Môžu jesť tehotné ženy strukoviny?

matulienka8
27. okt 2011

Môžu jesť tehotne strukoviny? totiž strašne milujem fazulovu polievku,môžem ju?

vefi89
27. okt 2011

tehotenstvo nie je choroba 😀 😀 môžeš všetko 🙂

dena
27. okt 2011

mozes jest vsetko ale napr. ja toto tehotenstvo nemozem velmi cesnakove, lebo potom mi je tak strasne zle, ze sa idem zblaznit...ty sama budes vediet co ano a co nie 😉

vejinka
27. okt 2011

musis a nie mozes! Potrebujes ziviny pre seba aj drobca!

titkovamiriam
27. okt 2011

presne tak ako pisu ostatne jedz co mas rada 😉 a strukoviny urcite 😉 obmedzit ich mozno budes musiat ked budes kojit,no ani to nieje pravidlo 😉

janka_pn
27. okt 2011

jasne, ze mozes. co je to za otazka? 😕

katka3012
27. okt 2011

mozes 😉

bellada
27. okt 2011

strukoviny maju vysoky obsah zeleza a inych hodnotnych latok, ktore su v tehotenstve priam nevyhnutne, takze veselo ich jedz, ja s nimi nemam problem, horsie to bude potom ked budes kojit to si treba dat pozor na stravu, preto si radsej predom vytvor dobre zasoby a posilni organizmus vitaminmi a mineralmi, aby potom mal z coho cerpat, ked toho vyzivneho uz dostane menej 😉

aadulik2110
27. okt 2011

dovolím si pridať správne pripravovanie strukovín..... dovtedy ma vždy nafukovalo a mala som problémy, ale takouto úpravou strukovín nemám prob. a konečne si môžem vychutnať aj fazuľovú polievku, ktorú som kvôli tomuto problému odmietala:
1. prebraté a umyté strukoviny zalejte vodou, uveďte na 3 min. do varu a potom nechajte hodinu stáť
2. vodu zlejte, zalejte čistou vodou a nechajte niekoľko hodín (6-12) namočené, aby napučali
3. vodu zlejte, zalejte čistou vodou a uvarte

rebecca2006
27. okt 2011

nielen môžu, ale MALI BY

lypka
27. okt 2011

ja som jedla v tehotenstve všetko a bola som v pohode. ked som kojila tak som si dávala na stravu pozor len prvý mesiac potom som zasa začala jesť všetko a malej to nevadilo, dokonca ani koliky nemala 🙂 😉

milankovazuzana
28. okt 2011

strukoviny? nie! na to ma upzornila moja pani Dr.Nadúvanie, alebo teda zast. vetry-čo môže byť dôsledok je nebezpečné.Ale poradím Ti, ak chceč fazuľku, tak si kúp druh AZUKI, z tej nenadúva.Predáva sa ivo forme BIO.

pimpulienka
28. okt 2011

V normalnom, nie nadmernom množstve určite môžeš. Strukoviny su bohate na železo a to budeš veľmi potrebovať doplňať hlavne teda počas tehotenstva

lucka1987
28. okt 2011

strukoviny su nevyhnuta strava pre tehotne.... maju kopec vitaminov.. najma cicer fazula, sosovica, hrach... 😉 ked ta bude moc naduvat v pohode si daj espumisan.... strukoviny by nemali dojciace matky.. preto sa to asi niektorym mylli 😅

salma22
28. okt 2011

samozrejme musia papat vtedy strukoviny ale ked sa koji je to horsie 😒

moncicatko19
28. okt 2011

ja som jedla vsetko okrem fasule a pri kojeni som menej 🙂

lienockaa
28. okt 2011

samozrejme, ze mozes..sama uvidis, ci ta nafukne, alebo nie..ale ak si ani doteraz nemala problem, tak by to malo byt v pohode..ja by som bez strukovin nemohla existovat, jedla som aj v tehotenstve a jem aj pri kojeni, samozrejme tie prve tri mesiace kojenia som si nedala, ale odvtedy jem a deti nemali z toho nikdy ziadnu koliku, alebo tak..a obaja tiez lubia strukoviny.. 😉

weverka11
28. okt 2011

jasne papaj 😀 ja som papala aj ked som kojila, aj kapustičku vsetko... maly nemal ani jeden problem s prdikmy, tak je skoda to vylucit preventivne... velmi malo deti reaguje na stravu matky aj pri kojeni, to musia byt extremne precitlivele... takze veselo papaj taketo zdrave veci 🙂

luciaa86
28. okt 2011

ja som doslova zrala taketo veci 😀 a este muselo byt vsetko pikantne 😀 a jedla som aj take veci co sa akoze nesmeli,napr.encian a taketo plresnive syry....a to som jedla na kila a pohodicka 😎

wvwvw
28. okt 2011

Urcite papaj,lebo ked budes kojit ich mozno budes musiet nachvilku nejest....

stvura
28. okt 2011

co ti tvoj organizmus dovoli mozes....je nas vela co o comsi takom snivaju (osobne mi vela veci robi problem), takze urcite sa neobmedzuj, maju velky obsah zeleza 😉

gubcikova
28. okt 2011

papaj všetko dokým neporodíš a nebudeš kojiť potom už nebudeš 😀

ivett1
28. okt 2011

pravdaže môžeš, ak ti to chutí...len sa netreba prepchávať 😀 ...strukoviny môžu spôsobiť nadmernú plynatosť a potom by mohlo trošku pobolievať bruško... 😉

zuzikak
31. okt 2011

ja si tiez myslim, ze ak ti fazula nesposobuje problemy, tak ju mozes kludne jest. Dokonca som citala, ze taka sosovica obsahuje toho strasne vela, co sa tyka vitaminov a vlakniny. Vraj je nakoniec aj zdravsia a vyzivovo hodnotnejsia nez fazula. Aj pre babo. A taktiez je to jedna z potravin, kt. obsahuje aj kyselinu listovu. Takze by som sa toho neobavala. Ale ako vravia kocky - radsej pomenej a castejsie ako sa prepchat jednorazovo 🙂 a urcite ju riadne zliat.

zebra41
31. okt 2011

strukoviny len pekne papaj, maju vela zeleza. ja som sa vdaka strukovinam vyhla liekom 🙂

kvetinka211
31. okt 2011

@matulienka8 Samozrejme ze ano, su vyslovene vhodne, obsahuju vela zdravych latok. Mozes ich aj pri kojeni, mozno radsej pockat prvy mesiac-dva a potom postupne vyskusat ako na ne babo reaguje ... my jeme fazulu, cicer, sosovicu veselo od sestonedelia 😉

zzzz128
31. okt 2011

Preboha...ja žasnem nad týmito otázkami,typu môžem jesť karfiol keď som tehotná? apod. Je omnoho lepšie jesť VŠETKO ako sa pchať kadejakými "vitamínmi" v tabletkách. Tehotenstvo nieje choroba,môžeš jesť všetko čo ješ zvyčajne.

li_la
31. okt 2011

Haha... Všetko môžu jesť. Tehotné, aj dojčiace. Jedine že by si na ňu mala alergiu, tak vtedy nie. To je ten háčik v obmedzení, ktorý sa ale všade zabúda spomenúť - alergia v rodine...
Keď som počas tehotenstva jedla toľko pomarančov, že som čakala, že sa mi narodí malý pomarančík, prečo by som zrazu po pôrode nemala...

chovancova27
31. okt 2011

Strukoviny jest musíš, nie že môžeš🙂) Majú vysoký obsah železa a vápnika, viac ako mlieko.

stardust
31. okt 2011

Akou dlhodobou uvahou si prisla na pochybnosti, ci smies v tehotenstve strukoviny???

kralicica
31. okt 2011

to čo je za haluz? 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre