Mám ísť na potrat?

misa0909
3. máj 2013

Potrebovala by som sa z niekym poradit. Presne pred rokom som potratila otehotnela som neplanovane... bola som stoho znicena nevedela som co mam robit po case ma to preslo teraz po roku som zase tehotna neplanovane neviem co mam urobit bojim sa ze to dopadne ako minuly rok a este ktomu mam teraz ocestovat do zahranicia a neda sa to odlozit neviem ci mam ist na potrat alebo co mam urobit som zufala prosim poradte mi ktosi..

mayka003
4. aug 2016

@charlie1980 som veriaca a viem,že existuje nebo,peklo a ocistec.

lenkamaxim
4. aug 2016

@charlie1980 musim suhlasit..toto by aj mna zaujimalo,nemam nic proti veriacim,pokial je to v zdravom meritku,ale nieje to nahodou,ze pred Bohom sme so vsetci rovni?

charlie1980
4. aug 2016

@mayka003 Hm, no teda....mne niekto hovoril, ze vsetci pojdeme k Otcovi a hla, niekto aj k diablovi 😁

moni244
4. aug 2016

@mayka003 a aj princezne a draci

mayka003
4. aug 2016

Keby som si vsimla skor,ze je to rok 2013 tak sa ani nejdem zbytocne pustat do debaty lebo niektore ma fakt dojali svojimi prispevkami.

charlie1980
4. aug 2016

@moni244 😂😂😂😂😂

charlie1980
4. aug 2016

@mayka003 Keby si si vsimla, ze dnes to tu ozivila pani s podobnym osudom, vsakze...Co to meni na veci ?

mayka003
4. aug 2016

Na veci to nemeni nic,tak tie moje slova adresujej jej a tu debatu som myslela na takych ludi ako si ty.Lepsie asi odpovedat do sukromnej spravy .Netreba tu utocit na mna ja som nikomu nechcela zle.Nechapem niektorych ludi...

mayka003
4. aug 2016

Vsetkým Vám prajem všetko dobré 🙂 Opušťam konverzáciu.

charlie1980
4. aug 2016

@mayka003 Ale ved ja nespochybnujem tvoju radu voci niekomu. Len som smutna z toho, ze vsetci hovoria o tom, ako nam tam na onom svete bude dobre, ako nas Boh miluje, vsetkych, aj tych hriesnych, lebo nas skusa. A dnes sa vlastne dozviem, ze aj peklo existuje a prave si mi zmarila vsetky iluzie o posmrtnom zivote. Tak ja len tolko, nic ine som tym nechcela povedat.

monilik
4. aug 2016

@huahua vieš prečo? Lebo keď je žena po pôrode, ked prežijete spolu tých 9 mesiacov a vidíš ten drobný bezbranný uzlik, ktory sa k tebe ťahá, lebo cíti že si jeho mamka, museli by mi ho nasilu vyrvať z rúk a odniesť na adopciu. nikdy by som sa ho sama nevzdala. Ja nevravím že schvaľujem potraty, ale keby som nemala iné východisko...

puklica13
4. aug 2016

@charlie1980 bolo ti to treba? 😀

charlie1980
4. aug 2016

@puklica13 No normalne som sa skoro cela doplakala😄 Ze mozno pojdem k certu, tam 300•, vsetci s vidlami. A ja take iluzie som si narobila a na stare kolena Pridem na to, ze ma vsetci odzubali. Aj fararka.

puklica13
4. aug 2016

@charlie1980 no vidis..jedna tu tvrdi ze kazdemu bude odpustene..druha rovno do pekla ta posle...ja neviem...maju v tom chaos..mali by sa dohodnut 😀

charlie1980
4. aug 2016

@puklica13 😂😂😂

maciatkolulu
4. aug 2016

@puklica13 vies, ale napisat, alebo reagovat s niecim takymto v danej teme by bolo desive 😉 , bola by som hnusna zakomplexovana rypacka 😉 , ale ked sa na to pozries logicky, tak normalna bezna zena s tromi detmi na materskej urcite nema na stahovku a nakup, alebo prenajom nehnutelnosti v AT, jednoducho nie a urcite nebude mat hned prispevky a pridavky na deti rakuske, takze tam to bude asi aj trochu s podporou muza, navyse ak som spravne pochopila, tak si brava pravidelne deti a dotycna si klofla novu znamost, co si tiez neviem dost dobre predstavit, ja pri mojich detom nemam na nic chut a ked som ostala sama, som sa dobre dlho spamatavala a to som neostala v osmom mesiaci opustena 😉 Ale to je fakt jedno, len mi lezu na nervy tie komenty aka je ona hrdinka.... NEVERIM, ze netusila, ze to medzi nimi neklape, normalna manzelka a partnerky to vyciti, ze to nebolo zo dna na den, ze ju zrazu opustil, naozaj treba lutovat skor tuto mladu babenku, do ktorej sa tu pustaju, ako zenu zabezpecenu a vysmiatu, sice ohrdnutu, ale inak ok...

sardinka335
4. aug 2016

@maciatkolulu no ved pozeram, ze v tej teme je nejako ,,moc veselo,, ako ved ja som rada o to pokoj ale tiez to znie na mna príliš ružovo a romanticky. Nejaku šancu asi mala, možnost byvania, peniaze a ze by len tak išla do Rakuska na ,,verim Boha,, bez ničoho len tak s 3 deckami....no ale pekne sa to čita a samozrejme jej to prajem aj toho grofa čo tam spomina. 😀 😀 😀

puklica13
4. aug 2016

@sardinka335 kamoska prednedavnom takto isla do rak.... majitel bytu si nechal zaplatit 2nasobnu kauciu a najom 6mesiacov vopred..realitacka jej povedala ze je to uplne bezna prax ak to nie je rodily rakusan...tak asi tak

@maciatkolulu samozrejme ze ano..ale lahsie je neriesit,tvarot sa ze je vsetko ok a potom byt za obet,nechat sa lutovat a klincovat to fotkami deti a kydanim na toho chlapa (aj ked si zas myslim ze uz ten mesiac do porodu teoreticky mohol vydrzat...i ked ktovie...?)

domafi
4. aug 2016

ahoj, nečítala som úplne všetko a neviem, či ti niekto poradil...ale skús sa obrátiť na poradňu alexis
www.alexisporadna.sk
...s dôverou sa na nich môžeš obrátiť, verím, že to nemáš ľahké, držím ti palce, aby si sa správne rozhodla..určite nemáš čo stratiť, ak sa poradíš s ľuďmi, ktorí takéto veci riešia každý deň...neviem, čo všetko si si v živote musela vytrpieť a obetovať...ale jedno viem isto, dieťa je najúžasnejší dar, aký môže človek dostať... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

javorina25
4. aug 2016

@domafi pekne a hlavne k teme... a o tomto to ma byt, však mile zienky? Hlavne niektoré...

katkabg
5. aug 2016

@novana no asi tazko ked prispevok je z r 2013 a niektore ju oznazili v odpovediach,na ne som reagovala

adad23
5. aug 2016

@nivea777 Tak doteraz sa neozyval a po troch mesiacoch sa odrazu chce ženiť.. nebolo by ti to čudné? Alebo sa len spamätal.. neviem..

renkarenka
6. aug 2016

@monilik No ja deti mám a dokonca 3.

monilik
6. aug 2016

@renkarenka tak si predstav situáciu že ostanes sama bez chlapa bez podpory bez prijmu a tehotna.chceš mi tvrdiť že celá nadšená porodis dieťa o ktoré sa nemáš ako postarať a das ho na adopciu ktovie komu s tým že ho už nikdy neuvidis?

renkarenka
6. aug 2016

Ale ale no taaaak! Kto v našom štáte ostane bez akejkoľvek podpory? Veď existujú zákony predsa, že matka s tromi deťmi nemôže byť bez akýchkoľvek financií, nie? Existuje napr. poradňa pre matky v tejto situácii /myslím, že Alexis?/, kde jej určite aj po právnej a finančnej stránke dokážu poradiť, veď tieto situácie riešia už roky. Existujú možnosti lacného nákupu /modrý koník, sekáče, možnosti darcovstva,....sama by som takému človeku niečo darovala po mojich deťoch - ak by som si overila, že naozaj v takej situácii je/. A na adopciu "ktovie komu" - ved na adopciu sa nedáva "ktovie komu" - tie rodiny sú predsa overované, kontrolované z každej strany. Moja "neter" je napr. adoptovaná. Matka ju dala na adopciu ihneď. Spýtam sa jej, či by bola radšej, keby šla jej mama /ktorú nepozná/ na potrat, chceš? Akokoľvek sa na to dívam, tak potrat mi z toho vychádza ako jednoznačne najväčšie zlo. Dá sa žiť aj skromne v tejto našej komfortne zabezpečenej a na konzum zameranej spoločnosti. A s vedomím, že som nezabila vlastné dieťa. Však sa treba opýtať detí tých matiek, ktoré potrat kedysi zvažovali. A ešte lepšie tých matiek samotných, koľké z nich to ľutujú.

huahua
6. aug 2016

@monilik To ja chápem, ja by som ho asi tiež nedokázala dať na adopciu... ale tým, že s ním prežiješ tých deväť mesiacov, je ti viac dieťaťom než keď má len 7 týždňov? Keď bude mať 30 rokov, tak ho budeš viac milovať, než keď bude mať 2 roky, lebo s ním prežiješ viac času, viac zážitkov?

katkabg
6. aug 2016

Inak mne tato otazka od samotnej zakladatelky pride ako ze ako by sa pytala...mam si tie ruzove saty vziat na seba,nemam si ich vziat? Nechapem ak ti tu zeny napisu chod na potrat,a ty pojdes lebo sak na konovy ti poradili?!Ja neviem ale tak berme trochu uz ten zivot vazne.Ako ked uz taketo temy sa tu preberaju...zajtra sa niekto na konovy opyta ci ma ist na eutanaziu a ci nie,a teda poriesi tak ako mu poradia "neznami" ludia. Ty si sadni s mamkou alebo niekym blyzim a snim sa porad no riesenie musis ty vziat sama!

monilik
6. aug 2016

@renkarenka
@huahua baby ja nevravím že schvaľujem potraty.rozmyslat treba vopred,aby sa zbytočne niekto do takejto situácie nedostal.kondom by mal byť samozrejmosť.nejdem to už rozvádzať.je to hrozne citlivá tema a hlavne prisne individuálna.

aber
7. aug 2016

@renkarenka moja kamartka s 3 maloletymi je na ne sama a najmladsie ma 7 mes a musi pracovat,lebo by neuzivila ich

aber
7. aug 2016

@misa0909 ja verim cim prechadzas na kramaroch mi vyvolavali porod od utorka a porodila som v sobotug f._

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre