Môžem sa kúpať v horúcom kúpeli počas tehotenstva?

florentina1
8. mar 2012

Som v 6.tt a dnes som sa odvážila do dobrej teplej vane si lahnúť... no ale potom som si spomenula na to, že fíha čo ak s tým škodím? Tehulky máte aké skúsenosti?

zuzana581
9. mar 2012

@florentina1 ja som sa kúpala v horúcej vode asi tak 2x do týždňa v oboch tehu. Robila som to aj pred tým, takže som na horúcu vodu bola zvyknutá. Myslím si, že ak si zvyknutá, tak je to v pohode. Cítiš svoje telo, vieš, čo si môžeš dovoliť a čo nie a čo ti je príjemné.

monika15
9. mar 2012

baby pomocccccc ja som sa do tej vane nevedela dostat :((((
mame strasne nizku vanu... :(((((((((((((
takze u nas sa len sprchovalo 🙂)))

zeleny_cajik
9. mar 2012

Ja som bola pri prvom tehu velmi opatrna so vsetkym, pri druhom som si ani nestihla uvedomit, ze som tehotna, kmitala som pri synovi a teply kupel po tom, co zaspal, bol moj jediny relax. A kedze masaz v tehotenstve mi nechcel dat nikto, na bolavy chrbat som iny liek ako teplu vodu nemala. Urob tak, ako sa citis ty a hlavne vsetko s mierou 😉

monika15
9. mar 2012

matka zem zeny co sa tu hadate preboha !!!!

jedna obycajna otazka....

dajte odpoveda ANO NIE a vypr... te na to ze co a ako !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hencidlo
9. mar 2012

no neviem ako je to s tou horucou vodou, ale mne doktorka neodporucala kupanie vobec, nakolko by to mohlo podporit hlavne infekciu, skor by som rozmyslala nad tym............... 😅 ale to je len moj postreh 😉

larmimi
9. mar 2012

@florentina1 ahoj 🙂 ja som sa kupala normalne aj v horucej cele tehotenstvo a aj tak som obidve deti prenasala 😝

florentina1
autor
9. mar 2012

@maribell ďakujem Ti veľmi pekne, a je v tom niečo čo píšeš.... 😀

florentina1
autor
9. mar 2012

@milankovazuzana ešteže sa fakt držalo, joj no teraz som sa prekvapila... ďakujem..

florentina1
autor
9. mar 2012

@sisaha ďakujem veľmi pekne, preštudujem si to.

florentina1
autor
9. mar 2012

@syslica fíha, tak to aj ja vyskúšam, ked to má prisť 😀 ďakujem pekne za príspevok.

florentina1
autor
9. mar 2012

@baramborka ďakujem, aj ja som sa kúpala v teplej vode.. 🙂

poleva
9. mar 2012

v horúcej nie,v primerane teplej

milankovazuzana
9. mar 2012

@florentina1 a čo ťa prekvapilo 🙂

gaby21
9. mar 2012

@florentina1 Ja som sa pravidelne nakladala v horucej vani v prvom tehotenstve, aj teraz sa nakladam, a vsetko v pohode, dokonca som desat dni prenasala, no ale je to na tebe, rozhodnut sa musis sama, ci je to spravne alebo nie, mne sa zdaju vsetky prikazy a zakazy v tehotenstve prehnane, to fakt je zena donutena ist hned po potvrdeni tehotenstva na PN, aby sa nebodaj nieco nestalo, no a samozrejme nerobit devat mesiacov nic, iba sa valat v posteli 😀

monickapd
9. mar 2012

@florentina1 áno, možeš 🙂 ja sa kupem vzdy, aj v tehu..od prveho dna, az do poslednej moznosti 😉 😉 ak si zdrava a vsetko je v poriadku, mozes vsetko, preco by nie? Nie si chorá, len tehotná 😉 😉 Ak sa babo ma udrzat, udrzi sa 😵

monickapd
9. mar 2012

a v horúcej vode som zabudla podotknut..takú milujem 😵 😵

baramborka
9. mar 2012

@florentina1 🙂 za maličko , smo rada že som mohla aspon kusok pomoct 🙂

florentina1
autor
9. mar 2012

ďakujem Vám kočky veľmi pekne za Vaše poznámky. No uvidíme či sa ešte naložím do teplej vody 🙂 asi fakt ostáva len sprcha..... 🙂))

kvetinka211
9. mar 2012

@florentina1 ja som teda davala pozor na vselico vselicoho som sa vzdala v tehotenstve a citala som aj o tom kupani, ale obcasneho kupela som sa vzdat nevedela, snazila som sa aspon nedavat prilis horucu vodu a brusko mat vonku. No a dobre som urobila, posledne 4 mesiace som nebola vo vani, vzdy iba narychlo v sprche lebo babatko sa nam zasadne vzdy zobudi par minut po tom, co vleziem do vane 😉 Neviem kedy sa mi zasa raz postasti ist do vane 😔 ale ak nechces nic riskovat, ta sprcha je bezpecnejsia

monhla
9. mar 2012

Ja som sa na toto pýtala v poradni, lebo kamočky ma strašili, že v tehu sa vôbec nemôžem kúpať - ale prečo som videla aj reklamy na cvičenie vo vode pre tehotné to mi nesedelo. Sestrička sa ma spýtala, či chcem plávať v jazere alebo kde? Odpovedala som, že doma vo vani. Zasmiala sa a povedala, že je to o.k. Na jazerá a kúpaliská si mám dať pozor kvôli infekciám a doma vo vani na "príliš" teplú vodu. Inak na chrbát tehulky je teplá kúpoľ hotový balzam 🙂 🙂 🙂 P.S. Aby som nezabudla - kúpanie mi zakázala po odtečení plodovej vody, kvôli vysokému riziku infekcie.

b1105
9. mar 2012

Ahoj ja mam horucu vodu rada ale pocas tehu mi prve tyzdne bolo normalne zle z teplej vody je to asi individualne ale na zaciatku asi skor vlaznu

maribell
11. mar 2012

prco si myslite ze sa vtedy robilo vsetko zle? ..jakoze moja mamina sa podla tej knihy riadila a porodila dve zdrave deti...a zdrava je doteraz ona...tak nechapem potom ked vsetko predsa robila zle :D :D

matkamatko33
2. máj 2012

keď sa tu hovorí o tom kúpani, ja milujem horuci kupel, doteraz som si ho dopriala bezne, ale teraz sa bojim tak radsej sa toho vzdám...ale chcela by som sa opýtať...kupani v bazene na p lavarni asi nemoze co??? 😒

anjelicek26
2. máj 2012

@matkamatko33 - kvoli infekciam asi radsej nie, ja som to v tehu neriskla, len domaci bazen na zahrade napusteny, to hej ;) A horuci kupel - pozri - teply ano, vrely nie, treba najst tu zlatu strednu cestu ;)

jasminet
2. máj 2012

@matkamatko33 ja som isla na velku noc do besenovej, pytala som sa gynekologa co on na to, sa zasmial, ze nech sa paci, kludne chodte, maximalne si doveziete fajnovu mykozu. a ze si mam dat teda tampon a po vylezeni z bazena hned vytiahnut... bola som, tampon som nepouzivala, vsetko ok...ale zas som sa nekupala non stop od rana do vecera 😉

inkabel
16. jan 2017

Ahojte, keď som ešte nevedela že som tehotná, kúpala som sa 5 dní po sebe v horúcej vode, som bola nachladnutá a vtedy asi v 2-3 tt. Našťastie je všetko ok.No po pravde keby som to vedela nekúpala by som sa. Lebo som čítala, že kedysy keď nebolo toľko možností a žena chcela potratiť, že nechcela dieťa kúpala sa čo v najhorúcejšej vode akú zniesla a pila červené silné víno. Horúca voda myslím si že nie je dobrá, človek nevie ako bude jeho telo a bábätko reagovať, tak na čo riskovať. Ale normálne príjemná teplá voda určite neublíži. Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre