Líšil sa čas kedy vám odišla hlienová zátka pri prvom a druhom tehotenstve?

diana20
25. máj 2017

Ahojte. Som v 39. týždni už a zrovna mi pred hodinou odišla hlienová zátka a tak stresujem aj keď čítam, že to nič ešte nemusí znamenať. Pretože pri prvom pôrode mi odišla večer a v noci som porodila, ale už som bola po termíne.. Stalo sa niektorej z vás, že pri prvom odišla až na konci a pri druhom ste čakali ešte dlhšie do pôrodu? Nemám kontrakcie, ani voda mi nepraskla, takže nejdem do nemocnice, ale mám strach, lebo nie som ešte vôbec pripravená, chytá ma panický strach, chce sa mi plakať, myslela som, že už chcem rodiť, ale nechcem asi ešte..

zuzanaxyz
25. máj 2017

@diana20 urcite nemusis porodit dnes. U mna to bolo presne ako u Teba. Pri prvom odidenim zatky zacal porod a pri druhom odisla zatka a porodila som presne o tyzden. Ved uz si 39.tt takze uz je babo pripravene, ci mamina este nie 😉 Drzim palce 🙂

matula211
25. máj 2017

Ja som to mala tak, že keď mi odišla, do 24 hodín som rodila...u oboch detí...a či si pripravená? Keby si bola v nejakom 36 týždni, tak chápem, že prekvapí...ale v 39 by ma to nevedelo rozhodit, veď už je čas, babo pripravené a domček si u teba nepostaví, pôjde von či teraz, či o týždeň...tak ak to už na teba pride, tes sa, budeš to mať za sebou😘

ludkka0407
25. máj 2017

@diana20 mne odisla hlienova zatka 4 dni pred porodom☺panika je normalna,nadych,vydych,ked to pride,uz to nezastavis a hlavne sa tes na babo.drzim palceky😆

klarissa25
25. máj 2017

Mne odišla asi 10 minut pred tým ako mi voda začala odtekať 🙂

diana20
autor
25. máj 2017

Tak hádam aspoň vydržím aj ja aspoň týždeň.. inak sa teším na bábo aj všetko, len neviem... akosi má spolu s tou zatkou chytila panika.. skôr z pôrodu ako z bábätka.. asi som.si uvedomila, že aj keď je to druhé už, tak neviem čo ma čaká.. a že už som aj zabudla aká je to bolesť a epiduralku som už odmietla... 😄

cakamebabo
25. máj 2017

Zienky a ta hlienova zatkaaaa je ako hlienovy vytok priesvotna? Aleboo je inak.sfarbena?

diana20
autor
25. máj 2017

@cakamebabo môže byť úplne priesvitná, ale aj s malou prímesou takej starej krvi, sfarbená trochu do hneda alebo tak.. ja som mala prvýkrát takú do hneda a bolo vidno aj krv, teraz iba čisto hnedú, žiadna krv..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre