 2013

@katka708 kludne mozes i po sekcii zomriet... mozu Ti pretat mechur, mozu Ti to tam zle zosit, mozes mat vnutorne krvacanie... dietatko bude anemicke... mozu dietatko porezat... mozem pokracovat moznymi pochybeniami, az chces...

daniela242
5. apr 2013

@katka708 Určite si to zisti, ja som bola pred každým pôrodom na kontrole na očnom- tam mi spravili vyšetrenia a dali papier pre gynekológa že odporúčajú sekciu...

galaxy
5. apr 2013

ja som mala operáciu minulý rok a idem rodiť tento rok v septembri a lekár mi toto ako dôvod vôbec nezobral. Oči by si mala mať zatvorené počas tlačenia tak či tak....

msrosie
18. apr 2013

@mita9 ahoj 🙂 ty si ake mala dioptrie? ja som bola na operacii v juni 2011 a rodit budem teraz v juli. dioptrie som mala -7 -ky, ale tiez mi povedali, ze to nebude dovod na sekciu...

sjuzan77
18. apr 2013

@mimuska123_ ja som bola operovana v maji 2011 a v juli 2011 som otehotnela. porod bol prirodzeny a bez problemov, konzultovala som to aj na ocnej klinike, aj s mojim porodnikom a vsetci sa zhodli, ze laserova operacia nie je indikacia na cisarsky rez. neboli ziadne komplikacie, dokonca sa mi ani nezhorsil zrak, ako to niektori tvrdia. neboj, bude to dobre 😉

rebeka25
18. apr 2013

ja som bola operovana v 10/2009 a 08/2010 som rodila, pred tym som bola na ocnom a povedali mi ze mozem v pohode rodit prirodzene, a tak aj bolo 😎

krasneleto
18. apr 2013

@mimuska123_ zalezi aj na tom, co operovali , aku vadu. tak povedali svagrine, tej operovali, skracovali ocny sval a mohla normalne... ale viem ze pri istych diagnozach / zial neviem akych/ nesmies.. najlepsie bude ak sa opytas svojej ocnej

katrinka8
25. máj 2013

Ja som tiez bola na ocnom predtym a dr. napsial, ze mozem prirodzene rodit. Meral mi ocny tlak, na zaklade toho sa to asi rozhoduje... teda ak som to dobre pochopila 😉

kattu2
26. jún 2014

Ahojte, asi pred troma tyzdnami som bola na laserovej opercii oci LASIK a nasledne brala kvapky 4 dni do oka. potom dozvedela som sa ze som v 5 tyzdni tehu :( je mozne ze to nejako ublizilo dietatku? prosim poradte!

gangulienka
26. jún 2014

ahoj je to uplne v poriadku .... take male babatko este nie je vyzivovane krvou matky, nie je vytvorena placenta, babo zije z vlastneho zltkoveho vacku takze ak sa aj male mnozstvo ucinnej latky dostane krvnou cestou z oka do celeho organizmu, nema sa ako dostat k babatku 😉

kattu2
24. júl 2014

@gangulienka dakujem Ti krásne za odpoveď, upokojila si ma! ;)

monique33
4. dec 2014

Ahojte,dufam ze mi niekto z vas odpovie kedze sa tu dlho nic nepridavalo...vcera som bola na preoperacnom..v januari idem na laserovu operaciu obidvoch oci a hovorili mi ze sa neodporuca pol roka od operacie otehot.bo si budem kvapkat kvapky ktore mozu poskodit plod....co si o tom myslite vy?snazime sa o babo 5 rokov,v juny som potratila a predstava ze to mame odlozit na pol roka ma desi.....prosim napiste mi vas nazor

tajka1986
4. dec 2014

@monique33 toto vraveli aj mne asi na tom bude nieco pravdy,radsej odlozit snazenie ako si to potom cely zivpt vycitat. Alebo druha moznost nekvapkat si kvapky ale to by som tiez asi neriskovala.

monique33
4. dec 2014

@tajka1986 ...uuuf...tak asi odlozime...ty si bola kedy na operacii?

tomas_byty
5. jan 2015
Používateľ tomas_byty je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tomas_byty.

čaute baby, inak tá laserová operácia nie je vhodná pre tehotné ženy, našiel som to na webe jednej očnej kliniky http://veni-vidi.sk/index.php/sk/operacie/odstranenie-dioptrickej-chyby

"Na refrakčnú chirurgiu sú nevhodní pacienti s rohovkovou patológiou, po herpetickom zápale rohovky, pacienti po ťažších vnútroočných zápaloch, pacienti so séropozitívnou reumou, keloidnými jazvami, kardiostimulátorom a tehotné ženy."

Tak neviem ako teraz, niektorí tak a iní tak 😒

lucwika
24. jan 2015

@monique33 ahoj.... ja tiez zvazujem operaciu... kde si objednana, aku kliniku si si vybrala? S tymi kvapkami a odlozenim tehotenstva mi dava logiku,ja by som pockala..... tiez chceme zarobir druhe babo, a zrejme zacneme az po dokvapkani kcapiek do oci... 😉

monique33
25. jan 2015

@lucwika ahoj bola som v Ba v Centrum mikrochirurgie oka CMO...my sme pre istotu odozili snazenie,nebudem nic riskovat...min.rok nam to nevyslo o babo sme prisli a uz nechcem zazit taku bolest...tak radsej pockam nech ma babo zdrave prostredie...

mirka100911
3. mar 2015

@monique33 ahoj, ja som sa dnes objednala do CMO. Aký máš pocit z kliniky? Do telefónu mi povedali že tri mesiace nesmiem otehotnieť... Aj tak sa mi to zdá veľa. Neviete niekto, ako je to s tými drahsimi laserami s krátkou dobou hojenia?

monique33
4. mar 2015

@mirka100911 ahoj,spokojnosť je veľká..no mne povedali ze pol roka sa neodporúča bo si kvapkam kvapky...zatiaľ kvapkam štyri krát za deň,v piatok idem na kontrolu dúfam že mi už povedia ze stačí raz kvapkat bo je to nuda...na kedy ta obj.? Ideš ešte len na predoperacne alebo na operáciu?

mirka100911
5. mar 2015

@monique33 tak nakoniec som zrušila termín v CMO a objednala som sa do cornea. Po z-lasiku sa kvapkaju len mesiac... Hlavne kvôli tomu, že sa už naozaj chceme pokúsiť O ďalšie babo. Idem dnes a keď bude dobre vyšetrenie aj ma zoperuju... 😊 bojím bojím...

monique33
5. mar 2015

@mirka100911 noo ako si dopadla?

mirka100911
5. mar 2015

@monique33 už mám po... 😊 úplne super, len mi ešte kolisa zrak. Raz vidím super, potom zasa horšie, ale ustalenie trvá aj dva týždne. Mám šesť hodín po operácii, oči väčšinu času ani neslzia ani nebolia. Zajtra mi idú vybrať šošovky ochranné. V podstate okrem trochu nepríjemných pocitov pri operácii nič necítim. A to mi asi už neucinkuju umrtvovacie kvapky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre