Sú parené syry vhodné v tehotenstve?

ryderka7
26. máj 2015

Ahojte, budem vdacna, ak ma niekto na moju otazku odpoved - viem, ze sa treba vyhybat syrom z nepasterizovaneho mlieka kvoli listerioze, ale nikde neviem najst infomaciu, ci su neudene / udene parene syry (parenica, korbaciky, nite) vyrabane z mlieka pasterizovaneho alebo nie. Na obale som tiez nenasla ziadnu informaciu. Za Vase nazory vopred dakujem🙂

lilimoni
26. máj 2015

Ja som to jedla na kila 🙂 myslim, ze marketove syry by mali byt ok 🙂

tanickaskorokubikova
26. máj 2015

Tehotenstvo nieje choroba, treba jesť všetko, len s mierou, nefajč, nepi alkohol, neber drogy a nerieš hlúpsti 😀 😀 A všetko bude v poriadku

seahorse27
26. máj 2015

Jasne, ze ano. Vsetky mliecne vyrobky, ktore kupis v obchode, su z pasterizovaného mlieka, aj bryndza ;)

pribinak
26. máj 2015

Skvely zdroj vapniku

meluela
26. máj 2015

@ryderka7 tie balene v obchode su urcite z pasterizovaneho, ostatne neviem
vacsina syrov u nas je z pasterizovaneho ... staci sa v tehotenstve vyhybat bryndzi, ovciemu syru a pod. z trhov, automatov, salasov a pod. a na nejaky cas prejst na "supermarketovu" bryndzu aj ked ta chut je trosku niekde inde 😉

mia265
26. máj 2015

Najprv som čítala že parené buchty 😀 Výrobky v obchodoch musia byť pasterizované. Akurát nejaké korbáčiky domácej výroby, salaše alebo tie stánky pri tescu majú výrobky,ktoré nemusia byť pasterizované

5katarina5
17. mar 2017

Ja mam doma z Tesca značkový syr strúhaný parmezan.. A čítam a z nepasterizovaneho.takže.. Sklamanie

simculllka
17. mar 2017

Nezabúdajte, že v dnešnej dobe je už aj vzduch a voda toxické..ja vlastne ani neviem, ako je možné, že ešte žijeme..😀

evittam
17. mar 2017

@5katarina5 Preco sklamanie?

5katarina5
17. mar 2017

@evittam lebo som naň mala chuť.ze veď z obchodu.isto pasterizovany.. A kukám a nie..takže ani ...obchod nie je zaruka

evittam
17. mar 2017

@5katarina5 Neries a najedz sa. Ja som ani pri jednom tehu necitala MK a ani nic na nete v style co mozem a co nie😉. Ved nezjes toho neviem kolko....

nivea777
17. mar 2017

@5katarina5 ale prosím ťa,to že si dáš parmezán alebo nivu ti neublíži..Nemôžeš to tak preháňať a pomaly predsa každým jedlom googlit či to môžeš.. vyhni sa surovému mäsu,sushi, vnutornostiam vo veľkom množstve, cigaretám a ostatné kľudne jedz v primeranom množstve..Nemala by sa piť Kofola a čo som mala robiť keď to bola jediná tekutina ktorú som v sebe ako tak zniesla?? Nemala by sa klobása a čo som mala trpieť keď som mala chuť?? :D Naše mami jedli vsetko..

5katarina5
17. mar 2017

@nivea777
@evittam máte pravdu.dakujem

prvosienka7
17. mar 2017

Ja čakám a papkam jogurty, syry a pijem mlieko. Všetko obsahuje vápnik, čiže len dobré látky pre telo. Samozrejme, nejem toho kvantum, ale tak normálne 🙂
@5katarina5

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre