Som v 7 mesiaci a mám bolesti v slabinách. Je to normálne?

ewka1980
6. dec 2011

Mali ste to v tehu aj vy? 😕 Vôbec neviem čo to je....? Neviem to ani opísať,ani nieže bolesť,ale akoy som mala svalovicu...na vnutorných stehnách...a vyššie.... ☹ som v 7.mesiaci.....a normálne mám strach,či sa neotváram alebo dačo.... 🤐

manila421
7. dec 2011

@lucka1987 taketo daco mam aj ja, presne ako si to opisala, som nevedela ze preco to mam, tak asi su to tie kosti, som v 8 mesiaci 32 tyzden. mam sedave zamestnanie a ked sa po 4 hodinach postavim zo stolicky ani chodit neviem.

ewka1980
autor
7. dec 2011

@mgk111 😉 dakujem,hej pobede idem ak dr.....tak uvidím 🙂 tiež si myslímže to bude skôr o tom roztiahnutý,príprave na pôrod....aale istota je guľomet 😀

lucka1987
7. dec 2011

@manila421 no ono je to v celku bezna vec.. ale ked to uz trva dlho a bieco sa ti nezda nezaskodi do povedat doktorovu... ja som mu to tiez povedala hned na najblizsiej poradni.. a potom to prestalo na par tyzdnov a zas den pred porodom to bolo neznesitelna bolest uz... ani spat ani chodit... len som panvou pohupovala a opierala sa o nemocnicnu postel 😖 auuu

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 bolia Ta iba stehna? slabiny ale nie? mna tiez tak boleli nohy, ale to len znamenalo, ze som odrazu tazka, tak nohy viac znasaju x;o)

az by Ta ale boleli slabiny, ci konkretne kosti okolo , tak urcite k dr., nech Ta kukne... moze to znamenat roztahovanie kosti, ale pre istotu..
@leeenka26 i podla mna to uz zbytocne natahujes. prisla si, poradila si, n ic viac urobit nemozes 😉 😒

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 tiez som ale za to, aby si sla 😉

ewka1980
autor
7. dec 2011

@olifcek idem ,som objednaná na 4.Neviem to presne opísať...ani nieže stehná,ale skôr kosti akoby zvnutra okolo "pipiny" 🙂 sama to neviem ani určiť presne ze kde.ked dlhšie sedima, stanem tak to vtedy riadne citim...ved pobede uvidím čo mi povie 🙂

fairynika
7. dec 2011

@ewka1980 to pozna asi kazda z nas tu bolest...ja som to mavala casto a este ma aj paradne seklo v krizoch som sa ani pohnut nevedela take bolesti to boli viac krat denne ale par dni pred porodom mi nic nebolo a v den porodu taktiez...treba to spomenut lekarovi ale neplas sa nemusi to nic znamenat 🙂

ewka1980
autor
7. dec 2011

@fairynika 😉 díki moc.No už som doplašená,až až.....Ved vidíš tie názory.....som sa bála večer aj zaspať,ale tak volaa som kôli tomu včera doktorke,ale nedá mi to a dnes idem nehc ma redšej kukne.

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 tak to asi bude uz pomale roztahovanie a s tymto je lepsie ist.. tak paq daj vediet, ze co.. i ked nic Ti nezaruci, ze je vsekto ok.

ja som mala vsekto ok.. v novembri mi prisli na to, ze sa mi moc rychlo skracuje krcok, bola som tyzden v nemocke, paq domov.. na kontrole mi dr. o mesiac, ze opat do nemocky kvoli krcku, ja ze uz nie, radsej budem doma lezat ako tam.. no a vies co sa stalo? o par hodin po kontrole u gyneko mi praskla plodovka.. a krcok? ten nepustil.. takze o dva dni sa slo na cisarak, lebo krcok by sa na viac ako 3.5palca neotvoril..

no ale dobre, ze ides, ak by sa cokolvek prihodilo, ale ale pevne verim, ze sa neprihodi, budes mat pred sebou ciste svedomie, ze si nic nezanedbala 😵

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 inak.. ja som tiez volala dr. asi dva tyzdne pre dporodom. pytala som sa na hlienovitu zatku, ako to vyzera a tak, a ze asi to mam, a sestricka, ze nieee, ze to mam z vysetrenia iba, ze je to isto ok. na dalsi den som chcela k dr., ale uz to bolo ok.. no a ci to bola zatka mi nevedela ani dr. v nemocke povedat... ale kedze o dva tyzdne mi praskla plodovka, tak zrejme to bolo ono...

cize ja uz keby cosi, idem ihned na prehliadku. ale tak.. ja som chodila casto, castejsie ako sa ma, lebo prve mesiace som mala kusok spinenie a paq to uz dr. radsej sledoval 😉

fairynika
7. dec 2011

@ewka1980 nemusis sa bat 🙂 je to normalne....ono keby sa nieco dialo ze by sa drobcek pytal von tak to urcite spoznas...a na to ma este cas pokial si nemala v tehu problemi hlavu hore...ja som bola cele tehu na rizikovom tehu, mesiac som lezala v nemocke lebo som sa zacala otvarat a mala sa mi narodila o 2tyzdne skor len 🙂 🙂

ewka1980
autor
7. dec 2011

@olifcek 😉 presne tak.Jasné dám vedieť,večierkom,tak to si mala tiež pestré. 😕 Tak mas tiež zážitok,čo?A mala si rodiť normálne? A NAKONIEC SI cisárskym?

ewka1980
autor
7. dec 2011

@fairynika ved toto! že keby sa pýtal von,tak mam aj iné príznaky podla mna,nie len bolesť kostí,či čo ma to boli vlastne 😀 ,No nič,uvidím.Pobede budem mudrejšia! Ste zlaté,dakujem vam všetkým 😉 🙂

leeenka26
7. dec 2011

@lucka127 nepis mi taketo veci, nemas na to pravo. Ja som o dieta prisla a ty mi nehovor ze nic sa nedeje len tak. Nevies o tom nic.

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 no, olivka sa vypytala na svet o 6 tyzdnov skor... udajne mi porod spusti zapal, zapal, ktory nebol, ktory mal vzniknut kratko pred prasknutim vody... zeby to vysetrenie? neviem... uz je to jedno. tak najprv, ze cisarak, lebo som mala velmi zle zapalove vysledky, tak aby to Oliv nechytila pri porode.. no na druhy den zacali hodnoty klesat, oliv vyzerala, ze ma dve kila a je dost velka na klasicky porod, tak ma odrazu zacali pripravovat na prirdzeny porod.. boli ikontrakcie, vsetko.. ale krcok sa nie a nie otvorit, oliv uz bola bez plodovky takmer 48 hodin, stihli mi pichnut vsetky kortikoidne injekcie na vyvoj pluc, takze uz viac cakat nechceli, takze zmena a odrazu priprava na cisarak... poviem Ti, ked som si mala sadnut a sediet, aby ma napichli spravne, pritom kontrakcie.. myslela som, ze neposedim.. ten strach o malicku co som mala.. za 48 hodin som spala asi hodku..

ale nasastie bolo vsetko ok, oliv bola bez pristrojov, apqar skore bolo 10/10/10... len.. bola malicka, 1940g a 43cm, boli sme v nemocke skoro mesiac a az na dva posledne dni bola oliv cely cas v inkubatore.. aby priberala a nechudla tym, ze by sla jej energia na udrzanie si tepla... 😉

takze preto, cokolvek, volaj dr. a objednaj sa este v dany den na prehliadku.. nikdy nevies, ktora bolest je ta dolezita.. 😉

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 nechcem sklamat, ale ja som netusila, ze mi ide plodovka prasknut.. bolesti v podbrusi, teda v slabinach som mala tyzdne.. ale to vraj preto, ze s akosti roztahovali.. a fakt to preslo.. ale nic nenaznacovalo predcasnemu porodu u mna.. teda, iba ten krcok.. ale aha, ten v pohode vydrzal.. no ine prekvapko prislo.. asi nas s oliv zachranilo i to, ze som doma iba lezala a to od novembra, inak by mozno este skor prisla na svet, a mozno nie.. nezistime

ewka1980
autor
7. dec 2011

@olifcek 😉 áno,určite mas pravdu,Dakujem ,naozaj za všetky radi.Držkajte sa Večer písnem,ako som dopadla 🙂

olifcek
7. dec 2011

@ewka1980 oki.. ja uz ani nemam co poradit, ci napisat.. takze.. nakuknem vecer... ideme my teraz do obchodiku, tak zatial pa 😉

ewka1980
autor
7. dec 2011

@olifcek oki,papa 🙂

andreah25
7. dec 2011

@ewka1980 Ak je to taká bolesť, akoby si mala pocit, že Ti čosi tlačí na slabiny, občas až tak, že sa Ti ťažko chodí, tak to môže byť problém. To som mala i ja, presne od 7 mesiaca ako Ty, dokonca ma to raz tak rozbolelo, že som šla na pohotovosť a týždeň som si odležala v nemocke. Príčinou vraj bolo, že som bola otvorená na dva prsty a začal sa mi skracovať krčok, musela som ležať so zdvihnutými nohami. Pustili ma síce po týždni domov, ale nesmela som sa bežne pohybovať, tzn. žiadne prechádzky a nič podobné. Dostala som aj akési lieky a v pohode som to dotiahla až do 40 týždňa. Takže nemusíš sa obávať, ale určite choď k lekárovi, nesmieš nič zanedbať. Držím prsty. 😀

ewka1980
autor
7. dec 2011

@andreah25 ,hej presne sa mi ťažko chodí,ked dlhšie sedím...a stanem,....tak len posuvam nohy po podlahe,čo s ami ani isť nedá.Taký pocit sprostý..... 😕 .Dakujem ahoj 😉

lypka
7. dec 2011

ono s prvým bábom to je asi najhoršie lebo človek vôbec nevie, čo ma čakať aká je to bolesť ked nastanú skutočné kontrakcie. hádam to bude pri druhom lepšie už. no najpodstatnejši je nič nepodceniť.

ariadna
7. dec 2011

@ewka1980 ja som to mala tiez zhruba v 8/9 mesiaci hlavne ked som dlhsie chodila som myslela ze asi uz budem rodit tak to bolelo hlavne posledne tyzdne a rodit som isla asi 4 dni po termine a krcok mi asi otvorila doktorka na ten 1cm vysetrenim a potom zacali tie ozajstne bolesti 😀 ale dobre ze sa ides dat vysetrit predsa len si v 26tyzdni to je take rizikove ak by sa nieco stalo tak ti drzim palce a daj vediet co ako 😉

manila421
7. dec 2011

@lucka1987 nie az takto to neboli, idem v pondelok doktorov tak mu to spomeniem

ewka1980
autor
7. dec 2011

@ariadna
@andreah25
@lypka
@olifcek
@fairynika @leeenka26 😉 čaute maminy,tak na gynde som dopadla chvalabohu DOBRE 🙂 ,som šťastná ako blcha.Robila mi sono,odspodu krčok je pekne zavretý,tak sa nemusím ničoho báť.Súú to presne tie kosti...že sa rozťahuju,a pripravuju na pôrod.Tak dnes budem konečne kľudne spať.
😎

fairynika
7. dec 2011

@ewka1980 to je super tesime sa s tebou 🙂 🙂 🙂

ewka1980
autor
7. dec 2011

@fairynika 😉 kujéééééém

leeenka26
7. dec 2011

@ewka1980 som naozaj rada 😉

ariadna
7. dec 2011

@ewka1980 supeer tesim sa s tebou ono je to blbe ked si tehu 1krat a nevies co mozes ocakavat en ked tie bolesti budes mat tak oddychuj nohy hore pusti film a tak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre