Bezdetné manželstvá, ktoré deti chceli, ale nemajú ich

tromboska
29. máj 2015

Ahojte, budem rada, ak sem prispeju svojim nazorom, postrehom, ale hlavne radami,
ako sa zmierit s tym, ze manzelia su nedobrovolne bezdetni, ti, ktori taky zivot ziju.
Prosim nepiste, ze netreba na to mysliet, ze sa to urcite podari, ze na adopciu sa necaka dlho.
Nech sem pisu ti, ktori ziju zivot bez deti, aj ked stale deti chceli mat.
Velmi ma zaujima, ako sa s tym zmierili, akym smerom ide ich zivot.
Pripadne kludne moze byt aj interna posta.
Vdaka.

silviaa
30. máj 2015

@tromboska Po 10 rokov sme sli s manzelom do adopcie. Som velmi stastna, byt matkou je skvele, inak si to ani neviem predstavit.

silviaa
30. máj 2015

@bonaqa2013 co mali adoptovane dieta vratit spat? 🙄

bonaqa2013
30. máj 2015

@silviaa v dnešnom svete ... Čo si ešte o tom nepočula? Nie? Tak to si potom počula ešte málo...

tromboska
autor
30. máj 2015

@mircalla umele nevyslo, na dalsie nemam peniaze, adopciu cakam, ale dozvedela som sa, ze podla poradovnika sa nejde...len tolko k tomu. Snazit sa snazime uz x rokov. Takze nedobrovolne bezdetni existuju, tomu ver. Ale chapem, chvala Bohu nie si v mojej kozi. Ale respektujem dalsi nazor v tejto teme,

mircalla
30. máj 2015

@tromboska ja som mala 5 ivf, kym vyslo...z nich som este dva krat spontanne potratila. poznam malokoho, kmu by to ma prvy raz vyslo...len tolko...okrem toho to ciastocne preplaca poistovna, zase take hrozne drahe to neni...pokial to ide cez poistovnu.

tromboska
autor
30. máj 2015

@mircalla pokial mas financne moznosti na ivf a adopciu, tak mozno sa to riesit da. Ale vravim, sme v poradovniku, aj ked viem o tom svoje a umele neprichadza do uvahy, lebo si to nemozeme dovolit. Umele uz mamw za sebou.

tromboska
autor
30. máj 2015

@mircalla tak to mas stastie, ze si mohla ist tolko krat na ivf. Ver, ze su domacnosti, kde to jednoducho nie je mozne. Nebudem sa rozpisovat podrobnejsie.

tomiholjubavi
30. máj 2015

@skaredekacatko ten pocit aj za, aj nie co sa tyka adopcie, velmi dobre pozname...sme vo faze, ked ju zvazujeme a nevieme sa rozhodnut. na jesen nas caka prve ivf..najskor sme mali mat len iui, ale spg mame stale horsie a horsie, tak uz nam jednoduche iui nepomoze 😒

mimina00
30. máj 2015

@tromboska aj ja ich poznam zopar kde to vyslo az na 4,5x...skoda ze nemas moznost skusit znovu

mircalla
30. máj 2015

@tromboska no stastie - neviem, ja som si na to brala uver....akoze dneska da banka uver bez problemov, predpokladam, ze aspon jeden z vas pracuje

lucinkaboz
30. máj 2015

10 ročne manželstvo bez deti...to som aj ja, uz mi tykaju hodiny, ale nestresujem ,buduci rok by som chcela um.oplodnenie, alebo adopciu. Hlavne nepočuvaj okolie, ti su najmudrejsi,všetko vedia na všetko maju radu. O tom kedy by ste mali mat deti a potom ako ich vychovavať....tomuto sa zamerne vyhybam aj spolužiačkam , ktoré maju tri deti....a nemaju dat detom čo do ust,napriklad

skaredekacatko
30. máj 2015

@tomiholjubavi nam iui vobec ze by nepomohlo

janickacrazy
30. máj 2015

@tromboska Neviem teda presne koľko stojí umelé oplodnenie, ale myslím, že tri pokusy by mala hradiť zdravotná poisťovna, viem, že aj tak sa platia nejaké lieky a tak, ale ked sa zamyslíš nad tým koľko penazí stojí postieľka, kočík, oblečenie, plienky, mlieko, perinky, fusak, atd. pre dieťatko tiež to je dosť veľká suma len na základnú výbavičku, tak neverím, že dvaja ľudia, ktorí pracujú, na to nemajú peniaze. Ved ako potom budete živiť to dieťa, ked budeš ty len na rodičáku, ktorý je 200 eur mesačne a náklady budú vyššie, lebo budete už traja? Akože nechcem rýpať, ale nejako mi to nejde do hlavy.

peneloppe
30. máj 2015

Preboha zeny, nezda sa vam to nemiestne znevazovat niekoho financnu situaciu? Ked raz niekto usudi ze na to nema tak na to nema, nie?
Viem ze je to velka polozka. Svagrovci mali tiez niekolko pokusov a minuli na to svoje uspory.

waw
30. máj 2015

Som sedem rokov vydata 15rokov som s manzelom.hypoteka na krku,mame priemerne platy.Niekolko umělých za sebou a věru by som pokračovala dalej aj by som sa zadlzila este viac keby mi moj zdravotny stav dovolil.Musim povedat ze nie každá žena moze donekonečna opakovat pre zdravie umělé a to sme skusali aj nativ aj soft.IVF mi pokazilo zdravie a to písem fakt pravdu.Ak niekto porovnává investici do narodeneho dietatka s pokusmi o umělé oplodnění tak podla mna nevie o com hovoří a já sa stakym clovekom určitě nikdy bavit nebudem.Taketo řeči smo pocuvala aj od příbuzných ktory už maju deticky.My smě bezmála a to určitě v priebehu posledních pat rokov minuli na vsetku nasu liecbu a pokusí o umělé přibližně 10 000E»Nelutujem ale určitě by som sa sa na tuto investici pozerala inak keby smě sa dopracovali k našemu biologickemu dietatku.Verim ze su nedobrovolně bezdetny.Manzel mi povedal ze už nechce riskovat viac věd už som dala vsetko najma svoje vlastně zdravie o ktore som vdaka pokusom prisla.Teraz ziadame o osvojenie.Dufam ze už budeme stastny.

mircalla
30. máj 2015

@waw verim, ze nedobrovolne bezdetni bude v tvojom pripade aj v pripade zakladatelky len prechodny stav....bola som v tomto statuse tiez par rokov.....takze to chapem

janickacrazy
30. máj 2015

@waw Ja mám dve deti, obe ZŤP a len na liečbu jedného som dala jeden rok 4000 eur a to som si našetrila sama zo svojho normálneho platu ako slobodná mamička vtedy. Lebo som chcela, musela, potreboval to. Deti nie sú lacná záležitosť, no už som radšej ticho. 🤐

mircalla
30. máj 2015

@janickacrazy Ja chapem, ako to myslis, ani si nemyslim, ze to je dake znevazovanie. mna to tiez cele stalo velmi vela (vez poistovnu to islo raz). nejako pre mna ze na dalsie nemam je slaby argument, to sa da podla mna riesit. mozno tam skor nevidim volu to riesit touto cestou....neviem...fakt som ju chcela skor nakopnut tym uverom a pod

klara226
30. máj 2015

@janickacrazy sa ti dobre s bruchom mudruje 😒 ivf stojí plus mínus tisíc euro ale skôr viac ako tisíc, lebo sú tam položky, ktoré sa stále nabaluju a nemáš zaručené, či budeš mať jedno či desať vajicok, či vôbec embryo na použitie alebo aj keď na použitie, či sa ujme, či bude ok, či je pomalé a je to viac menej už predom jasné, že sa neujme 0, alebo či budeš alebo nebudeš mať embrya na mrazenie. Veľmi často ženy musia ísť odznova mám skúsenosť osobne nás to stalo 2,5 tisíc euro a sme na začiatku odznova. Máme hypotéku, výdavky, auto, lebo ho potrebujeme a manžel dostal ledva voľno na vystriekanie spermií v centre, čiže aj z hľadiska voľna to neni jednoduché. Ešte ti nejde niečo do hlavy? Vysvetlím ti? A to si predstáv, že by sme zarobili nejakych 500 euro každý mesačne, lebo takto sa zarába nie? Za koľko nasetris 2,5 tisíc euro na ivf s tým, že budeš s veľkou pravdepodobnosťou potrebovať o pár mesiacov ďalších tisíc euro. Či už potom mi niekto požičia? Toto zase mne nejde do hlavy, či nájdem peniaze na zemi? A čo tí čo fakt nemajú!

janickacrazy
30. máj 2015

@klara226 Viem ako to funguje, mám kamošky, ktoré to podstúpili a tiež zarábali priemerne, neboli žiadne milionárky. Ako poznamenala aj mircalla, dá sa zobrať napr. úver. Alebo predám auto a kúpim si nejaké staršie a tým ušetrím. Alebo si treba nájsť lepšie platenú prácu, prípadne ísť robiť do zahraničia, vždy sa dá niečo vymyslieť, len treba chcieť. Ale nebudem sa tu hádať, každý máme svoje problémy, ja mám tiež svoje "drahé" deti.

mircalla
30. máj 2015

@klara226 pise, ze ma obe deti ZTP a je slobodna matka - myslim, ze jej tiez nic z neba nespadlo....
Ono je dost aj o vybere centra, ja by som uz zo slovenskymi CAR nestracala cas ani peniaze a isla rovno do CR, keby som bola byvala vtedy vedela....

misaelka
30. máj 2015

@janickacrazy nepisem ti to v zlom, ale vidno, ze si si cez ivf nepresla... 😖 keby toto bola tvoja jedina sanca na babo, pozeras sa na to inak, ver mi ☹ mna teraz caka ivf v brne cena 4000€. myslis ze taka suma sa zhana lahko? a nemas ani istotu, ze to vyjde, len nadej 😖

waw
30. máj 2015

Ako moze niekto brát úvěr na úvěr ked plánuje otehotniet.Neviem si představit brát hypotéku na nu další úvěr a další a potom co ked pride to dieta.Myslim ze třeba trosku triezveho rozumu.Neviem kto bude živit dieta ked sa rodicia nebudu vediet vyhrabat z dlhov. Třeba mat aj zdravý rozum a uvážit si svoje moznosti,a to nie ze nabrat si na hlavu a potom to kto bude spacat a riesit.Pri chorom dietatku to je ine a je to vlastně ina téma, ktora sem nepatri.Viem ze su aj horsie veci ako bezdetnost ale mozme si niekde potazkat a trosku si ulavit věd preto tu píšeme nie?

janickacrazy
30. máj 2015

@misaelka Ved ja tiež to nepíšem v zlom ani sa nechcem hádať ani netvrdím, že 4000 eur sa zháňa ľahko, ale neverím tomu, že ked dvaja zarábajúci ľudia chcú, tak na to nenašetria, možno to potrvá rok-dva, ale určite sa to dá, nie?

mircalla
30. máj 2015

@waw Nepoznas inych financnu situaciu - ja mam napriklad dva krat rocne bonus, z ktoreho ten mensi uver v pohode splatim, ak je treba, plus mam nejake akcie.....takze zbytocne sa tu ohanat nejakou zodpovednostou, ked nevies detaily....na moj zdravy rozum apelovat nemusis, zatial moje dieta nehladovalo a ma vsetko, co potrebuje

mircalla
30. máj 2015

@waw Nie kazdy ma rovno na krku hypoteku, my mame vlastne byvanie - takto na to nemozes pozerat, kazdeho situacia je individualna. dala som jej to ako tip, mozno to pre nich neprichadza do uvahy

klara226
30. máj 2015

@janickacrazy ja pišem za obyčajných ľudí, mne peniaze chvála Pánu Bohu zatiaľ nechýbajú a na ivf mám, ale že si zarobila ako slobodná matka toľko peňazí, predtým skladam klobúk, hovorím, ja pišem za obyčajných ľudí. A okrem hypotéky brať hypotéku na umelé? To sú peniaze do kanála. Aspoň ja, som zatiaľ hodila 2,5 tisíc do kanála a to čo píšeš odísť do zahraničia atď! Ja tam žijem a neni to med lyzat, V tom zahraničí sú úplne iné výdavky ako na Slovensku a ten plat tiež neni ktovie čo, my máme relatívne nové auto ktoré tu, kde žijeme v servise stojí hodina 63 euro ja zarobím na hodinu 8 a každý rok na STK niečo posrate nájdu čiže len ročné ma stojí plat len auto a to si neviem predstaviť, že by bolo ešte staršie ako toto čo máme má 8 rokov, ďalej poistka stojí mesačne povinná 80 auto a mohla by som ísť ďalej. Takže by som nikdy pokiaľ mi tie peniaze za to nestoja ale vyložene kvôli ivf meniť život by som nerobila lebo nemáš absolútne záruku že to bude úspešne a just sa dariť nebude, keď sa na hlavu postaviš. Veľmi ťažko sa mi chce veriť, že si ako slobodná matka nasetrila 4 tisíc bez akejkoľvek pomoci s hypotékou a bežnými výdavkami, ,.

waw
30. máj 2015

Este k tomu autu co tu bolo spominane ked má niekto cestovat na umělé do Brna zo streneho slovenská ako např ja,tak to nemoze být staré auto.Skusala som to aj vlakom na to mi trebala omnoho viac času co by som musela vysvětlovat znovu v práci a riesit ubytko a k tomu věcné vysvětlování v praci.Proste nie.Ja som to vzdala chcem žít chcem sa radovat.Pochopila som to ked moj život vyšel takmer na vlásků a stále to nie je vporiadku.Dakujem ze zijem chcem sa smiat a milovat svojho manzela.Dakujem Bohu ze mam skvělé muza,ze som ho střetla a mozem s nim kracat životom aj ked nie je jednoduchy.Najdolezitejsie je zdravie,laska a ak nám to bude dopriate možno nás potěší aj láska nějakého dietatka už netrvam natom aby bolo biologicke.

stellamaris
30. máj 2015

@tomiholjubavi chod a skus to IVF,stoji to za pokus.Prave absolvujem svoje prve IVF.Jednoducho to fakt moze vyjst 😉
Inak k teme.............poznam niekolko bezdetnych parov a dlhorocnych cakatelov na adopciu.Maju za sebou niekolko ivf,niekolko naslednych abortov ,miliony papierov a vysetreni potrebnych k adopcii a miliony otazok,preco deti nemaju,ci nechcu a podobne.Niektore pary su z neuspechov na prasky...........jeden par si povedal,ze koncia s pokusmi a skusia byt iba manzelmi,ked im rodicovstvo nie je sudene.A viaceri z nich sa zadlzili pre svoje sny o detoch a splacaju velke uvery.Mimochodom,nase IVF bude stat 2000€,plus kryo podla poctu embryok,ak nejake budu zvysne a vhodne na kryo.Jednoducho to zaplatime a dufame v pozitivny vysledok.Inak mame financie aj na dalsie IVFka...................

janickacrazy
30. máj 2015

@klara226 No nemala som vtedy hypotéku a nemala som ani auto. Každý den som vstávala o 4 ráno, cestovala 2 autobusmi 50 km do iného mesta za prácou, práve preto aby som viac zarobila. Popritom som ešte doučovala angičtinu. Výdavky som skresala na úplné minimum, nešla som ani na kávu, oblečenie som si nekúpila na seba žiadne, na syna len to fakt nevyhnutné, atd. Mala som totiž veľkú motiváciu - zdravie mojho syna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre