Kyretáž alebo samočistenie

mimisikum
26. júl 2022

Ahojte žienky. Tak dnes som sa dozvedela, že mám len prázdny gestačný vak. Po 10 rokoch snaženia, po liekoch, inseminácií, IVF a informácií, že nikdy prirodzene neotehotniem som aspoň raz v živote videla pozitívny test. Neviem sa rozhodnúť, či ísť na čistenie, alebo počkať, kým sa vyčistím sama. Doktorovi som povedala, že počkám, ale teraz rozmýšľam, či som spravila dobre. Zažili ste to niektorá? Vravel, že to môže prísť postupne špinením, alebo naraz, dosť masívnym krvácaním. Teraz, keď sa prešla tá prvotná bolesť, a to sklamanie tak si niesom istá či som sa rozhodla dobre.

d_anica
26. júl 2022

Ahoj, je mi ľúto, čo sa stalo 😢 ja som mala zamlčaný potrat a doktor mi odporúčal nechať to na prírodu, teda samočistenie. Po pár dňoch som aj tak skončila na kyrete, lebo sa mi to nechcelo samé rozbehnúť a veľmi zle som to psychicky znášala. Pre telo je samozrejme lepšie samočištenie, ale otázka je čo na to hlava. Keby sa mi to stalo znovu, idem rovno na kyret ☹

mimisikum
autor
26. júl 2022

@d_anica Ďakujem aj mne je ľúto 😢 Tak my sme sa dohodli, že prídem o týždeň na kontrolu, ale tak neviem. Skúsim počkať do konca týždňa a keď nič, tak v piatok skočím za ním.

andrea_82
26. júl 2022

U mna to vacsinou skoncilo biochemickym tehotenstvom. Napriek tomu, ze som uz krvacala, isla som na cistenie, chcela som to mat co najskor za sebou. Ja som uz bola v nemocnici a na uplne vycistenie bolo pre mna utrpenie. Drzim palce v dalsom boji.

mimisikum
autor
26. júl 2022

A robili vám nejaké vyšetrenia pred narkózou?

rachel36a
26. júl 2022

@mimisikum ano tiez som zial zazila...niekolkokrat...bola som aj na kyrete, a aj som pocckala a odislo to samo....az na velku bolest bolo lepsie ked som bola doma bez kyretu...do nemocnice som isla iba na kontrolne sono ci je vsetko von a ok

macko1007
26. júl 2022

@mimisikum je mi to luto :( ja som v aprili absolvovala kyret..toez som mala obavy,no nechcela som to zazit doma…tak som sla na kyret..prebehlo to rychlo,po 4h som sla domov a ani som nelrvacala..az prva ms bola dost silna aj druha potom uz okej

mimisikum
autor
26. júl 2022

@rachel36a
@macko1007 je mi ľúto, že aj vy ste si tým prešli..pre mňa je najhoršie, že po tom všetkom som verila, že keď sa to už podarilo, tak to bude ok..ja sa neviem rozhodnúť, čo mám robiť..chcela som samočistenie doma, ale bojím sa, že to na mňa príde niekde v práci, alebo tak..preto uvažujem nad kyretom..

yamahka
26. júl 2022

@mimisikum Ahoj, v prvom rade je mi to ľúto, ja som mala zamlknuty potrat v 7tt. Lekár že by to malo samé odísť. Počkala som teda a to teda dlho trvalo tri týždne tak som skúsila babské recepty. Červené víno, horúca vaňa, alchemilkovy čaj, alchemilkova tinktura.. A už sa to začalo rozbiehať, tak že som začala špiniť jeden deň, druhý deň už som začala krvácať ako pri menstruacii, potom neskutočne tlaky v podbrušku, tak som sa osprchovala horúcou sprchou a už to zo mňa vypudilo, uľavilo sa mi to.. ten pocit proste neskutočný že konečne sa čistim.. 🙂) a držím palce..

mimisikum
autor
26. júl 2022

@yamahka aj mne je ľúto, že si tým musíme prejsť, ale ja už začínam 11tt a nemôžem čakať ďalšie 3 týždne..je to už pre mňa nebezpečné, podľa lekára 🤷‍♀️ a zatiaľ nevyzerá, že by sa malo niečo začat 🤷‍♀️

mimisikum
autor
26. júl 2022

@macko1007 a ms si potom dostala kedy? Normálne ako v ďalšom cykle?

yamahka
26. júl 2022

@mimisikum skús babské recepty... A keď nič, tak počúvni lekára..

ummimaryam
26. júl 2022

Ja som čakala na samocistenie. Ale akoze bolo to hrozne traumatizujúce, najmä keď som počula ako to padlo do záchoda s obrovskym množstvom krvi. Ale keďže ja neznášam nemocnice a radšej sa im vyhnem, neľutujem. Menštruáciu som dostala mesiac o to ako mi skončilo krvácanie a spinenie , to trvalo cca 3 týždne, a potom o mesiac prišla slabunka menštruácia

mimisikum
autor
27. júl 2022

@ummimaryam tak pokiaľ viem, bola by to jednodňovka, resp. pár hodinovka..to by som zvládla..ja sa bojím, že sa to začne v práci, alebo tak nejako a na PN ísť nechcem kvôli tomu, aby som čakala, kedy to začne 🤦‍♀️

monikapatrikova
27. júl 2022

@mimisikum ahoj.. Ja mám za sebou aj, aj a za mňa jednoznačne samocistenie. Aj keď tlačili do kyretu, strašili ako vykrvacam 🤦‍♀️ Ale každý sme iní,u mňa bolo dobre. Ja som mala rýchly, hladký priebeh bez nejakých veľkých bolestí a extra silného krvácania. Po fyzickej stránke výborne, že žiadne umelé zásahy a po psychickej to bolo pre mňa určite lepšie. Doma, v kľude, sama so sebou, v podstate dôstojná rozlúčka. A preto som to lepšie zvládala aj keď už bolo po. 10tt dva roky dozadu. Kyret 18 rokov dozadu, traumu mám z toho doteraz, aj hlavne vďaka "super" personálu. Aj preto som si iné ako samočistenie nepripúšťala. Už akokoľvek sa rozhodneš, prajem veľa síl.

macko1007
27. júl 2022

@mimisikum ano na 25den,dokonca na 12ty od kyretu som mala aj ovulu… potom dalaia ms na 28,potom na 27den

macko1007
27. júl 2022

@mimisikum a velmi som sa bala toho kyretu ale nemas sa coho bat.. jeto rychly zakrok,ja som si nevedela predstavit ze zo mna doma vypadne ten plodovy obal a budem krvavat..strasne obavy som z toho mala

dada13288
4. sep 2022

@mimisikum no ja som sa doma sama precistila. Vecer som zacala krvacat a do 3 hod bolo aj po bolesti. Muz na nocnej, bolo to necakane netusila som, ze potracam. Az ked som plodovy obal (prepac za uprimnost) nasla na vlozke som pochopila. Na dalsi den gynekologia a cela som sa vycistila. Krvi bolo ako silnejsi menzes ale bolest bola sila pri vypudeni. Nasledne prestalo aj krvacanie aj bolest. Ale hovorim ja som mala stastie, ze to prebehlo tak lahko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre