Môžem užívať Femibion 800, ktorý je 3 mesiace po záruke?

andrzey
23. apr 2014

Ahoj.Môžu sa doužívať vitamíny ,keď sú po záruke 3 mesiace?Ide o femibion 800,alebo radšej nie?

euka210
23. apr 2014

expiracia je termin pre vydanie lekarnou, takze nejake tie mesiace sa este mozu brat

zuzka1008
23. apr 2014

Datum spotreby je orientačný údaj, ale ak si tehotná tak bysom nebrala,z opatrnosti

monicm
23. apr 2014

pri liekoch a najmä ak si tehotná,tak tam by som bola viac ako opatrná.osobne sa týmito údajmi riadim,nakoľko tam si nemám ako skontrolovať,či je liek ešte účinný,alebo nebodaj už škodlivý.pri jogurte,mlieku či chlebe a pod. to vidíš,ale pri liekoch?deň dva ešte možno hej,ale tri mesiace?ja určite nie

milota164
23. apr 2014

skus sa spytat lekara

sisaha
23. apr 2014

podla vsetkeho tehotna uz nie si a kedze ide o vitaminy, tak si myslim, ze v pohode

stary_ujco
24. apr 2014

Exspiracia je udaj na krabicke. Ale lieky musia mat trvanlivost este minimalne 6 mesiacov od tohto datumu. Takze mas 3 mesiace na to, aby si ich dojedla. A v tych vitaminoch aj tak nie je nic, co by sa mohlo pokazit.

kiwi82
24. apr 2014

ja by som lieky po záruke určite nebrala ale raz mi jeden dr. povedal, že teoreticky by sa mohli ale môže byť znížený účinok.

m_ij_ka
24. apr 2014

ja by som lieky po záruke nejedla

martaniana
24. apr 2014

ja by som neriskovala ani keby som nebola tehotná..

marse
24. apr 2014

Po zaruke neodporucam velmi, nemusi sa nic stat, ale ucinok nemusi byt taky aký by mal byt a tym padom je to zbytocne...

a vyjadrenie typu ze je to len udaj na krabicke sa nestotoznujem , lebo keby vam predali v lekarni liek po zaruke , a povedali by vam ze je to len udaj a moze sa este 6 mesiacov pouzivat, ktorí z vas by to prijal? neverim ze by ste sa neohradili..

tanyan
26. apr 2014

Predávať sa to nesmie, tak isto ako potraviny. Ale tiež mám potvrdené od magistry, že expirácia na balení zahŕňa rezervu a hraničné podmienky skladovania. Liečivá sú použiteľné ešte cca pol roka až rok po uvedenom dátume (až na výnimky ako očné kvapky a podobne). A osobne považujem vitamíny za podobnú skupinu ako koreniny. Ktorá sa pozerá na dátum expirácie na mletom čiernom korení?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre