Prečo sa nemôžu používať kvapky do nosa v tehotenstve?

bellugia
16. nov 2010

Hľadám, pátram, neviem... Ale viem, že nie som sama, čo nás trápi "tehotenská nádcha" .. Upchatý nos na nevydržanie - v práci nemožné existovať ako slonica! - spať sa nedá! - jesť? uff... 🙄 A nikde neviem nájsť, PREČO SA NESMÚ používať. Nikde nájdem info o tom, že sa tak len všetci kryjú... nič konkrétne. Tak sú to len taľafatky, že kvapky môžu uškodiť plodu? Ako?? :( NECHCEM aby to uškodilo, ale preboha... čo robiť , ked už treetí mesiac nemôžem normálne dýchať?
Tak ak o niečom viete, dajte, nech som múdrejšia... Inak prisámmačku bežím do lekárne po ďalší detský Olynth! 😠 😠

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka1239
11. okt 2016

@livocka21 praveze nekrvacam len sa mi tak upha nos ze zatoven aj usi no nieco hrozne.Skusim ten pinosol dakujem za radu😌

evittam
11. okt 2016

@patka1239 Normálne môžeš používať kvapky, sprej,.....ja som používala v oboch tehu Nasivin, Vibrocil. Mám dve zdravé deti.... 😉

patka1239
11. okt 2016

No super lebo ja som vlasne prvorodicka takze o tychto veciach viem vlasne prd 😄dakujem vam za rady🤗

jankalukasova
11. okt 2016

Mne lekarka povedala, ze nos je sliznoca a cez sliznicu sa vstrebavaju rozne latky a vraj kvapky do nosa nie su vhodne. Co mi pomaha, je Vincentka nasalis, je to taky roztok s konvickou a tym si preplachujes dutiny. Funguje to velmi dobre a nie je to chemia. Vincentka je normalna mineralizovana voda. Dokonca sa aj normalne pije.

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monilik
11. okt 2016

@patka1239 Pinosol uz neskusis lebo ho prestali vyrabat...v lekarni mi dali ako alternativu eukalyptovy Quixx.celkom fajn zabera je to na baze morskej soli a lekarnicka mi povedala ze ak to je moc zle nech kludne pouzivam Olynth ale nie dlhodobo.takze obcas musim aj ten hlavne na noc.inak na preplachovanie nosa mam este Mar

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monilik
11. okt 2016

@m_ ja mam krivu nosovu prepazku takze aj slaba nadcha mi upcha tu jednu nosovu dierku.skusala som uz kadeco no vacsinou to skoncilo rovnako-upchatym nosom.tej konvicky ci sprchy sa bojim ze sa utopim... 😝

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka1239
18. okt 2016

Kupila som si detske kavapky do nosa snazim sa ich pouzivat co najmenej😞ale ktomu som este aj ochorela mam silnu nadchu cize nos mam neustale upchaty uz som zufala v noci nespim pretoze z ustami neviem dychat😩

katkaha
18. okt 2016

skus na nadchu Sinupret, su to peroralne kvapky. Ale pri prvom tehu som si dala sem tam nasivin, len podla davkovania , max 2x denne, par týždnov pred porodom a nic zle sa neudialo.

patka1239
18. okt 2016

@katkaha dakujem urcite to skusim😃uz skusam cokolvek😃

katkaha
19. okt 2016

Mne to v tehu pomohlo, pomohlo aj pri dojceni a teraz uz na tom v case soplov ficime vsetci traja.., len tie prve tri dni ´treby vydrzat, kym to zabre.

alenapiestany
19. okt 2016

ja som pred týždňom dostala otrasnú nádchu. Kúpila som si Quixx a ako nech mi nikto nehovorí že toto uvoľní nos, mne to ešte viac upchalo :( čo už musela som dať Olynth (detský 2-6 rokov). Dala som pred spaním iba a len do jednej nosnej dierky a to asi len polku vstreku. Aby som sa aspoň vyspala. Ale už je to 10 deň a večer pred spaním keď ľahnem v nose znovu betón... Už by som ho rada prestala používať lebo je to 9 dní, ale keď fakt sa inak nedá. Skúsim tú konvičku čo tu píšete alebo ten Sinupret... :(

evittam
19. okt 2016

@alenapiestany Kľudne si kúp kvapky-sprej aký si používala aj keď si nebola tehotná - nič sa nestane a ty sa vyspíš 😉 . Ako som už napísala - ja som používala aj Sinupret a do nosa sprej Nasivin a keď ten nezabral tak som si dala aj Vibrocil - dokonca som ho mala v pôrodnici. 😉 Lebo celé tehu som bola zdravá ako ryba a cca 2 týždne pred pôrodom som dostala nádchu - stále zapchatý nos - som bola rada za Vibrocil, ktorý mi jediný pomohol aby som sa ako-tak vyspala a mohla som dýchať. 😉

alenapiestany
19. okt 2016

Vibrocil mi dovolil aj lekár, ten mi ale zaberie tak maximálne na hodinku. Ale tie detské mi stačí naozaj trošku a mám pokoj, stačí jedna funkčná dierka aspoň :D skúsim ten Sinupret

evittam
19. okt 2016

@alenapiestany No tak ak ti zaberajú tie čo máš tak super - nemáš čo riešiť. A nemusíš sa báť ich používať......

lalinko2010
19. okt 2016

@evittam ja som používala olynth so zvlčujúcim účinkom, permanentne 12-14 rokov, aj počas tehotenstva a prvé čo som chcela keď som sa po cisárskom prebrala boli kvapky do nosa. ja som ich brala aj počas chemo a v pohode.
@alenapiestany takže kľudne si kúp aké potrebuješ, olynth odporúčam, normálne pre dospelých.

lucinocka
19. okt 2016

@patka1239 to moze byt aj tehotenska nadcha...aj ja som to mala, cele tehu...striekala som detske spreje, lebo sa nedalo vydrzat so zapchatym nosom...a cim sa mala rodila nos sa uvolnil :D

tinka_21
19. okt 2016

Ja keď som bola tehotná, a pernamentne s nádchou, pýtala som sa priamo mojej gynekologičky (v ČR), či môžem a čo môžem. Čo mi vyslovene povolila bol Olynth (normálny, nie detský) a v lekárni mi dali Afrin sprej (vtedy bol len v ČR, teraz už je aj u nás).

satkovca
19. okt 2016

@bellugia ahoj, jasom obidve tehu cele mala olynth, inak by som umrela. Bolo.mi povedane, ze vraj zvysuju tlak, ak by som s nim mala problém,mam prestat. Ale vsetko bolo ok, tlak 90/40 :D

bellugia
autor
19. okt 2016

@satkovca Ahoj, hehe, ďakujem za odpoveď po 6 rokoch 🙂 Ale vidím, že téma stále živá... 😵

bellugia
autor
19. okt 2016

@lalinko2010 Ahoj, tak dlho používaš kvapky do nosa? Olynth? Hm, vždy mi vravia, že sa má používať max. 7 dní.. Už som to tisíckrát prekročila 😀

lalinko2010
20. okt 2016

@bellugia no tak dlho, ale v roku 2014 som už musela k orl a tá mi predpísala flixonase, ale z toho mi krvácalo z nosa, tak som šla späť ku kvapkám olynth ale teraz v auguste mi dala nasonex a ten zabral, takže 2,5 mesiaca som bez kvapiek ale mám ich v taške pre istotu.

alenapiestany
20. okt 2016

ja som včera vykupila lekaren, Mucoviral, Pinosol, Nasivin soft... Test zahajeny.

bellugia
autor
21. okt 2016

@lalinko2010 Píšem správu 🙂

lenna71
7. nov 2016

baby ja som teda hrozny pripad zacinam 4 mesiac a na kvapach som doslovne zavisla uz 7 rokov, proste nemozem bez nich existovat minimalne na noc si musim streknut muconasal inak by som sa zadusila teraz to mam este horsie. ziadne ine kvapky nepomahaju mam uz uplne znicenu sliznicu. takze si striekam dalej a pevne verim ze detickam nebude nic.

lalinko2010
7. nov 2016

@lenna71 detičkám nič nebude neboj. ja by som šla na tvojom miesto na orl, mne predpísali nasonex, na niečo mám alergiu, ale na imunológiu nejdem a od augusta nepoužívam olynth a to som si ich dávala cca 14 rokov..a počas tehotenstva detto, ja som za 3 dni minula jedny kvapky.

lenna71
7. nov 2016

@lalinko2010 tak ja mam jedny tak na dva tyzdne obcas aj na dlhsie ked mam "lepsie obdobie" uz som bola u dr s tym odporucil mi operaciu. moja sestra tym tiez presla normalne sa robi akoby plastika sliznice nosa len som sa k tomu neodhodlala pred tehu a teraz to budem mat este hrosie pri dvojickach...neviem kedy si najdem cas a mozno prave naopak budem rada ked si podjem polezat mimo domu 😀 mna s tym vsetci strasne strasia ako tymto kvapakmi ze to nesmiem a tak a ze to mam iba psychicku zalezitost ale veru nie je to tak ta sliznica opuchne az ma boli hlava a oci mi ide vytlacit ☹ je to hrozne veru to mam dan za sport dlhe roky som plavala a trpela chornickymi zapalmi dutin a toto mam ako dedictvo ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre