Sóda bikarbóna a zistenie pohlavia dieťatka

dukokatka
15. mar 2013

Co sa tu nedocitam na m, konikovi,ze sa da urcit pohlavie dietata v tehotenstve aj so sodou bikarbonou.Date si do pohara sodu a vycikat sa a ked sumi tak bude chlapec a ked nesumi tak dievca.Rada by som vedela ci to vychadza.a cinsky kalendar co vy na to.http://www.chinesegenderchart.info/gender-ca...

silvia610
5. aug 2018

@dadus_ka nie nebola som ani na 3D a neskúšala som ani tento tes so sódou keďže som o nom v tom čase nevedela

ivulkap
5. aug 2018

@dukokatka viem o 5 ženách vrátane mňa,ktorým to vyšlo

dadus_ka
5. aug 2018

@ivulkap a nemali vsetky dievcatka? Lebo podla mna je vacsia pravdepodobnosť ze to nezasumi ako zasumi

ivulkap
5. aug 2018

@dadus_ka nie, aj chlapi

dadus_ka
5. aug 2018

@ivulkap no tak mne to nevyslo uz 5x ale budem skusat dalej 😀

biela_sova
5. aug 2018

@dukokatka Ahoj, ja cakam chlapceka a nesumela soda bicarbona. Zavisi to od PH mocu, a ten zavisi od Tvojho metabolizmu, sposobu stravovania atd. Robila som si zo srandy maly vyskum u kamosiek, vychadza to cisto nahodne. Dokonca experiment s potravinami, kedy pocas viacerych dni jedli rozne typy jedal ovplyvnujuce PH, niektore dni tej istej zeny soda sumela, po ine dni nie 🙂. Cinsky kalendar tiez nevychadza stale... Takze uz len pockat na morfol. utz :D

ukulela
5. aug 2018

@ivulkap znamena to, ze tomu veris? precitaj si vysvetlenie od @biela_sova - mne sa to uz nechce prepisovat. to, ci soda ne/sumi, zalezi od PH mocu a to od jedla a dalsich veci ... soda sumi, aj ked ju zmiesas s octom - a je z toho neskor (v mojom recepte) marlenka :P

ivulkap
5. aug 2018

@ukulela Osobne tomu verím tak na 60%, áno aj ja som čítala o ph moču...ale keď sa to u 5 v rodine potvrdilo dávam tomu nejakú šancu...
Pre mňa to bola taká malá nádej, kým mi to nepotvrdila dr. 🙂 ale nech si každý už zváži čomu veriť a čomu nie 🙂 Nakoniec,či to bude dievča alebo chlapec už sa to nezmení a každá maminka ho bude mať najradšej 🙂

biela_sova
5. aug 2018

@ukulela
@dukokatka Skor by som si vypocitala, ak teda chces predpokladat pohlavie babatka, kolko dni od ovulacie ste mali (posledny) oplodnujuci pohl. styk. Cim viac dni pred ovu, tym vacsia pravdepodobnost narodenia dievcatka. Cim blizsie k ovu (den pred, den ovu), tym vacsia pravdepodobnost chlapceka. Toto je overene v nasom okoli na 100%, aj vedecky podlozene. Tak skus si vypocitat ;)

mischell0110
5. aug 2018

Mne cinsky kalendar,aj ine vypocty udavali chlapca.aj test so sodou.dokonca pocity,tvar brucha,chute uplne cele inak ako pri prvej,stale som bola v tom,ze vsetko nasvedcuje,ze bude vytuzeny chalan,aj moja mysel brala len to,ze chlapec.No cakam dievca,takze vsetko co som skusala,u mna nesedelo.je to podla mna nahoda 50:50 vsetko.

ukulela
5. aug 2018

@biela_sova jo,chlapec sa robi na sprint, dievca na vydrz 🙂 to je dokazane, spermie s chromozomom X su sice pomalsie, ale maju dlhsiu "zivotnost" - takze si na to vajicko pockaju, ale ak je styk v case ovulacie, Y-ve spermie (teda chlapcenske) ich predbehnu ... a teda plati, ze prvy berie 🙂

nympha
24. jan 2019

Ahojte, mne ukazal cinsky chlapca a soda nesumela, ziadna reakcia, co znamenalo dievcatko.. Od zaciatku tehotenstva som citila, ze to je dievca, hoci sanca bola mala, trafili sme presne plodny den..
Soda test u mna fungoval s istotou. Cakame dievcatko

dadus_ka
24. jan 2019

U mna soda nesumela nikdy a mame chlapca

nikolanicol
15. dec 2020

ahojte devcata neviem ze ci toje pravda stov sodouv lebo som si spravila dva krat som sy spravila a sumilo to ze vraj vizera to na chlapca ale neverim tomu bektorim baba sa tu stalo ze im to pravda visla?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolanicol
16. dec 2020

@taskataska ahoj to neje tvoja vec zlatko sa staraj o svoju gramatiku!!! nestaraj sa o moje babetko

ivanka12311
16. dec 2020

Netreba veriť sóde prehoha 😃... môj prípad prvý krát šumelo narodilo sa dievčatko... druhý krát nič nešumelo narodil sa nám chlapec... takže na toto by som sa nedržala

danuska2804
4. jan 2021

Ahojte ja som v 32tt a skúsila som test so sodou zo srandy pretože viem ze bude chlapec keďže som bola aj v Martine u MUDr. Grochala...no podľa sódy by by to malo byt dievča takže bud sa mýli sono pána dr., ktoré je mimochodom top na SK ako aj samotný pán dr. alebo smiešny test so sodou 😂 100% to bude vždy po narodení dieťatka 😍

kristinabal
2. mar 2021

Tiež som vyskúšala a vysiel mi chlapec, podľa čínskeho kalendára mi tiež vyšiel chlapec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre