Oznámenie tehotenstva v práci počas PN

miriama165
6. feb 2019

Chcem sa spytat, som PN uz 2 tyzdne kvoli komplikaciam v tehotenstve a este min mesiac budem. Knizku som vsak este nedostala. Mozem zamestnavatelovi oznamit tehotenstvo aj bez predlozenia knizky? Bude to mat platnost? Obavam sa aby ma nevyhodili ked ukoncim PN a neoznamim im to. Dakujem za rady.

tosomja
6. feb 2019

@miriama165 áno, mozes, mas potvrdené tehotenstvo? Knizku mozes dostat az v 12tt, alebo skor, je to na doktorovi. Ja som mala hned ked som bola na usg, bola som v 7tt a hned som aj oznámila. Alebo sa spýtaj doktora, ci ti nevystavi kvoli zamestnávateľovi.

titla
6. feb 2019

Nemusí to byť knižka, zákon udáva, že by si mala zamestnávateľovi predložiť lekárske potvrdenie. Ja som potrebovala zamestnávateľovi oznámiť tehotenstvo skoro - v 7tt. To som ešte knižku nemala. Tak som zobrala lekársku správu, ktorú mi vystavil pri poslednej návšteve a okrem identifikačných údajov a informácií týkajúcich sa tehotenstva som vyčiernila ostatné údaje. Môjmu zamestnávateľovi to stačilo, nevyžadoval by ani tehotenskú knižku, len moje písomné oznámenie, ale ja som to chcela mať radšej v poriadku.
Prípadne požiadaj lekára, aby Ti vystavil potvrdenie o tehotenstve.

miriama165
autor
6. feb 2019

@tosomja ano mam potvrdene som v 8tt. Dakujem

sapa20
6. feb 2019

Je to na tebe či počkáš alebo si vypytas potvrdenie od dr pre zamestnávateľa ,kľudne mu to môžeš aj poštou .
Ja som môjmu oznámila až v 5m ale len slovne keďže to nevyžaduje.

lea202
6. feb 2019

Môžeš to oznámiť aj bez knižky ale vyhodiť ťa nemôže, či mu to povieš teraz alebo počkáš až kým dostaneš knižku, je to na tebe

cacianka
6. feb 2019

odporúčam písomne oznámiť, aby si mala doklad, lebo nevieme aký je tvoj zamestnávateľ, aby mu niečo nepreplo.

evittam
6. feb 2019

@miriama165 Ja som dala len pisomne oznámenie, ziadnu tehuknizku ani ine potvrdenia. Kopiu si daj podpisat o prevzatí a hotovo. Ak bude mzdárka trvať na dalsich dokladoch -napr.kopiu tehuknizky tak dolozis neskor.

veronikaszabova
6. feb 2019

@miriama165 preco by ta mali vyhodit?
Mas zmluvu na neurcito?

miriama165
autor
6. feb 2019

@veronikaszabova Lebo oni vyhadzuju za uplne somariny a kedze je to celkom dlha doba co budem pn tak sa obavam. Zmluvu mam na dobu urcitu.

evittam
6. feb 2019

@miriama165 Vyhodiť ta nemozu za hocijaku somarinu-vid ZP. Ak mas zmluvu na dobu určitú tak ti ju pravdepodobne nepredlzia-t.j.nikto ta nevyhodi, skonci ti PZ.

miriama165
autor
6. feb 2019

@evittam Viem aj s tym ratam ze mi nebudu predlzovat uz potom zmluvu ked mi v maji skonci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre