Spontánny pôrod verzus cisársky rez

m_lenka_25
30. jún 2017

Dobrý deň rada by som sa informovala ci je lepsie spontalny porod alebo cisársky rez neviem sa rozhodnut bola som rozhodnuta pre spontánny pôrod len ma odhovaraju uz len koli tomu ze z rodini nam teta rodila 24hodin bola v bolestiach a druhe dieta uz nemoze mat koli tomu zatial som sa rozhodla ze by som chcela ist rodit do To panovi doktorovi MUDr. Andrej Urbanec, je to moj druhy gynekológ tak knemu by som sla aj rodit vydela som ze tu ma dobre recenzie

libawet
30. jún 2017

@m_lenka_25 tak po prvé - každá žena je individuálna, takže aj každé tehotenstvo a pôrod a čo mala Tvoja teta neplatí automaticky aj pre Teba. Po druhé - spontánny pôrod je prirodzený a ak nebudú žiadne komplikácie, tak rozhodne takýto pôrod a aj lekári Ti ho urobia, tu nejde o to, že Ty sa tak zrazu rozhodneš a po tretie - gramatika, dievča, gramatika....Ty asi aj kikiríkať napíšeš s " y ", čo ?

jeniixaa
30. jún 2017

@m_lenka_25 ešte ma síce pôrod len čaká, ale ja si myslím, že vždy je najlepšie to, čo je prirodzené, nie? aj pre teba a aj pre dieťatko...a pokiaľ viem, nie každý pôrodník ti urobí cisarák len preto, že to chceš ty a nevyžaduje si to aktuálna situácia...

oskvarka
30. jún 2017

to je jedno ako rodila teta,... pokial niesi v baliku a nechces si za to zaplatit vyberat si nemozes (a oficialne ani to nie - len s uplatkom pokial viem). Zbytocne ta vystrasili v tvojej rodine spontanny porod je uplne v pohode a najprirodzenejsia vec pre vecsinu zien a modli sa aby si nemusela mat cisarsky... znie to dobre ze bezbolestne a mas dieta... ja sombola v nemocnici 2 dni v bolestiach a nemenila by som... predstav si ze ta rozrezu dieta neprirodzene vyberu a este sa musis zotavovat aj po operacii, problem spustit laktaciu a neviem co vsetko s tym spojene tkze ak nieje ziadny problem(zle otocene dieta ci ine problemi) a inak sa neda tak to urcite zvladnes aj po cisarkom ale vyhra to vobec nie je...
-a ked ta takto strasia to nieje od nich pekne su aj babz co niekto tak vystresuje ze potom ozaj musia koli tomu strachu a stresu na cisarsky - ale to uz je extrem

apropo moj druhy porod trval od 8 vecer som mala olesti bola so doma a o 4 rano som dosla do porodnica a za 5 minut som porodila. .. takze aj tvoja teta moze mat druhy porod uplne iny pokial nema nejaky problem ktory tomu nasvedcuje ze normlne rodit nemoze...

emi16
30. jún 2017

Ver tomu, ze aj cisarsky porod ma svoju dan
Ja po spontannom sice druhom a lahkom porode som kockam v porodnici robila cajicky a hodinu po porode fungovala okolo malej a v pohode kojila
Kocky po cisaraku boli v bolestiach a chudatka ficali s odsavackou
Je to aj o tom co chces
Vsetko ma svoje pre a proti

pininka
30. jún 2017

Mam za sebou tri cisarske a nikdy by som si ich dobrovolne nevybrala. Samozrejme ze sa moze skomplikovat aj prirodzeny porod, ale ber to tak ze pri cisarskom je ta narkoza, ktoru vlastne absolvuje z casti aj dieta. Reze sa niekolko vrstiev a to brucho uz nikdy nebude ako predtym. Tvoja teta iste rodila pred rokmi,dnes su uplne ine moznosti. Moja babka bez nastrihu porodila sest deti, no jej dcery az na moju mamu museli rodit ciaarskym lebo sa vobec neotvarali,takze sa to vobec ani v ramci rodiny neda porovnat.

mimla
30. jún 2017

Dobrovoľne cisársky rez? Preboha to nie. Mám za sebou dva cisárske rezy. Kým ženy, ktoré rodili normálne behali a rýchlo sa zotavovali ja som videla všetkých svätých pri každom pohybe. A o sťahoch pozošívanej maternice pri dojčení radšej ani nejdem písať. Keď sa musí rezať, tak sa musí, ale načo taký zásah do dvoch organizmov, keď netreba?

rheia27
30. jún 2017

@m_lenka_25 ja som mala 2 cisarske a pohoda, ale je rozdiel planovany cisarsky a akutny........dalej, podotykam na cisarsky rez treba vzdy dovod, na strane matky alebo dietata, dobrovolne ze ty chces Ti ho nikto nespravi, je tu kopec tem ohladne toho, treba si spravne vybrat doktora a doverovat mu (tj poznam mamicky ktore silou mocou chceli spontanny porod aj napriek odporucaniam lekarov a potom ich oboch zachranovali v hodine dvanastej)

celasapremenim
30. jún 2017

@m_lenka_25 rodila som 2x spontanne, bez epiduralky, deti vyse 4 kg, aj vela plodovej vody....jeden krat cisarskym rezom, chlapcek sa neotocil dolu hlavickou a mal takmer 4,3 kg + iny dovod k tomu bol

mozem ti poradit iba jedno, sustred plnu svoju pozornost na techniky pri rodeni, napr. hypnoporod, ktore ti pomozu zvladnut fazy porodne, zenske telo je usposobene na prirodzeny porod, krasne ho prekonas, cela sa pozitivne nastav a vsetko bude v poriadku

ja osobne radsej budem rodit desat krat prirodzene, ako jeden raz cisarskym rezom a to som mala skutocne pri kazdom porode velmi dobru lekarsku starostlivost, nemala som ziadne problemy s dojcenim, ani ine dovody k nejakej panike ....cisarky rez je velka operacia, ktora ti moze doslova zrutit zdravotny stav na dlhe roky, velmi vela zena riskuje, citaj problemy, ktore vyvstavaju zenam pri nasledujucich tehotenstvach, zrasty v maternici, v nemalej miere moznost prerastenia placenty pri dalsom tehotenstve a ine veci, je tam vela rizik, ktore sa mozu preukazat az po porode a skutocne sa oproti prirodzenym porodom citis ovela horsie

v neposlednom rade vypichavam taku fakt, ako je hormonalny system, traviaci trakt po cisarkom reze, ktory sa musi jednoducho ustalit, dostavas sa tazsie naspet a metabolizmus funguje inak, tiez svoje telo vratis neskor do povodneho stavu a toto vsetko zene neprospieva, v nijakom smere

ja som sa pri prirodzenych porodoch uz po styroch hodinach plnohodnotne starala o svoje deti, behala po porodnici, uplne bez problemov, po cisarskom reze, to sa skutocne ani len porovnat neda, cr jedine v indikovanom pripade, kedy ide o zivot tebe a tvoju dietatu, som vdacna za to, v akej dobe zijem a ze tymto sposobom doslova mozu matke aj dietati zachranit zivot

ale uprednostnit iba tak cisarak pred prirodzenym porodom, nebud hlupana

siska53
30. jún 2017

@m_lenka_25 ak mozes ist prirodzene,chod.. Kebyze mozem,rodin normalne. Aj moja mama rodila tazsie-12hodin,ale po cisarskom mas bolesti omnoho dlhsie,si cela rozrezana.. Mam za sebou cisarske dva,prvy strasne volaco,druhy bol fajn,ale dobrovolne by som si ho nevybrala..
Pred druhou sekciou som videla priebeh sekcie ako dokument.. No veru,prislo k urcitym momentom a nebola som schopna to pozerat, hotove jatka,lebo ako pisu vyssie, mas cele brucho rozrezane, decentny bikini rez je nic oproti tomu,co je naozaj rezane.. Nehovoriac o komplikaciach v podobe zapalenych ran-moze -nemusi byt a aj pre dietatko je lepsie,ked si samo urci,ze ide na svet,nie kedy urci lekar..
A ten.pocit,ze si necitis nohy,nie je tiez nic moc..

Osobne by som skor zvazila kurz hypnoporodu..

A zas neboj,oni uz pri akejkolvek malej komplikacii robia cisarak.

Ako nevtrdim,ze prirodzeny porod je vzdy bezpecny,aj tam sa moze kadeco vyskytnut,ale vo vseobecnosti sa lahsie zotavuje najma mamicka,deticky su zvacsa ok pri oboch sposoboch.

celasapremenim
30. jún 2017

sorry za preklepy.....sklonovat viem :D aj viem o com pisem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre