Odber plodovej vody - amniocentéza

zlaticko333
2. júl 2012

Ahojte mamičky, pred malou chvíľou mi volala sestrička mojej gynekologičky a oznámila mi, že výsledky genetických testov som mala negatívne, ale bolo tam trošku zvýšené HGC, neviem, čo to znamená, ale o dva dni mám ísť do Martina na odber plodovej vody. Neviete, čo to HGC znamená?
Strašne sa bojím. Neviete mi povedať, ako to prebieha, či je to bolestivé,a či je aj iná možnosť, ako toto absolvovať? čítala som niečo o morfologickom usg.
Ďakujem.

andika1976
11. nov 2015

@anakristina ahoj,ja som volala tiež na pevnú linku,skús neskôr možno majú obednajsiu prestávku ak sa nedovolas napíš mi pokúsim sa ti zohnať mobil
@anakristina

andika1976
11. nov 2015

Ináč aj ja som mala zle testy downov syndróm 1:110 a dnes mám rozkosneho zdravého 2 ak polročného synčeka.Tie testy je veľká ....,kt.zbytočne vysttesuje mamičku.

anakristina
11. nov 2015

@andika1976 moc ti dakujem.mna posielaju kvoli zlym vysledkom na toxoplazmozu.ale chcela by som sa tomu vyhnut.no kazdopadne s ondrejcakom to ma zmysel prekonzultovat

sife1
5. apr 2016

ahojte zajtra idem na odber plodovej vody tu v Michalovciach....trosku sa bojim no vzhladom na moj vek asi aj nevyhnutne......uvidim ako to vsetko dopadne drzte prsteky... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre