Zistila som, že som tehotná. Mám obavy o dieťa.

jana_eyre
6. júl 2011

ahojte, potrebujem sa nieco spytat.. 2.7. mi vysiel tehotensky test pozitivne..(prvy krat v zivote) robila som si ho niekolko krat (vzdy inu znacku) a vzdy vysiel rovnako, ale znepokojuje ma, ze ta ciarka potvrdzujuca tehotenstvo je taka slabsia.. Moze to znamenat nieco zle? Mam chut si test robit kazdy den kym nepojdem za gynekologom (ma teraz dovolenku a neviem sa dockat, kedy sa vrati) taktiez ma dost boli podbrusko, to som ale tu na fore citala, ze ste to zazivali viacere..
tiez mam nevysvetlitelnu obavu ze o rastuce babo pridem (mozno to je tiez len priznak tehotnosti - som hrozne placliva v poslednom case) chcem sa spytat, potrat sa vzdy prejavuje iba krvou, alebo existuju aj pripady, ked zena potrati a nekrvaca?
Stale si opakujem aby som pozitivne myslela, ale neviem to a nemyslim na nic ine.. aj v praci sa moc nesustredim a robim same chyby.. 😒
dakujem za odpovede a nazory.. pekny den 😉

katkarv
6. júl 2011

@jana_eyre pises ze vzdy inu znacku ale nepises ci rovnaku citlivost testu pouzivas.Ciarky by mali kazdy druhy den silniet,ale odporucam ti nesledovat sa tolko,viem ze je to tazke ale negativnym myslenim si mozes nieco privolat.Moze byt ze mas menej koncentrovany moc a to hned skresli vysledok.Takze klud a uzivaj si tehu.

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@katkarv
ja viem, ze to moc dobre nie je, ale akosi mi to nejde.. 😒

to by malo byt na teste nejako zobrazene, ta citlivost? to som nevedela, idem pogooglit aky som to vlastne pouzivala - dakujem 🙂

kajuska09
6. júl 2011

@jana_eyre urcite si tehotna, lebo uz len to , ze mas slabulinku druhu ciarku znamena ze si v tom. a na potrat nemysli, musis v prvom rade mysliet pozitivne. Viem o com hovorim... a kolko dni ti meskaju kramy?

eviq
6. júl 2011

čiarky by mali každé dva dni silnieť, ale ty sa hlavne nestresuj a buď v kľude 🙂 testík je pozitívny a to je najdôležitejšie, stresom nič nevyriešiš, len sa trápiš. bolesť v podbrušku zvykne byť, len ak by si mala veľmi silné kŕče, tak choď na pohotovosť a plačlivá si vplyvom hormónov, to si dobre pamätám - so mnou sa nedalo vydržať 🙂, tak hlavu hore a teš sa 🙂

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@kajuska09
dnes mi meska 5 den.. podla pohl. stykov by som mohla byt bud v 3 tyzdni, alebo v 5.. len ten gynekolog musi mat akurat teraz dovolenku ☹ .. ma tam sice zastupujuceho doktora, ale ma tam napisane, ze iba v surnych pripadoch, tak to nechcem silit.. radsej vydrzim ten tyzden.. 🙂

katkarv
6. júl 2011

@jana_eyre kazdy test to ma napisaane na krabicke,su 10 alebo 25 jednotkove.

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@eviq
dakujem, aj sa tesim aj sa obavam.. som taka vseliaka.. dnes ku mne do kanclu prisiel klient akurat ked som revala.. 😀

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@katkarv
prave pozeram na nete, ale pamatam si len pepino a ten tam ma napisane 20.. ostatne si nepamatam ako sa volali..

kajuska09
6. júl 2011

@jana_eyre pokial nemas ziadne vaznejsie problemy, tak lekar este pocka. Ja som bola min.tyzden v piatok na potvrdenie tehu, ale to preto tak skoro, lebo som uz mala neuspesne tehotenstva a potrebovala som lieky. Takze neboj vydrz 🙂

eviq
6. júl 2011

@jana_eyre moje tehotenstva sice neskoncili dobre, ale v zaciatkoch, ked este bolo vsetko ok som bola presne taká istá, denne som revala pre hocičo....ešte sa na to pamätám a chápem ťa...vydrž, trošku pokorčíš, ukľudníš sa a všetko bude fajn 🙂 bábätko za to stojí....čo je to pár sĺz 🙂

janulik38
6. júl 2011

@jana_eyre Ahoj, ja som bola dnes na gynde, 4.7. mi vysiel jasne pozitivny test po tom,co som nedostala menzes, mala som dostat okolo 2.7 a nic. Dnes som bola u gynekologicky a trosku ma vystrasila, pretoze na UZV nic nevidela, tak ma poslala na klinicku gynekol. ambulanciu a tam mi z krvi zistili, ze tehotna som, HCG 815.80, ale tiez nic v delohe nevideli. Tak tam musim ist zajtra. Su dve alternativy, bud mimomaternicove (dufam, ze nie ☹ ) alebo som prisla prilis skoro (len 4ty den od meskania menzesu). Takze rada pre teba, pockaj chvilku, nesleduj sa, len ta to zbytocne znepokoji, viem o com hovorim..drzim palceky 🙂

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@eviq
to mi je luto.. dufam, ze sa ti uz bude len darit a dakujem za podporu..

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@janulik38
dakujem.. pokusim sa, aj ked je to tazke... Dufam, ze u teba vsetko dobre dopadne 🙂

bosoriak
6. júl 2011

@jana_eyre Ani lekar ti teraz nic nepovie, aj buduci tyzden bude este prilis skoro, pravdepodobne uvidi len gestacny vak, samotne embryo je prilis malinke este.
Potrat vobec neries, co ma prist, to pride a nikto to neovplyvni. Najdi si iny program, chod do kina, na veceru, citaj si knihu a nemysli na to, ze si tehotna. To urcite pomoze miminu viac ako neustaly stres a strach. Ten tiez moze byt sposobeny hormonami, takze proti tomu vela nespravis.
A hlavne - uz sa netestuj. Si tehotna, ostatne ti povie lekar. Len co sa zas budes stresovat. Neboj, vsetko je tak, ako ma byt.
Drzim palce.

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@kajuska09
takze mi to tak vychadza, ze by som mala s lekarom chvilu pockat.. 🙂 tak nakoniec dobre ze ma dovolenku.. kedy sa chodi tak bezne? az v 10tt? vsetko dobre zelam..

janulik38
6. júl 2011

@jana_eyre Dakujem, dam urcite vediet..a aj ty 🙂 ak nemas bolesti a nekrvacas, tak bud v klidku..to su asi varovne prsty, i ked som v tomto absolutny novacik..drz sa, ja viem, ze budes a vydrzis..krasny vecer x x x

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@bosoriak
dakujem, beriem si to k srdcu 🙂

vierka0
6. júl 2011

@jana_eyre aj slaba ciarka znamena pozitivny vysledok..citlivost 20 nie je nic moc 🙂 ja som mala desiatku a na 13dpo mi ukazalo iba takmer neviditelneho ducha 🙂 ak ta mozem upokojit, mne tiez ciarocka len malinko silnela, na 19dpo som mala este len trosku tmavsiu 🙂 ak sa chces upokojit, testuj kazde 3-4 dni, uvidis, ze bude pekne tmavnut 🙂
@janulik38 pri takom hcg vraj este nie je nic vidno..takze pohoda 🙂 neboj, este ho uvidis kopec krat 🙂

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@janulik38
aj ja drzim prsty 🙂 som zvedava ako to dopadne u teba aj u mna.. 🙂 teda musi to len dobre dopadnut :D (zacinam s pozitivnym myslenim)

janulik38
6. júl 2011

@vierka0 Jeeej Vierocka, si ma velmi potesila 😅 dakujem ti pokladik...dam urcite spravicky, ako sa to vyvija 😎

jana_eyre
autor
6. júl 2011

@vierka0
tak dneska skusim kupit silnejsi 🙂 dakujem..

kajuska09
6. júl 2011

@jana_eyre podla mna idealne je ist ak nemas ziadne tazkosti tak v 8.tyzdni, to uz bude krasne vidiet srdiecko. ale ked to dovtedy nevydrzis, objednaj sa hned ako sa lekar vrati z dovolenky 🙂

vierka0
6. júl 2011

@jana_eyre ja som kupovala 10tky v lekarni dr. max - http://www.drmax.sk/aktualne_akcie.php?typ=1 kupis dva pruzky za 1,99 ak mas ich kartu este -10% 🙂 zatial najlepsia cena za tehu testy ake som kedy nasla 🙂

vierka0
6. júl 2011

@janulik38 urcite sa s tym sonom neplas..ako vravim, este ho tolko uvidis ze az 🙂 a hlavne ked budes trpezliva, s odstupmi dvoch az troch tyzdnov medzi sonami budes videt ako sa babo krasne vyvija 🙂

kormelia11
6. júl 2011

@jana_eyre ahoj 🙂 gratulujem 🙂 a s lekarom urcite este pockaj...mne gynekologicka povedala ze mam prist az ked mi menstruacia bude meskat 2tyzdne ze skor aj tak nic neuvidi

jana_eyre
autor
7. júl 2011

@kormelia11
dakujem 🙂 vydrzim.. gratulujem aj ja tebe 🙂 budes mat pekny vianocny darcek..

jana_eyre
autor
11. júl 2011

@janulik38
ahoj, tak ako som slubila - dnes som bola u doktora.. potriasol mi rukou - som v 6tt.. :D vraj je zatial vsetko ok, tak dufam, ze to tak ostane aspon 90 rokov 🙂 videla som maly cierny fliacik na ultrazvuku, zatial babo nevidno, vraj je to este skoro.. mam prist o 10 dni a vytlaci mi aj foto.. tak dufam, ze vsetko dobre dopadne..
dufam, ze u teba je vsetko v poriadku a videla si aspon ten maly vacok ako ja..

janulik38
13. júl 2011

@jana_eyre ahoj, veruze som bola v pondelok, a som v 5tt+3 a robil aj UZV a tiez tam bol cierny fliacik, aj mi to vytlacil 🙂 ma to 8.7mm 🙂 len trosku spinim, tak mi dal lieky, tusim Duphastan ci ako sa to vola 🙂 verim, ze bude vsetko v poriadku...drzme si palceky x x x davaj priebezne info budem sa tesi 🙂

jana_eyre
autor
13. júl 2011

@janulik38
jeej to som rada 🙂 drzim palec, nech vsetko dobre dopadne nam obom..

ja mam teraz strasne stresy - nasla som si vcera na bruchu maleho kliesta.. tak dufam, ze bude vsetko ok a kliest nebol nainfikovany.. z krvnych testov sa to vraj da zistit az o dva tyzdne, tak teraz budem dva tyzdne ako na ihlach.. este uvidim, co mi povie gynekolog, ked tam pojdem o tyzden..

tesim sa na dalsie novinky 🙂 pa

kallista
13. júl 2011

ahojte mamky... 1. test som si urobila 4. decembra min. roka., 19. decembra som si ho ešte raz zopakovala, bol pozitívny. Ale ku gynekológovi som išla až po sviatkoch, 27. decembra. Len čo mi chytil brucho, hneď potvrdil výsledky testov.., a na čiernobielej fotke som už videla malého človiečika 🙂 a s úsmevom som pridala, že vidím aj vlásky... Držím Vám všetkým palce, veľa pokoja, pamätajte, že tehotná, keď nemusí stáť, nech si sadne a keď nemusí sedieť, nech si ľahne... My už ležíme takto 2 mesiace, ale to neva.. a teraz v 9. mes. sa mi chce veľmi, preveľmi spať, ale nie v noci, ale cez deň. Prajem pekné leto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre