Toto sa nemôže v tehotenstve

macickarebeka
1. sep 2013

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi...

Potraviny a jedlá, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhýbať
•Ryby (obsah olova a iných toxínov - spôsobujúce neurologické defekty dieťaťa)
•Cukor, koláče, zákusky, Šišky a iné sladkosti, ktoré spôsobujú zdravotné problémy dieťaťa i matky.
•Ovocné džúsy (môžu spôsobovať alergické reakcie)
•Sójové potraviny (okrem fermentovaným: miso, tempeh, natto a sójová omáčka)
•Káva a silný čaj
•Orechy (môžu spôsobovať alergické reakcie)
•Umelé sladidlá
•Fluórová a chlórová voda
•Potravinám ktoré nafukujú: čerstvé pečivo, chlieb, kvasnice, strukoviny, cibuľa, pór, hrušky,
•Smažené potraviny na rastlinnom oleji
•Limonády
•Žiadne konzervy alebo údeniny
•Nestravovať sa vo fast foodoch a v rýchlych občerstveniach
•Plesňové syry, majonéza, tatárska omáčka, priemyslové dresingy
•Surové živočíšne potraviny: mlieko, mäso, údeniny, vajcia, morské plody
•Južné ovocie (kiwi, grep, ďalšie) môžu spôsobovať alergie
•Príliš časté solenie a zvýšená konzumácia soli
•Mlieko

Budete to dodrziavat? Dodrziavali ste to?

miskax2
1. sep 2013

ja som sa neobmedzovala ani pocas tehotenstva ani pocas dojcenia jedla som na co som mala chut co robi dobre mamicke to robi dobre dietatu (pokial sa nejedna o drogy a alkohol)

lavazzake
1. sep 2013

a to kto povedal, ze sa to nemoze? niekto sa zrejme velmi nudil... nenasla som tam, aky vzduch nemozem dychat... pri malej som jedla na co som mala chut a je uplne v poriadku, teraz som v siedmom mesiaci a tiez sa nejako neobmedzujem (samozrejme nejem plesnove syry, grepy a nepijem tonik) a nemam pocit, ze by som tym svojim detom nejako ublizila, resp. ublizovala...aaach, akurat ma to vytocilo a to by tehotnym mamickam nemali robit...

mahulenka87
1. sep 2013

Podla mna sa moze jest vsetko doradu...len niektore potraviny s mierou. Ved tehotenstvo nie je choroba! Ak sa budeme vyhybat napr.ryby,mlieko...pripravime sa o vela vitaminov,mineralov atd. Takze co kazdeme chuti a nerobi problemy.

lancelot1802
1. sep 2013

jedla som všetko a vždy a stále.... a moje ročné drobčiatko je zdravučké a všetko O.K., v tehotenstve som pribrala 9 kg, teraz mám 48kg.. a stále jem všetko a vždy a stále...

maja1982
1. sep 2013

celkom ma ten zoznam pobavil 🙂 a vidim, ze aj vela ludi predomnou ... nedodrziavala som pri prvom / a mala je zdrava ako buk/ a nebudem ani teraz...

kristinaanna
1. sep 2013

no, podľa mňa je to pekný zoznam ako sa ideálne stravovať nie len v tehotenstve 😉 ale vážne, jesť treba všetko najmä zeleninu, ovocie, a dať pozor na kofein, pašteky, tie plesnivé syry, a ryby, lebo v tých naozaj môže byť olovo 😒 takže v šetko s mierov 😉

bobika492009
1. sep 2013

Ak mám na niečo chuť tak si to dám. Ak mám chuť na hamburger tak si ho dožičím , alebo fajne prerastanú slaninku . Samozrejme že snažím sa s mierou, aby mi potom nebolo zbytočne zle kvoli mojej maškrtnosti. Ale tak ak by som mala dodržiavať takýto zoznam tak žijem asi len zo vzduchu. Dodržiavanie takého zoznamu by som skor brala pri dojčení. 🙂

trdielko009
1. sep 2013

Tak to by som asi umrela od hlau :D Ja som jedla vsetko,na co som mala chut.Velmi mi chutili jogurty a ovocie.Ale najviac som mala chut vzdy ked som vosla do pivnice a citila vonu zvlhnutej steny,dat si z nej :D :D :D a raz som neodolala a skrabla som si kusok :D

bastika
1. sep 2013

@macickarebeka skús nájsť zoznam co sa môže a nebudeš musieť toľko písať stačia ti 2 riadky. Pre boha živého niekto je asi na praskoch🙂

anglicanka1981
1. sep 2013

@lavazzake preco nie grep?

stardust
1. sep 2013

@macickarebeka kde si nechala arasidy ?!

babulina
1. sep 2013

@anglicanka1981 kvoli obsahu chininu 😉

ladybirdddka
2. sep 2013

nejseť hento, tak už otŕčam päty dohora !!!..a nepapať ryby???..však tých sa snažím jesť ešte viac ako inokedy kvôli dobrému vývoju kostí malého..ááách, ľudia 🙂

exupery
2. sep 2013

@macickarebeka tehotenstvo nie je choroba,nemas lepru ani nic podobne,ako sa hovori vsetko s mierou-ja jem vsetko,jedine comu sa vyhybam je syr s cerstou plesnou,surovym vajickam a masu...A kedze tentokrat ma obisla tehu cukrovka,uplne si to uzivam a "zeriem"piate cez deviateDDDDD

diusik
2. sep 2013

@macickarebeka no toto je najvetsia blbost co som kedy citala,urcite to nedodrziavam,jasne ze nepijem tri kavy a nekem same pastiky a udeniny,ale ze nic z toho,ja nesuhlasim

lavazzake
2. sep 2013

@anglicanka1981 lebo obsahuje latky, ktore mozu spustit kontrakcie a predcasny porod...

petribela
2. sep 2013

ja som cez tehu všetko jedla a dokonca bez kávy som nemohla začať deň,,presne tak isto som sa stravovala ako pred...všetko ovocie,zeleninu,mäso cestoviny,pečeň..netreba veľa čítať,lebo potom sú ľudia zmagorení

pragmaticka
2. sep 2013

@lavazzake tak s tym grepom je to pekna blbost - milujem totiz cerstvy grepovy dzus , kt. si doma od zaciatku tehu denne odstavujem a zatial som ziadne kontrakcie nespozorovala. Inak ten grep super pomaha na kyselinu! takze ja pocas tehu len odporucam! 😝

lavazzake
2. sep 2013

@pragmaticka ja nehovorim, ze je to pravidlo, kazda mamicka je ina a je na kazdej vlastnom rozhodnuti, ci to bude riskovat, alebo nie...hovori sa aj to, ze ak sa uz nevies dockat porodu, treba chodit po schodoch, dat si pohar cerveneho alebo napustit horucu vanu...skusila som vsetko a mala moje pokusy ani nezaregistrovala...je na kazdom ako zvoli 🙂

mikloska2012
2. sep 2013

toto mohol len chlap napisat 🙂 co nema ani ponatia ake ma tehotna zena chute, potreby a tuzby 🙂 keby som mala vsetko toto dodrziavat tak neviem neviem ci tu este som ... mlieko mi sama lekarka doporucila na vapnika a mandle tiez, takze ...

victory1
2. sep 2013

😀 😀 😀 tak to je uplne chore...ja som sa stravovala podla toho, na co som mala chut. Telo cloveka nie je "sproste" a ak mu nieco chyba, same si o to povie tym, ze dostanes na to chut. A ak sa ti nieco hnusi /tak ako mne vsetky salamy a maso/, tak to jednoducho jest nebudes...A prve tri mesiace som si dokonca aj obcas zapalila, aj ked len preto, ze som nevedela, ze som tehotna..potom som cigy samozrejme vylucila... Asi sa treba riadit zdravym sedliackym rozumom a nie pokynmi teoretikov, ktori nikdy neboli tehotni... 😝..myslim, ze co neskodi mamine, neskodi ani babatku...

zuzuliak1981
2. sep 2013

okrem toho ovocia, su to vsetko veci, ktorym by sa ludia mali celkovo vyhybat 😀

zuzuliak1981
2. sep 2013

@stardust arasidy su strukoviny

anglicanka1981
2. sep 2013

@babulina @lavazzake niekedy na zaciatku tehu som vsetko studovala. A potom som zistila ,ze cokolvek dam do googla s otazkou, ci to mozu tehotne, vzdy je dovod preoc nie. Grep je jedno z mala ovocia, co do seba dostanem, tak som bola zvedava, ze co zas vymysleli tam. Ved nejem ich 3 kila denne. Takze toho chininu v tom moze byt ako v glgu tonicu.

michi200
2. sep 2013

čaute, v rybách je olovo. ja denne pijem rybí olej. originálny z Nórska. môže aj ten škodiť ? vraj je veľmi dobrý v tehotenstve, tak teraz neviem. čo si o tom myslíte, môže škodiť ?

kazunomiya
2. sep 2013

@michi200 zrovna rybí olej je v tomto rozporuplný. Jedni píšu, že je prospešný (sú na to aj štúdie), druhí píšu, že v morských rybách je priveľa ortute, nato tí prví píšu, že to sa nepreukázalo. Ja ho beriem. Inak sa odporúča jesť morské ryby aspoň tak dvakrát týždenne, kvôli vzácnym nenasýteným mastným kyselinám, ktoré sú dôležité pre vývin mozgu bábätka. Dajú sa nahradiť napr. ľanovým olejom plus nejakými vitamínmi, lebo z ľanového oleja si telo tie kyseliny musí vytvoriť a na to potrebuje nejaké ďalšie látky, ktoré si teraz nepamätám.
Myslím, že tak ako vo všeobecnosti v názoroch o výžive, aj v názoroch o výžive v tehotenstve možno nájsť rôzne extrémy ale treba byť normálny. Ja si veci najradšej potvrdzujem na serióznych miestach, kde uvádzajú nejaké vedecké štúdie.

valy
2. sep 2013

ten zoznam je riadny vtip

lavazzake
2. sep 2013

myslim, ze hlavna rada je, ze vsetko s mierou...tehotenstvo je stav, nie choroba...

macickarebeka
autor
3. sep 2013

@estterka nie.

estterka
3. sep 2013

@macickarebeka jednoznacne si . podla tvojich prispevkov na fb v temach a predoslych prispevkoch lussy23,pises stale o tom istom vsade a rovnakym stylom. ale nech sa paci,ak si myslis,ze novy nick ti v niecom pomoze,smelo do toho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre