Preľaknutie v tehotenstve. Iba povery?

yane217
5. sep 2011

Ahojte koceny,mam trosku bizarnu otazku,lebo uz som toho vela pocula,nedavno som mala malu nehodu s nozom,lenze co cert nechcel hrozne som sa zlakla,ako samozrejmost hned som sa chytila za brusko,momentalne som v osmom mesiaci a mam obavy z toho co ma teraz caka,neviem ci su to len povery ale ked vam mam pravdu povedat mam strach...

majka35
5. sep 2011

povery ... ja som sa v tehotenstve zľakla 100 krát 😉

stastnamamulka
5. sep 2011

Zbytocne sa bojis,hoci mne sa napr.stalo,ked som bola s dcerkou vo 4mesiaci,ze som nasla doma manzela odpadnuteho,to boli ine soky,adrenalin jak dabel,volala som 112,1krat v zivote som zatvarala nasho 50kiloveho vlciaka,lebo zachranari odmietali vstupit do dvora....noooo a tu sme,mam jedno krasne usmievave dnes uz 2rocne dievcatko.Tak len mysli pozitivne 🙂

nasta197
5. sep 2011

Ahoj mne moja mamina vravela že ked čakala mojho brata isli ocom na prechádzku aj zo psíkom bola v 7 mesiaci tehotenstva a skočil na nu od zadu pes a strasne sa zlakla a chytila sa na tom mieste, ked sa brat narodil mal na tom istom mieste kde sa chytila mamina hnedý fľak a inak žiadne následky to nemalo až na to že to má dodnes 🤐 a ja som sa tiež pár krát zlakla ked som bola tehotná a zatial som nič na malom nenašla 😉 asi je to individuálne takže veľa šťastia a nestresuj sa hlavneeee 😎

kukujka
5. sep 2011

ze sa vobec zamyslas nad takymi hlupostami samozrejme,ze sa nic nestane.radsej sa tes s babatka v brusku a nestresuj sa nezmyslami

vejinka
5. sep 2011

povery aj ked ohen alebo teda hemangion sa moze objavit ale zeby to vzniklo z laknutia je dost nepravdepodobne.pri prvom chlapcovi som sa vsemozne vyhybala stresom a maly nema nic. Pri druhom som bola v neustalom strese a zlaknutia boli na dennom poriadku a hemangion ma. Ale ci je to z toho nikto nevie povedat. Bud v klude nemysli na to a uzivaj si posledne tyzdne potom si neoddychnes par rokov. 😉

sofia2008
5. sep 2011

mna asi v 8.mesiaci skoro zrazilo auto, boli to cm a uz by som tu nebola, tak som sa zlakla ako nikdy v zivote.. inac ja som stresovala cele tehu, lebo som na zaciatku krvacala, lezala v nemocke a potom som sa bala, aby som nepotratila, neporodila predcasne atd..a mala je zdravucka 😵 klop klop

dena
5. sep 2011

nemaj strach...su to iba povery 😉

tanitta
5. sep 2011

to pocujem prvy krat.. esteze som to nevedela ked som bola tehotna 😅 ....

pancake
5. sep 2011

ja som prve tehu pracovala do pôrodu. robila som v sklade kde chodili okolo mna vysokozdvizne voziky a jeden kolega ma nastrasil a vbehol mi do cesty. tak som sa zlakla ze som pol hodinu nemohla vydat zo seba hlasok. a maly je ok.
a teraz tehu som cele iba doma sedela uplne bez stresu, ani raz som sa ani trosku nezlakla a malá ma cez cely chrbatik na vysku 15cm hnede znamienko. ten hemangion myslim ze je to.
takze hlavu hore, je to povera 😉 😉

lumimi
5. sep 2011

rýchlo zabudnut a zit veselo dalej, nad poverami sa treba len pousmiat.

sisaha
5. sep 2011

su to obycajne povery. never ani to, ked ti niekto povie, ze kde sa matka chytila, tam ma dieta flak...ved si predstav, ze ako moze vediet, ktorej casti tela sa matka chytila? 😉 A samozrejme tieto povery sa traduju z jednej generacie na druhu 🙂

ginger_fox
5. sep 2011

toto som trosku nepochopila... Aka povera? Co by sa malo stat? Mam zacat pozorvat svojho 2rocneho syna koli tomu, ze som v 12tt mala malu koliziu s autom pri Tatracentre? 😀

weverka11
5. sep 2011

ja som bola v 6-tom mesiaci a stráááááááááááááááásne buchol hrom, bolo niečo po polnoci a taka šupa to bola, dokonca aj maly v brušku začal skakať a metať sa.... fakt taku strašnu šupu som ešte nečula... a nema nič, iba nad zadkom modry fliačik, ale to ma materske znamienko po mne 😀 a este som si v deviatom mesiaci fest popalila pri pupku o šporák a jazvu tam mam dodnes... ale maly nema nič...

greenline
5. sep 2011

to s tým zľaknutím je skôr o tom, že žena by sa mala vyhýbať zbytočným stresom, lebo to nerobí dobre ani jej ani bábetku. ale že by z toho teraz niečo zlé plynulo pre teba alebo pre bábo, to si nemyslím. ak sa niečo také stane, tak treba dieťatku vysvetliť čoho si sa zľakla a ide sa ďalej 🙂

lenka2507
26. sep 2011

Ahojte baby, ja som včera bola u mojej tety a tá ma dosť vyplašila, lebo mi povedala, že si mám dávať pozor, aby ma nikto silno nechytil, alebo neštipol, lebo potom z toho ostáva hnedný fľak na tom mieste. Jej mamu keď bola tehotná, tak niekto uštípol a tam má tá teta také hnedé znamienko. Doteraz som počula včeličo, ale toto ešte nie, tak ma to dosť vyľakalo...
A ja sa teraz bojím, lebo môj manžel si ma zvykne doberať, a minule ma tak zo srandy chytal silno za nos a stláčal mi ho. A teraz sa bojím, aby maličkému nič nebolo ☹
Čo si o tom myslíte? Stretli ste sa s takým niečim? Ďakujem....

elienka
26. sep 2011

Mať vaše problémy a prezidentov plat...
Ja som sa nestresovala, neľakala, nikde nechytala a Sofi má hemagnióm pri ušku. Pomaly jej mizne a ja som tak kľudná - toto je jej jediná chybička, môže miznúť až do 7 rokov, takže zbytočne sa nad tým nepozastavujem.
Takže podľa mňa sú to povery

anjelik2509
26. sep 2011

Ahoj, nemusíš sa ničoho báť, ja som sa tiež často preľakla, keď som bola tehotná, napríklad na mňa vyštekol cudzí pes, skoro som mrcha nemoc dostala, a ja neviem čo ešte a aj som sa na to opýtala v poradni, že či sa nič nemohlo bábätku stať a ona že nie, nemohlo...Buď v pohodičke, teš sa na maličké, lebo dieťatko to všetko cíti a potom je nepokojné aj ono 😉 P.S. moja je krásna, ani škrvnka ani fliačik, takže to je "jedna babka povedala" 🙂

jasminet
26. sep 2011

??? 😕 😕 😅 😀

mitinka
26. sep 2011

Ahojky,moja mama keď bola so mnou tehotná,tak v kancelárii vtedy našli beha´t myš,tak sa veľmi zľakla a kolegyne jej povedali nech sa nechytá tváre tak sa chytila za ruky 😀 a ja som sa narodila a mala som tam znamienko a to znamienko rastie doteraz so mnou a stále je vačšie a vačšie 😀 Mám tam taký jemný hnedý fľak.Myslím,že nemám s tým žiadny problém 😀 Niekto sa ma opýta,čo to mám a keď som s mamou tá to hneď vysvetľuje 😀 ale som aj vydatá a mám dve krásne deti 😀 Takže asi tak 😉 Je to povera,ktorá sa u mňa aj prejavila.Hovorí sa,že keď sa zľakneš a chytíš sa niečoho na sebe,tak tvoje dieťa tam bude mať materské znamienko 😀 Ale či to je ozaj pravda? 😅 Asi individuálne,veď keď porodíš napíš 😀 😀 a keď sa zľakneš ešte niekedy do porodu tak sa nechytaj zásadne tváre 😀 Držim palce 😉

ivett1
26. sep 2011

😀 jaj ten prezidentov plat by som aj ja brala 😀
Urcite by som si z toho nic nerobila...pochybujem, ze na tych "babskych povedackach" nieco bude, lebo ja som zazila pri dcerke, ked som bola asi v siestom mesiaci poriadny sok...v kupelni nam prasklo vodovodne potrubie a prud vody doslova "strhol" vanovu bateriu...a ja som bola sama doma a to bol teda riadny sok, skoro som zinfarktovala (hlavne, ked som nemohla zastavit vodu podľa telefonickych pokynov mojho manzela 😝...)... a dcerka sa narodila bez nejakych "sokovych" znamienok a fliacikov.... (akurat nad hornou perickou sa jej zacina objavovat malicke znamienko krasy 🙂...a to je asi tak vsetko 😉)

annaopialova
30. sep 2011

ahoj povery povery ale nieco na tom bude

bobocka
30. sep 2011

no ja som sa zrovna nezlakla,ale udrela na chrbat.ked som cuvala,tak som sa tresla a maly ma na chrbte na tom mieste hemangiom.ale pomerne maly a krasne mizne.nic strasne.a kamaratku zasa muz stipal furt do zadku pocas tehu a jej maly tam ma hemangiom.ale podla mna su to hlupe zhody nahod 🙂 zo zlaknutia pochybujem ,ze daco bude.ja celkom verim poveram,no na druhej strane ma to stve,lebo sa clovek velakrat uplne zbytocne trapi pre uplne blbosti.vobec neries a tes sa na miminko.uz ti vela neostava 🙂

nikuska0110
14. okt 2016

Viem ze je to forum s inym problemom ale dost ma to desi nemozem spavat po tele mam mravceky ako by som mala v sebe adrenalin neviem to ukludnit sem tam ma v posteli klepe sa musim prechadzat dokror mi povedal ze si mam nadavt magnezium alr meviem ci velmi pomaha k ukludneniu :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre