Poraďte mi ako predísť zápche?

lumine
29. nov 2011

Ahojte som v prvom trimestri a mam problem s vyprazdnovanim....poradte nieco dobre no zaroven ucine.....dakujem

zuzanka7117
29. nov 2011

Mne osobne pomohla rascova polievka s vajickom.....ucinok do 10 minut....🙂 a trval aj 2-3 dni....ale inak doporucuju zavarane slivky, slivkovu stavu, pohar teplej vody na prazdny zaludok.....🙂

bosorka3113
29. nov 2011

jednoznacne strukoviny, fazulova polievka alebo sosovicova...na mna to 100% ucinkuje, len ja mam asi niaku alergiu na strukoviny a potom ma z nich boli brucho bo som nafuknuta ale na zachod a poriadne "vyprdkanie" to je super 🙂

oskvarka
29. nov 2011

ovsene vlocky s jogurtom... ovsene vlocky s acidkom, ovsene vlocky s cimkolvek (ale cucoriedky a cokolada maju opacny efekt takze radsej nejake slivky alebo hrusky ako ovocie k tomu ;))
pripadne miesto ovsenych vlociek, nejake klicky alebo otruby (tiez najlepsie ovsene)

nessi01
29. nov 2011

susene alebo zavarane slivky, ucinok overeny generaciami 🙂 okrem toho veci s vysokym obsahom vlakniny - ovsene vlocky, cerstve ovocie a zelenina, bomba su lanove semiacka - mozes ich dat do cohokolvek, ja som mala jeden cas pravidelne na ranajky biely jogurt, cerstve jabko, susene ovocie (slivky, marhule, brusnice), ovsene vlocky a lyzicka lanovych semiacok - skus, uspech zaruceny. Okrem toho este dostatok tekutin, idealne cistej vody. Vyhybat zdaleka sa treba varenej mrkve, ryzi, cokolade a sladkostiam vseobecne. Naopak surova mrkva pomoze, dokonca vraj aj mrkvova stava.

zuzana17
29. nov 2011

Hneď ráno teplú vodu vypiť, a sušené slivky pomáhajú, takže si počas dňa vždy daj.

evka4
29. nov 2011

jedz susene slivky, zvys prijem vlakniny v potreve (ovocie, zelenina, otruby...) + konzumuj lanove semienka (napr. si ich primiesavaj do jogurtu), to urcite zaberie. Tiez zvys prijem tekutin.

zuzikkaa
29. nov 2011

tiez suhlasim ze nalacno co najteplejsiu vodu vypit,,a popripade si raz za tyzden urobit CISTO ovocny den a druhy den doobeda mas o zabavu postarane 😀
mne dost pomaha aj zelenina-kludne aj varena...hlavne vela 😉

fialkaa
9. dec 2011

super na precistenie criev su susene figy.

tatolu
9. dec 2011

Mne pomáhalo každé ráno na lačno asi 1/2 hod. pred jedlom celé jablko 😉 Pri dvojkách som potrebovala dvojnásobný počet, teda dve 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

janka_pn
9. dec 2011

nalacno vela teplej vody a ak znesies, tak s lyzicou olivoveho oleja...

lubicasnopkova
4. apr 2017

mne vzdy pomaha doplnit vlakninu, davam si psylium, za lyzicku do ust a zapit vacsim mnozstvom tekutiny, je to cisto prirodny produkt a nie je to navykove, este pomaha pravidelne uzivanie chlorely 🙂

mius.brcko
4. apr 2017

jednoznacne SLIVKY - ci uz kompot, alebo susene.. alebo susene slivky zaliat horucou vodou (nie vrelou), nechat odstat a potom zjest slivky a aj vypit tu vodu... takuto slivkovu vodu (dve lyzicky) sa da dat malym detom, ked maju zapchu a potom je zarucene po probleme 😉

hanelka1
4. apr 2017

suhlasim,.. tepla voda rano na lacno a slivky, aj susene, pripadne rajcinový pretlak, ale taky domaci najlepsie, mne fungovali aj dzusy z Lidla, pomarancovy a jablkovy 🙂

jance333
4. apr 2017

veľa tekutín a vlákniny, kyslomliečne výrobky so živou kultúrou (biele jogurty, acidko a pod.). mne osobne najviac pomáhajú zeleninové polievky, šošovica, zeleninové šaláty, jablká a hlavne už spomínané sušené slivky (zvykla som si každý večer zjesť zo 5-6 ks preventívne). tiež obmedziť biele pečivo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre