Tehotná 8 mesiacov po pôrode

janula02
17. dec 2015

Ahojte.chcem sa opytat ci mate niektora skusenosti....mam 9rocneho.3 rocneho a 8 mesacnehosyna/ov.a pravdepodobne som zas vtom.stale dojcim.menzes nemam.no priznaky mam...len to bude asi len 2tyzden tak je este skoro na test.ak fakt som tak som si neni ista ci sa to da zvladnut...manzel pracuje mimo Sk.nesoferujem.byvame sami.rodicia su na blizku.no predsa.. neviem si predsavit to behanie do poradne a pod.mate niektora skusenosti?dakujem

kacena4
17. dec 2015

je su skupinka deti po sebe alebo po roku ci tak nejak sa vola skus sa poradit tam. hlavne nepanikar. a sprav si test. po 2 tyzdnoch od pocatie uz sa da spravit. a ak aj si tak neboj zvladnut sa to urcite da. zalezi od toho aka si silna. velkaca mas uz velkeho pomoze. 3rocneho das do skolky a doma budes len s malacmi. 8mesacny ti uz bude chodit takze super. kupis surodenencky kocik a dostanes sa vsade. popr. sa nauc soferovat este teraz kym nemas brusko. a dostanes sa kam budes potrebovat. drzim palceky.

piacere
17. dec 2015

@janula02 pokiaľ už máš príznaky, tak na test nie je skoro. Lebo príznaky nie sú, kým nie je v tele hcg... takže kľudne testuj. Pokiaľ nemáš mrchu, tak tak či tak nevieš, v akej časti cyklu si.... Teda ja osobne by som urobila určite test, možno sa "zožieraš" zbytočne....

mamulienka30
17. dec 2015

@janula02 tri ci styri deti mas fakt pocit, ze je az taky veliky rozdiel, co sa tyka logistiky? Za mna teda nie je. Malicka sa vezie zo surodencami. Nepanikar dopredu, sprav si test a potom to v hlave rozoberaj.

stepanka274
17. dec 2015

@piacere presne a hlavne ak kojis tak je to take neiste, treba test

medovka14
17. dec 2015

Ja som mala tak baby 🙂 je medzi nimi rok a štyri mesiace, neboj, to dáš 🙂 🙂 je to super, lebo, keď budú väčšie vyhrajú sa spolu 🙂

hopok
17. dec 2015

závisí od toho kolko máš rokov, či si finančne zabezpečena,ale ked nemas auto budes odkazana na pomoc druhých stále..Ale 4 deti bez otca a všetko je na teba. 8 ročný ti už môže aj pomôcť, ale... Ja má dve baby rozdiel medzi nimi 18 mesiacov a aj ked nie su zle,ale je to dost. ja uz mám sice na to aj vek.Urob si test a potom rob paniku.Zvaž si vsetko za a proti a podla toho sa rozhodni.

janula02
autor
17. dec 2015

ono je to v podstate pekna predstava, ze by konečne mozno aj bambula bola.. financie su pokial je manzel vonku.. ak ostane to bude horsie. mozeme ako sa povie,, predat,, dom - hypoteka. pri posledných dvoch tehotenstvach som si robila testy az ked boli priznaky a boli negatívne.. hadam az v nejakom stvrtom týzdni mi ukazalo ciarky.. soferovat sa nenaucim aj ked si hovorim ze by som mala, lebo mam panický strach sediet vedla sofera, nie to za volantom... najradsej bicykel,,, teraz momontalne kocik...mato výhodu,setrim prírodu :D nie som stara 33 takze fyzicky je to v pohode, aj ked uz teraz je to na hrane,3 deti, barak, dva psy, hydina,,,skôr casovo neviem ako... ono ja by som sa aj tesila, ale nieco mi hovorí, ze nie ... kamoska ide vecer do mesta, tak mi kupi test... fu su to nervy..nepanikárim, som dost velký optimista. zvladla som uz toho dost,, len su také vnutorne obavy, otazky... ci sme vlastne s manzelom kompletní :D

janula02
autor
17. dec 2015

Ja viem ze to zvladnem, mame v sebe viac sily, nez si myslíme. mozno potrebuje clovek len trosku podpory, povzbudenia.a preto tu pisem. 🙂 teraz je to momentalne sok, manzel radsej na to nemyslí. rodicom to radsej este ani nehovorim. takze doma to povzbudenie este neni.. 😉 no urobim test a budem mudrejsia... no bola som tehotna uz 5krát,,, takze uz viem ako sa citim ked som tehotna... tak som si viacmenej ista. len to potvrdit. dakujem za komentare 😵

mamulienka30
17. dec 2015

@janula02 Ked to rozdychala nasa rodina, rozdycha aj vasa...tiez nas maju za blaznov. Sprav si test a zacnes sa aj tesit... daj vediet ako si dopadla.

khkt
17. dec 2015

Ja mám síce zatiaľ iba jedno dieťa takže skúsenosťami sa ti určite nemôžem rovnať. 🙂 Otehotnela som asi 8,5 mesiaca po pôrode, termín mám koncom februára a čo ma čaká potom, to si ešte neviem celkom dobre predstaviť. 😉 V piatom mesiaci som sa sťahovala s dcérkou z Prahy do Košíc ku rodičom (nemala som české zdravotné poisťovne tak poradne som musela platiť cash o prípadnom pobyte v nemocnici ani nehovorím), manžel ešte musel ostať v Prahe do konca roka. Takže na poradne sa trepem s malou autobusom, zvládli sme spolu aj glukózový test, veľa ju ešte nosím na rukách a často ju musím dvíhať, no veď klasika. Navyše ešte opravujeme vlastné bývanie, je to náročné psychicky aj finančne. Ale zvládnuť sa to dá. 🙂
Nestresuj sa dopredu, tehotenské príznaky si mi ženy vieme aj vsugerovať a pritom možno ani nie si tehotná. Držím palce. 🙂

janula02
autor
17. dec 2015

@mamulienka30 dam hadam mi ho nezabudne kupit a rano hned robim.potom pisem . Diki

lubika39
17. dec 2015

ja mam rozdiel 14 mesiacov medzi dievacatami, zo zaciatku je to vela na psychiku, ale potom ked sme si nasli system, uz sa to dalo. Aj ked prechadzka ruzovou zahradou to nie je. Drzim palce 🙂)

dena10
17. dec 2015

Ja mám rozdiel medzi deťmi 13 mesiacov 😉 keď som chodila do poradne staršie strážila mamina a musela som kúpiť súrodenecký kočík 🙂 inak pohoda 🙂

sardinka335
17. dec 2015

Ked bude test pozitívny, tak sa tešte, ostatní predýchajú a ked nie, tak pouvažuj nad nejakou vhodnou antikoncepciou, nemusia to byť nutne tabletky - dojčenie nie je žiadna ochrana. 🙂
Lebo 4 deti, dom, hydina, nie si ,,mobilná,, a muž preč...bolo by to ťažké, ale človek zvládne všetko čo zvládnuť musí.

vedkom
17. dec 2015

traja "zhavranelí" bratia a možno sestrička "na ceste", veľmi pekné..., držím palce, ak to tak bude a veľa zdravia a sily želám 😉

natuska87
17. dec 2015

Keby to mohlo byt dievca, aka parada!
Ak chlapec, tak styria junaci... 😉

tutky
17. dec 2015

nestresuj sa dievča ved ak tak to by mal maly už cca 17 mesiacov.a ak zvladaš teraz kolo maleho a domu tak si nemyslim že to bude velky rozdiel,a ak ho naučiš na nejaky režim tak bude pohoda,už nech to dopadne tak či onak všetko dobre prajem, 🙂 🙂

janula02
autor
17. dec 2015

@natuska87 no kebyze to je chalan tak ma ,,svihne,, traja je myslim dost.ked uz taj chcem kupovat satocky.no v prvom rade ak uz je nech je zdrave.dakujem
🙂

janula02
autor
17. dec 2015

@tutky ja sa skor stresujem z toho tehotenstva a poradni u doktorky.kedze kojim neviem si to predstavit..tie behania.a toho ze ani jednemu sa nebudem moct venovat naplno akoby potrebovali...ale no mozno to je plany poplach a len hormony strajkuju...aj ked cim dalej zacinam bit tomu naklonena...no kamoska nekupila...zajtra svagrina kupi test.tak cez vikend sa uvidi..budem sa asi tesit z kazdeho vysledku.

sense
17. dec 2015

Ja mam sice len jednu ale sesternica stihla za 4 roky 3deti priviest na svet....muz robi na svk plus hypoteka na krku ale maju sa radi....neziju na vysokej nohe ale ani netru biedu....takze hlavu hore, sprav si test a budes vediet ja com si....

momkomonika
17. dec 2015

Všetko sa dá zvládnuť. .. dieťa je dar. ... drzkajte sa rodinka

janula02
autor
17. dec 2015

@sardinka335 hormonalnu nemozem ani mimo kojenia lebo mam mutaciu krvi a z nehormonalnej krvacam aj ked kojim...teraz lutujem ze som zavahala pri poslednom porode.mala som si zapkatit a dat odobrat vajcovody...uz mam toho odrodene dost a by som nemala stresy.ak teraz som tak to budem riesit a ak nie tak po skonceni dojcenia asi pojdem tiez.lebo to tu bude furt ...a nemienim furt stresovat.

janula02
autor
17. dec 2015

@dena10 postrazit postrazi no prsnik jej nenecham 🙂

janula02
autor
17. dec 2015

@momkomonika ja viem ze je dve mi pan hore zobral tak teraz mi chce asi dopriat 🙂 ja by som sa tesila ak som.. ale je tu aj ta zodpovednost...

janula02
autor
17. dec 2015

@mamulienka30 sa mi paci "ze malucka" 🙂)

janula02
autor
17. dec 2015

@janula02 malicka

nk599
18. dec 2015

@janula02 ja mam rozdiel 11 mesiacov medzi babami a zvladam to je to tazke da sa to uz sa spolu hravaju

janula02
autor
18. dec 2015

@nk599 a kojila si?myslim ked si otehotnela...a ako poradne?dik

mitomi
18. dec 2015

Ja som tiez otehotnela druhy krat 4 mesiace po porode a som tu.Sme stastne,zdrave. 🙂 Neboj sa,zvladnes to.Drzim palce,napis ako si dopadla.

ollski
18. dec 2015

@janula02 medzi nasimi starsimi je 15m...dalo sa to zvladnut...len ja som mala "len" ich dvoch 😉 😅 starsiu strazievala mama alebo sestra, ked som chodilana poradne...aj ked sa maly narodil mi tiez rodicia velmi pomahali,bol narocne babo...test si si uz robila???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre