Dieťatku prestalo biť v 8. týždni srdiečko

23. jan 2022

Dobrý večer dievcata. Idem si k vám po radu. V novembri som musela podstúpiť kyretaz pretože dieťatku prestalo bit v 8 tyzdni srdiečko. Lekár mi povedal, že po troch mesiacoch sa môžme začať snažiť znova. Na nijaké vyšetrenie ma neposlal. Mne to nedalo a objednala som sa na hematologiu. Mala by som ísť tento týždeň ale dostala som covid, čiže sa k lekárke nedostanem. Myslite, že mám počkať so “snažením” a cakat na výsledky z hematologie? (Ani neviem kedy sa k doktorke dostanem). Alebo vy by ste sa už začali snažiť?
Čo sa týka straty dieťatka, mám znova túžbu snažiť sa aj keď to nebude ľahké. Kto vie kedy sa to podarí. Dakujem za pomoc, radu.

jana005
24. jan 2022

Na tvojom mieste by som najprv podstúpila to vyšetrenie a až tak sa začala snažiť.
Možno to ozaj bola náhoda a ďalšie tehotenstvo už bude v poriadku. A možno nie,možno máš niečo s krvou,čo by aj pri druhom tehotenstvo bol problém.
Lekári väčšinou po prvom potrate nikde nechcú posielať,až po treťom. Čo je hrozné.
Čiže choď a ak ti výjde,že je s krvou všetko v pohode,tak verím,že ďalšie tehotenstvo bude bezproblémové

luci_ba
24. jan 2022

počkala by som na výsledky z krvi. To más len jeden max dva cykly navyše čo odlozis snazenie sa o babo. Dopraj si zatial odduych, aj hlave to trošku pomôže. Drzim vam Palce 😊

simona92101
24. jan 2022

Zazila som to 2x,tiez som nebola na specialnom vysetreni.ALE,po kyrete sa posiela vzdy vzorka z plodu na rozbor,ak by daco zistili tak vtedy sa posiela na specialne vysetrenia.mne na rozbore nezistili nic,jednoducho sa plod neudrzal..

kikush2000
24. jan 2022

Ahoj, mrzí ma tvoja strata. Ja by som počkala iba kým sa zotavis po Covide a išla by som na vec. Po 1 potrate nikto neposiela na vyšetrenia, pretože tých prvých 12 týždňov je trochu loteria. Ja mám za sebou 2 bezproblémové tehotenstva. Pri treťom sa prestal plod vyvíjať a potratila som v 9tt. Hneď po 1. menzese sme sa začali snažiť a po 3 mesiacoch sa podarilo, teraz som v 16tt. Čo spomínal tvoj lekár, na udržanie sa dávajú progesteronove čipky. Ja som tiež na žiadnom vyšetrení po potrate nebola, lekárka mi dala tieto čipky lebo som mala potrat, brala som ich do 16tt. Držím ti palce.

autor
24. jan 2022

@kikush2000 Dakujem ❤️

nicole003
24. jan 2022

Predminulý rok v novembri tiez zamlcany potrat v 8.tyzdni.takze viem co prezivate a mrzi ma to, casom to preboli. tiez som sa napocuvala ze to bolo urcite chore a takto je to lepsie. Mne to moc nepomohlo toto pocuvat a aj ked to bol moj prvy potrat gynekolog ma hned poslal na hematologiu.najprv sme pockali 3 mesiace a potom sme sa zacali snazit. medzitym som obehavala hematologiu na 2x sa robili odbery a konzultacia. Zaver syndrom lepivych krvnych dosticiek a beriem aspirin na riedenie krvi. Momentalne som znovu tehotna, cela vyklepana ze ako sa to zas skonci kedze som este len na zaciatku. Na hematologiu idem tento tyzden. Liecba musi byt hned nastavena podla vysledkov lebo ani utrogestan mi nepomoze bez riedenia krvi.

autor
24. jan 2022

@nicole003 Dakujem ❤️ Budem na teba myslieť aby bolo všetko v poriadku ❤️

nicole003
24. jan 2022

Dakujem krasne, takze urcite chod radsej na to jedno vysetrenie ako to nechavat na nahodu.

autor
24. jan 2022

@nicole003 Dakujem, pôjdem

any_soj
24. jan 2022

Ahoj. Ak chces ísť na hematologiu, určite počkaj - odbery sa musia robiť mimo tehotenstva. Samozrejme, robia sa aj kontrolné v tehotenstve, ale vtedy sú niektoré hodnoty zmenené a nedá sa všetko zistiť.

autor
24. jan 2022

@any_soj Dakujem, volala som, objednala ma lekárka o mesiac. Nevieš ako dlho sa čaká za výsledkami?

any_soj
25. jan 2022

Super, to je na veľmi fajn termín, vzhľadom na to, koľko tu trvaju niektoré čakacie doby na objednanie. Vieš čo nepamätám si žiaľ. Pár týždňov, ale fakt neviem. Kľudne zaloz tému "koľko ste čakali na výsledky z hematologiu" 🙂

any_soj
25. jan 2022

Ale čiastočne sú aj skôr. Inak - tam už podľa mňa nemusíš čakať, ak by si otehotnela, tak im volaj, že si tehotná a ak ešte nie sú výsledky, tak preventívne nech ti dajú injekcie zatiaľ. Ja som inak tak mala - otehotnela som, kým prišli výsledky (3m po pôrode mŕtvej dcéry) a volala som tam. A oni že výsledky už majú, ale sestrička mi nesmie povedať a doktorka sa chystá na atestáciu či na čo, príde až o mesiac 🙈 Ale mne by môj gyn aj tak už dal fraxiparine preventívne. Nakoniec mi nenašli vlastne nič, iba nejakú neistú drobnosť, ale pre istotu mi nechali injekcie od pozitívneho testu až do konca šestonedelia. Tu spí vedľa mňa ;) bude dobre ❤️

autor
25. jan 2022

@any_soj Dakujem ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre