Nevyhnutné umelé prerušenie tehotenstva

lea86
4. aug 2016

Ahojte baby. Moj prispevok je pravdivy nie vymysleny.Urcite ma bud ukamenujete alebo budete nastvane a dotknute no ja momentalne potrehovala by som rady a hlavne akusenosti bab co tym preali.Takze mam 3 deticky prve planovane dalsie dvojiky neplanovane a chcela som si dat sterilizaciu ale porodila som predcasne takze sme nestihli papiere vybavit a nedalo sa.A teraz po takmer 11 mesiacoch od narodenia deti som zistila ze som opat tehu.Neplanovane nechcene a ocakavane.Uz som viac deti nechcela a ani nechcem.. a pravdupovediac ani nemozem dovolit.I zdravotne i financne a celkove mi to pride cele ako zly sen.S mm sme si davali pozor a le nie dostatocne .Takze sa chchem opytat ze ci je niekte v presove a okoli alebo v kosiciach ci vrane alebo proste na vychode a
Slovenska nejaka sukromna klinika kde sa da vykonat diskretne UPT a ci sa to da hned bez navstevy gynekologa ze proste sa objednate pridete vysetria a o par dni vykonaju zakrok a je to.A ak nie akybje postup v statnej nemocnici v presove alebo kosiciach.? Prosim nepytajte sa ma preco naco ani nic neprehovarajte ( ide tu j o zdravie dieta )bex tak minje z toho tazko a na nic ale ja len potrebujem nejake vase a kusenosti co sa tyka mojej otazky.Dakujem vam pekne

pribinak
4. aug 2016

Ja tomuto nerozumiem, dalsie dieta nechces, nemozes si ho dovoliť, neplanujes,...nechapem bud sa chránim antikoncepciou, alebo muz používa kondom, su tabletky po, ak by ste mali nehodu s kondómom
Pride mi to jednoduchšie ako riediť potrat
Nesúdim ta, len tomu proste nejak nechapem

moni244
4. aug 2016

@lea86 si úbohá a ešte úbohejšie je niečo takéto sa pýtať na fóre, kde strašne veľa žien nemôže otehotnieť a potom príde taká, ako ty, čo nepozná slovo antikoncepcia, zato sexuje o dušu a ešte má tu drzosť pýtať rady, kde a ako sa robí potrat

mamina1352
4. aug 2016

Nevsimaj si co ti tu pisu super zeny .perfektne matky a neomylne osoby. Je to tvoje rozhodnutie. Nikto nema pravo ti nic vycitat! Je to forum a kazdy sa moze opytat co chce. Ja ti ale poradit neviem. Hadam sa ti niekto ozve do spravy a poradi. Hlavu hore a drz sa ;)

katarinka289
4. aug 2016

Takymto prispevkom musis ratat aj s kritikou.Citujem z tvojho prispevku"...ze proste sa objednate pridete vysetria a o par dni vykonaju zakrok a je to..." Ako keby si sa isla ku kadernicke ostrihat...zabijes dieta...a je to....sorry no ak nie si debilna,tak preco nemas antikoncepciu,ked vies,ze uz za ziadnych okolnosti nechces a nemozes mat deti.To ze je to pre teba a dieta zivotu nebezpecne...na to si mala mysliet skor

6mia6
4. aug 2016

V kazdej nemocnici to funguje rovnako. Gynekolog potvrdi tehotenstvo a posle

6mia6
4. aug 2016

Ta na prijem sa objednat na zakrok

terezka1947
4. aug 2016

@lea86 neviem,no....ja chapem vela veci....ale jedno som si ista,ak uz mate tri,stvrte uz sa pri nich vychova "same"....
uz je to na tebe,co urobis...ale skus si este trosku s manzelom sadnut,porozmyslat....ci naozaj je to "uplny koniec sveta"....lebo toto je uz rozhodnutie na cely zivot
ja mam dve,dokonca pri druhom mi vraveli,ze zdrave nebude...a je,uplne.
Poplakala som si,ale chcela som ho....
Vies,v zivote sa vsetko vzdy nejako zariadi...niekedy pomoze nahoda,niekedy dobri ludia....ale zdravie a laska sa nikdy nedaju nijako kupit...ani sa na ne zarobit neda
a tak je to podla mna aj s detmi
mozno prave toto posledne bude najsikovnejsie a urobi vam najvacsiu radost

8291
4. aug 2016

Musiš mať potvrdene tehotenstvo gynekologom,tvoj gynekolog ti vypiše papiere na UPT,samozrejme interné predoperačne-niekde nevyžaduju ale 90% zariadeniach áno.Dá sa aj potajme,pokiaľ máš známosti.

cannella
4. aug 2016

@moni244 ja nie som zastancom potratov, ale povedat zene, ktora je tehotna a musi urobit taketo zavazne rozhodnutie a zrejme to pre nu nie je lahke, ze je uboha? Pripadas si teraz ako inteligentny clovek?

moni244
5. aug 2016

@cannella je to cerstva registracia, nic viac nepridala, len toto, cize je to zase niekto, kto sa nudi a pise blbosti,ako cele prazdniny, takze ano, stojim si za tim, ze je to ubohost nieco taketo sa pytat na takejto stranke

lea86
autor
6. aug 2016

Prispevok je pravdivy.pisem z ineho nicku lebo vacsina bab vy len sudite a odsudite tie ktore maju iny nazor alebo robia co sa vam.nepaci.My s muzom sme si davali pozor ale nie dostatocne. Ako nie je to otazka zivota a smrti co sa tehu tyka ale pre mna je o to najhorsie co moze byt, kedze som pisala ze ziadne deti uz Nikdy viac nechcem.I ked na druhu stranu urcite buu vycitky aj vsetko mozne a sasne sa bojim zakroku a je mi z toho na grc.Nikdy som nebola za ale ani proti interupcii.Je to slobodna volba zeny.Tak ako ja nesudim tie ktore robia vsetko pre o nasilne a caso zbytocne koli tomu aby mali babatko, aj ked im to fyzicky nie je dane. Zbytocne trapia seba svoje telo, partnera a celkove.Vela krat to nevyjde.Tiez je to z casti protii prirode kedze jw to umele ako aj UPT...aj ked ja proti umelemu oplodneniu ni nemam.Nech si kazdy robi co chce..ja som sa len pytala ci nieko nevie o nejakych sukromnych klinikach kde by to bolo jednoduchsie.Bez tak.je to pre mna hrozne tazke aj kec vy super matky tomu neverite...

anjelicek26
6. aug 2016

@lea86 adopcia ta nenapadla? Po dvojickach to brucho ukecas, ze si este neschudla. K zvysku sa nevyjadrujem, ako moze jednu matku napadnut taketo riesenie a este to nazvat "nevyhnutnost".

lea86
autor
6. aug 2016

@anjelicek26 sak ano ale kec uz dieta vynoaim predsa ho nedam niekomu inemu nie? Ja nechcem byt ani tehu ani rodit.z toho mam mega hrozu.. proste je to cele zle...no co patri mi to ked som hlupa

terezka1947
6. aug 2016

@lea86 no...neda mi nenapisat...ale nie je ani tak tebe ako k teme ako takej
kazda zena sa ohradzuje,ze je to jej pravo =UPT=....ale nie je.
Mozno by bolo,keby s kazdeho milovania automaticky "vzniklo"dieta....ale zaujimave je,ze z kazdeho milovania automaticky dieta nieje
tak co je pravo zeny?aj otehotniet by malo byt jej automaticke pravo a nie je
a dalsia vec-to,ze niekto napise,ze nie je za potrat,ze ti napise....zvaz,nechod.porozmyslaj....kde je tu odsudzovanie a posudzovanie?
cim ta zeny odsudia,ked ti napisu..nechod
odsudenie je nieco ine
urob ako myslis a chces.....aj keby ti tu kazda napisala nechod a ty sa rozhodnes,ze pojdes....co zmeni MK?

alchemilkazltozelena
6. aug 2016

@lea86 tak mudra velmi nie si..ked nechcem dieta tak bud nesexujem alebo sexujem s 200% ochranou

sue
6. aug 2016

@lea86 gynastar.sk
...robí sa to v rámci jednodňovej chirurgie. T.j.pôjdeš tam (pravdepodobne nemusíš mať lístok od svojho gyndoša - dopredu zavolaj) , určia tehotenstvo, dajú termín na ukončenie tehotenstva, vezmú krv na predoperačné, potom tam ráno prídeš a poobede odídeš 😔 s prázdnym miestom na srdci, ktoré už nik nezaplní.
Chápem ťa a objímam 😔 je obrovská škoda, že ste to s manželom dopustili a ver mi, aj ak týmto vyriesšiš problémy v budúcnosti, bolieť ťa to bude.
Drž sa 😢 je mi ľúto vášho dieťatka 😓

79bublinka
6. aug 2016

Drzim palce nie je to lahke rozzhodnutie,moja karatka pracuje v sukromnej gyn. Mimo tvojho mesta/gyn vysetrenie,predoperacne UPT do 400€..

gagik
6. aug 2016

Vysetria, vykonaju zakrok a je to...ake jednoduche zabit si svoje decko, ze?

sue
6. aug 2016

...baby, ja len...nesúď, lebo budeš súdený...a nepíšte "ja by som nikdy..."...
...štatistika hovorí, že najviac potratov robia mamám 2-3 detí 😔...a nie je pravda, že kde sa najedia 5, najedia sa 6...bohužiaľ nik z nás nebude Leino 4té dieťa živiť, platiť mu šk.klub, lyžiarsky, či vysokú školu 😔

maciatkolulu
6. aug 2016

@lea86 ach jaj nezavidim ti, je to strasne rozhodnutie, viem si predsstavit, ale ked si sa rozhodla, tak nad tym uz nerozmyslaj, ja ma tri cisaraky a stvrty by bol obrovske riziko, tiez sme nestihli sterilizaciu a tiez si neviem predstavit dalsie tehotenstvo, ktore by ma mohlo aj pri mojich zdravotnych problemoch zabit, atk nemozem brat, tiez je to na davani pozor.... uplne ta chapem, ja si radsej ani nepredstavujem co by som robila ja, rovnako som sa naucila, ze sa naozaj nikdy nema hovorit nikdy, velmi som to pocitila na vlastnej kozi, neviem ti poradit, pretoze nebyvam na vychode...ale drzim ti palce nech sa rozhodnes akokolvek, vsetko je tak ako ma byt....

danusskaaa
6. aug 2016

Ja sa nebudem vyjadrovať, či to je správne alebo nie. To je na tebe.. Skôr k tomu potratu. Najprv gynekológ vypíše papiere k potratu aj s prehliadkou tvojho zdravotného stavu ( stojí to cca 60E) potom musíš na vyšetrenie k anestezioligovi, kvôli uspavacke. Ak aj on zhodnotí, že je to zdravotné ok, nastupujes do nemocky kde ti po ďalších gynekologických vyšetreniach urobia aj potrat. Cca do pol hodinky sa zobudis a ak nemáš problémy do dvoch hodín ťa prepustia a ideš domov. Ak sa vyskytne nejaký problém ostávas 24 hod. na pozorovanie. Zákrok vyjde cca 160 E podľa nemocnice. Ak by si chcela niečo bez svojho gyndosa riešiť, tak len na súkromných klinikach, kde to je dosť mastné a dostaneš sa na sumu okolo 400-500e (zase záleží od kliniky)

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tajka1986
6. aug 2016

@lea86 je to smutne ale chapem ta. Tie mudrlantky co ti tu pisu si nevsimaj,maju pravo na svoj nazor. Oni tvoje dieta nebudu zivit ani satit. Kazdy ma pravo na omyl. Nemysli si,nie vzdy som mala rovnaky nazor na potraty,bola som ich odporca,ale zivot je kruty,meni nazory ako facka. Drzim ti palce nech sa rozhodnes akokolvek. Nabuduce vsak viac rozmyslaj predtym ako...

18zuzka3
17. feb 2021

@lea86 milá Lea ... Viem že je to už dosť dlhá doba ale bola by som rada ak by si ma kontaktovala ohľadom svojho problému ... Prežívam na vlas rovnaký problém ....potrebujem sa o Tom s niekým porozprávať ktorý má pochopí a nebude prehovárať a odsudzovať .... Prosím ak si to prečítaš nápis mi

kikusikkk
28. jún 2023

@18zuzka3 ahoj, mozes sa mi ozvat? Teraz mam tento problem ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre