Povery o tehotenstve

29. sep 2023

Hovorí sa, že keď žena čaká dievčatko má chuť na sladké😅😅 Viem, že sú to len povery, ale mali ste to naozaj tak? Vždy som bola extrémne sladký typ😅 a teraz od kedy som tehotná, som do úst nevložila nič sladké..nemám na to chuť absolutne vôbec…ešte neviem, čo čakáme😅 ale túžila by som po dievčatku, tak sa chcem uistiť, či to musí byť vždy tak🤣🙏 Ďakujem.

peter0123
29. sep 2023

Možno naopak, moja kolegyňa mala celé tehotenstvo chuť na banánky v čokoláde a má syna, ja mám dve dcéry pri prvej som mala chuť hlavne syry a bryndzu pri druhom tehotenstve kyslé ryby

lulupulu
29. sep 2023

Ja som to zase mala tak ze pri synovi som jedla len samé zdravé jedlo ako zelenina a všetko na prírodno a pri dcérach som musela mať denne pizzu, alebo vyprážané jedlá a nenávidela som zeleninu.

patka06
29. sep 2023

Bola som presne ako ty sladký typ, v tehotenstve mi sladké doslova vadilo - jedla som salámu, klobásu, veľa mäsa ... na to som mala chuť
A mám dievča

lucia13022023
29. sep 2023

Ja som bola tiež na sladké, môj prvý príznak tehotenstva bol ze mi bolo na vracanie zo sladkého.
V podtste všetky tieto povery mi vyšli na dievčatko, ešte aj moja gynekologička mi povedala ze je to dievča 2x, ale pán doktor Grochal mi ukázal penis v 4D kvalite 🤣🤣

autor
29. sep 2023

@lucia13022023 🤣🤣🙏 výborne🙏😂

autor
29. sep 2023

@patka06
@lulupulu
@peter0123
Ďakujeem krásne za skúsenosti❤️

nairia
29. sep 2023

ja som nemala ziadne extra chute. prvy trimester s malou som sa nevedela dojest pomarancov, potom to ustalo a uz som bola "normalna". teraz s malym jedine, na co mi ide casto chut, je parizak, ale tiez to odznieva.
podla mna su to uplne kraviny, rovnako ako ze tvar brucha urcuje pohlavie, ze zena cakajuca dievca "oskaredie" a podobne bludy 🤦

thereisabear
29. sep 2023

V prvom tehotenstve som nič sladké nejedla, v druhom stále, obaja chlapci.

bolarazjedna
29. sep 2023

No ja milujem sladké, a počas oboch tehotenstiev s chlapcami sa to nezmenilo.

sofia1979
29. sep 2023

Absolut len kyslé a hlavne kapusta

horislava
29. sep 2023

Čakala som dievčatko a milovala som všetko kyslé a slané. Sladké som nejedla vôbec a z mäsa ma napínalo.

horislava
29. sep 2023

A ešte....dakuj Bohu a miluj to stvorenie čo nosis pod srdcom. Všetko cíti vie a zdieľa s tebou....a nie že túžila by som po dievčatku 🤦

mima1608
29. sep 2023

Ja som sladké jedla na kilá 😂🙈 raňajky osie hniezdo, obed parené buchty, večera palacinky. Bežne sladkému moc nedám.

autor
29. sep 2023

@horislava to je samozrejmosť, každy deň ďakujem Bohu za to, že som bola požehnaná, som silno veriaca a neviem sa dočkať nášho vytuženeho babatka, bez ohľadu na pohlavie 🙏 to je len trošku nadsazky…čo sa bavím s tehotnými v okolí, tak mám pocit, že každá z nás má hoc len o 1% niečo, čo by preferovala 🙂 Chcem mať aj chlapčeka aj dievčatko, ak pán Boh dá.

autor
29. sep 2023

Ďakujem všetkym za komentáre 🤗

ivangeline
29. sep 2023

Nie. Nemyslim.

sapetka
29. sep 2023

Ja som musela mat zuvacky a mrkvu😃maso a sladkosti mi nesli vobec.. a nosila som pod srdcom dievca. U syna som mala hned velku chut po mase..

x_mery_x
29. sep 2023

Ja milujem slane, pri synovy som jedla len sladke, vobec som nemala chut na moje milovane chipsy a teraz vraj cakame dievcatko a je to take pol na pol :D

lorin29
29. sep 2023

Ja som mala neskutočnú chuť na sladké.. Každý deň 2 nanuky museli byť a mame dievčatko 😊aj brucho som mala také ako sa hovorí pri dievcatku

kiki68
29. sep 2023

Nie, su to blbosti. Lebo je to naozaj rozne.

kiki68
29. sep 2023

@sapetka vidis a ja skoro cele tehu so synom vegan. Ani syr, ani maso. Syn nema rad maso dodnes 😂🤷‍♀️🤷‍♀️

thoughtfulweirdo
29. sep 2023

Ja som mala obrovskú chuť na sladké v oboch tehotenstvách, mám jedno dievča a jedného chlapca 😄

verora
29. sep 2023

Ja som "sladká rit" a celé tehotenstvo som neznášala sladké. Absolútne som nemala chuť, až ku koncu ... mimochodom mam syna

zenulkaaa
30. sep 2023

Bude to chalan. U oboch sa mi potvrdilo, ze ja co som tiez vzdy bola na sladke, tak sa mi teraz neziada. A stale by som jedla skor slane, syte, masove, proste chlapske jedla.
U mna to sedelo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre