Zmena miesta pôrodu

livka222
9. sep 2015

Ahojte, chcela by som sa spytat, tie co uz mate skusenosti ako to je... chodim k obvodnemu gynekologovi v mojom mieste bydliska ale rodit by som chcela inde... ked som sa informovala tam kde chcem rodit kazali mi objednat sa tak ked budem v 34 tyzdni k nim na kontrolu... moja otazka je taka ako je to s mojim obvodnym gynekologom... ci budem musiet stale chodit aj k nemu aj tam kde chcem rodit??? a druha otazka je taka ze kedy to povedat obvodnemu aby sa pripadne na mna nehneval alebo ma nebral ako vedlajsiu pri kontrolach a nieco nezanedbali z pocitu urazenosti alebo ako to nazvat... mate niektora taketo skusenosti??? pripadne aj ako ste tomu svojmu oznamili... a kedy?? za vsetky rady vopred dakujem 🙂

petulda333
9. sep 2015

Ja budem tiez rodit inde nez u nas v nasej nemocnici...sice som chcela svoju gyn.pri porode ale ona chodi len do nasej nemocnice...pokial viem je to tak ze od 36tt uz chodis do poradne do nemocnice kde budes rodit..ja som svojej povedala ze by som ju chcela k porodu ale ze v nasej nemocnici odmietam rodit..a chape to,myslim ze kazdy normalny dr ta pochopi...

bosoriak
9. sep 2015

@livka222 Medzi 34. - 36. tyzdnom ta aj tak obvodny gynekolog odosle tam, kde budes rodit. Je tvoje pravo vybrat si porodnicu aj lekara k porodu. Tvoj gynekolog nema byt preco urazeny, jednak ma byt profesional a jednak peniaze za kapitaciu od poistovne mu aj tak na teba pridu.
Celkom teda nerozumiem otazke, ved len dodrziavas normalny postup prehliadok pred porodom.

livka222
autor
9. sep 2015

moja otazka je preto taka aka je, lebo moj pripad je specificky v tom ze ambulancia kde chodim je v nemocnici a moj gynekolog je aj priamo primarom na gynekologii v mieste kde k nemu chodim... napriek tomu chcem ale rodit inde a preto sa obavam jeho reakcie a kedy to vobec a ako povedat...

bosoriak
9. sep 2015

@livka222 Aha uz chapem. Ale na tom nezalezi, ty mas pravo si vybrat porodnika aj porodnicu, takze nikto ti do toho nema co hovorit. Ani sa urazat, ani nic podobne. Ak mas silnu potrebu sa na nieco vyhovorit, vymysli si ze musite surne odcestovat a teda budes rodit inde. Rodinne dovody je moja oblubena vyhovorka 😀

livka222
autor
9. sep 2015

Ďakujem 🙂

seahorse27
9. sep 2015

Ked som si vybavila porodnika v inej porodnici, tak som len zavolala sestricke môjho obvodného gynekológa, ze budem rodit v tej a tej porodnici a budem teda odteraz chodit na poradne tam. Nebol s tym ziadny problem, este mi bol manzel u nich pre nejake posledne vysledky, ktore mi sestricka zapisala do tehotenskej knizky a uz som k nim prisla len na kontrolu po sestonedeli 🙂 Nikto sa na mna nehneval, ved je to uplne normalna vec...No, ty to mas ovela chulostivejsie...ale ked je profesional, nemal by to vôbec riesit...

milota164
9. sep 2015

mas na to pravo, ja som od nejakeho tt chodila uz k tomu u koho som chcela rodit.takze najprv sa dohodni tak kde chces ist rodit a potom po kontrole to povedz lekarovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre