Môžem sa slobodne rozhodnúť pre interrupciu?

27. apr 2024

Ahojte, ak som kvôli nedopatreniu otehotnela môžem sa slobodne rozhodnúť pre interupciu alebo musím mať na to nejaký dôvod?

hopsas
28. apr 2024

@annm81 to čo za argumenty uvadzas? Morálka je tu len jediná - vraždiť dieťa čo sa nemôže brániť je tá najohavnejšia vražda aká môže byť a neospravedlní to naozaj nič Nic.

annm81
28. apr 2024

@hopsas Vražda má jasnú definíciu v zákonoch, tak prosím ťa netáraj. Hovoríme o pártýždňovom plode, lebo touto tvojou logikou sa môžme baviť aj o tom, že každý, kto masturbuje alebo používa antikoncepciu vraždí deti.

chvostik1
28. apr 2024

"Paskol nám kondóm, ešte nikdy sa nám to nestalo" a vyrehotaný smajlík k tomu keď viem, že som zostala neplánovane a nechcene tehotná. Páni moji. Kam speje mentálna vybava ľudstva keď chcem ísť na UPT z dôvodu na ktorom sa rehocem.... Do plaču mi je.

Dievča, ak ešte nemáš 18, čo by podľa tvojho prejavu tomu zodpovedalo, tak budeš potrebovať súhlas zákonného zástupcu.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
28. apr 2024

Rozhodnúť sa môžeš sama do 12tt, nakoľko nech sa rozhodneš akokoľvek následky budeš znášať sama, nikto iny

autor
28. apr 2024

@chvostik1 neviem ako vy chápete jednotlivých emoji ale tento pokiaľ ja viem, tak tento emoji 😅 vyjadruje zahanbenie alebo nervozitu.
Do deviatich hodín som vzala aj tabletku po. Bohužiaľ som otehotnela aj tak. Neviem čo viac by som mala robiť. Prosím nabudúce uvážte svoje slová, ak o danej situácii nič neviete. Ďakujem

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Vážne? Ako by sa ten svet zmenil?
Boli by nechcené, neľúbené deti, možno splodené násilím, možno by zomreli hladom, možno by ich vlastná matka nechala na pospas osudu a už by sa nejednalo o embryo ktoré nič necíti, ale o dieťa.
To je lepšie? Chcela by si byť to dieťa?
Ja nie.Choď sa pozrieť ako žijú také deti.Prežívajú aby prežili.
A ajtak nebudú žiť večne.Ak už tu majú byť nech je o nich aspoň postarané.
Týka sa ťa to nejako? Ty si maj deti koľko chceš a kedy chceš a kľudne sa postaraj o všetky už živé deti, ale nestaraj sa do života iných ľudí ktorí by sa o tie deti možno ajtak nepostarali a tie deti by len trpeli

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas A ak by si chcela spomenúť adopciu tak sa choď pozrieť aj na dnes už dospelé deti ktoré keď zistili kto sú tak žili ako ich bio rodičia.
Svet nie je ideálny bohužiaľ.

ahhola
28. apr 2024

@annm81 zasa ty, extremistka, teda ty ked si bola partyzdnovy plod, to si v lone matky este nebola ty, ale bola si na urovni tatkovho 💦vyronu, ktory vedla vas masturboval, bravoooo😄

annm81
28. apr 2024

@ahhola Extrémistka? No neviem... áno, nebola som to ja - nielenže som nepremýšľala ale ani som absolútne nič nevnímala.

hopsas
28. apr 2024

Pre vás všetky čo tu obhajujete vraždy nenarodenych deti - ako sa hovorí najviac bojujú za.potraty ti ľudia čo sa už narodili....dajte si facky, nechápem ako nejaká žena môže podporovať potrat a ešte sa aj rozhodnúť že svoje vlastné dieťa zabije a vy ju v tom ešte podporujete a tie hlúposti že plod nie je dieťa si tiež niekde strcte lebo ten údajný plod cíti a vníma ako ľudská bytosť

annm81
28. apr 2024

@hopsas Najviac bojujú za potraty ti, čo sa už narodili je asi taký argument, ako že najviac samovrážď páchajú tí, čo sa narodili.

lauriik
28. apr 2024

@hopsas Je to kazdej zeny slobodne rozhodnutie. Nemozes nikoho nutit mat dieta. Ty by si na potrat nikdy nesla, to je v poriadku. Ale kazdy ma ine hodnoty, ine zivotne ciele a priority. Kazdy sa moze rozhodnut podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia.
Verim, ze pre ziadnu zenu, ktora podstupi upt je to velmi narocne rozhodnutie aj bez blbych reci o vrazdach nenarodenych deti.

hopsas
28. apr 2024

@lauriik to je práve to...nie je to rozhodnutie samotnej ženy keďže to dieťa je samostatný živý tvor, človek, ktorý má právo prísť na svet

fruitys
28. apr 2024

@hopsas sa snaží podať pomocnú ruku. A sú aj rôzne inštitúcie, ktoré tú pomocnú ruku podajú:

poradňa ALEXIS
Nesúdime. Pomáhame.
Áno pre život.
Zachráňme životy.
Spišská katolícka charita.
a ďalšie

Nemôžeme sa tváriť, že obe možnosti sú správne. Len život prináša ovocie. A ak sa pre neho rozhodneme, máme tu aj pomocné ruky 🙂

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Nie nevníma a necíti pretože na to nemá nervovú sústavu ktorá by to vnímala a možno na ten svet za takých podmienok ani prísť nechce.Ja by som nechcela prísť na tento svet ako nechcená, neľúbená, narodiť sa nejakej socke a mať felý život spackaný.
Pochopila by si keby sa ti stalo niečo s čím by si nebola stotožnená.Keby si bola to nechcené dieťa tak by si možno bola aj rada, že sa nenarodíš.
Možno raz pochopíš keď ti nejaký chlap alebo vlastný partner, manžel to dieťa urobí bez tvojho súhlasu úmyselne tak ako mojej známej.

A neviem čo ťa vôbec zaujíma plod inej ženy.Staraj sa o svoje plody.

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Chcela by som vidieť teba v situácií v akej bola moja rodinná známa keď jej oznámili, že plod nemá polovicu hlavy alebo keby sa tvoj manžel mal rozhodnúť či zachráni teba alebo zomrieš ty aj plod ktorý bez teba ajtak neprežije len aby nedošlo k interupcii.

Nebola si v takej situácií takže nesúď ostatné ženy lebo život vie karty pekne zamiešať aby sme sa poučili

hopsas
28. apr 2024

@medda_beda za každých okolností som za to aby dieťa prežilo bez ohľadu na to aké hypotetické úvahy sa tu budú riešiť...spoločnosť ktorá vraždí najbeznbrannejsich je odsúdená na zánik

mondolina
28. apr 2024

@hopsas
staraj sa o svoju maternicu 💋

annm81
28. apr 2024

@hopsas Toto je to vaše pokrytectvo. Nevadí, že dieťa sa narodí tak, že prežije len pár dní, týždňov alebo mesiacov - na silných liekoch, aby necítilo bolesť. Hlavne, že sa neuskutočnil potrat v dobe, keď žiadnu bolesť necítilo.

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Takže je lepšie sa narodiť a zomierať v bolestiach, aha super :D.
Prepáč.Som rada, že nie si moja matka.
Ja by som sa narodiť nechcela a vďačná by som ti nebola ak by si mi skazila život.Načo by mi aj taký bol? Ajtak sa raz skončí, či chceš či nechceš.
Život by nemal byť trápenie pre nikoho.

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Aj po IVF sa embrya likvidujú takže už viem, že si aj proti tomu, hlavne, že tu píšeš o ženách ktoré nemôžu mať deti.

hopsas
28. apr 2024

@medda_beda áno narodiť by si sa nechcela a hovoríš to ako momentálne pekne narodená osoba......tlieskam ...nedávno som čítala v novinách rozhovor s ťažko chorým človekom ktorému odporúčali eutanáziu a on sa naštval že ako si to dovoľujú či on azda nemá právo žiť..o tomto to je...každý má právo žiť..aj keď.len pár minút ale kto si ty aby si mu toto právo brala zvlášť keď sama si sa narodila

hopsas
28. apr 2024

@medda_beda samozrejme že som.proti tomu...to je úplne strašný nenormálny biznis pri ktorom ide.len o peniaze opäť ti odporúčam naštudovať tému

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Nechcela som podstúpiť IVF, nestotožňujem sa s tým úplne, ale je to jediná možnosť ako mať aspoň jedno dieťa.Ostatné už nie je na mne a ani na tebe.Ak to tak byť nemá tak žiadne deti mať nebudem.
Len ten hore nás môže súdiť za naše rozhodnutia.

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Lenže ja som sa narodila matke ktorá ma chcela, starala sa o mňa.Ak by som tieto podmienky nemala tak by som bola radšej ak by som sa nikdy nenarodila pretože je to ajtak len cesta a tá má koniec.
Nepriviedla by som na svet ani postihnuté dieťa pretože nemám podmienky na to aby som sa o neho starať vedela.
A viem veľmi dobre čo to obnáša pretože sa s takými deťmi stretávam a ich rodičia na to musia mať vhodné podmienky.
Oveľa ťažšie by sa mi žilo s tým, že som svoje dieťa zavrhla a ono celý život bude chcieť poznať svoju rodinu.
Pri interupcii to ešte ani nie je kopletná živá bytosť, žiadne pocity, emócie nemá a už vôbec nie niekde alo zamrazené embryo.

Neberiem ti tvoj postoj, ale podľa tohto by si sa nemala ani chrániť.Brániš niekomu narodiť sa.Takže dúfam, že ochranu ani prerušovanú súlož nepraktizuješ a ani si nesleduješ plodné dni.

medda_beda
28. apr 2024

@hopsas Ten človek sa vedel vyjadriť.Plod bez nervovej sústavy si nie je ani vedomý samého seba a nie ešte to, že existuje život.
V tom štádiu je to len schránka ktorá sa vyvíja.Reálne ešte nežije.
Videla som prípad dieťaťa ktoré bolo hluché, slepé, nehýbalo sa.Nikdy nebude vedieť kto sú jeho rodičia, prečo niečo cíti, čo vlastne je.Jeho inteligencia musí byť nulová a jediné čo podľa mňa pociťuje je neskutočný strach pretože nemá šancu zistiť kto je, kde je a čo sa deje.
Ak je podľa teba to čo človek chce tak je to neskutočne sebecké pretože to dieťa trpí.

hopsas
28. apr 2024

@medda_beda áno a preto treba to dieťa zabiť lebo podľa teba nemá plnohodnotný život..že ťa hanba nefackuje

hopsas
28. apr 2024

@medda_beda ale čítaš po sebe aké blbosti píšeš? To akože ten kto sa má narodiť matke ktorá ho nechce nemá právo na život? A ty ho máš lebo tvoja matka ta chcela? Daj si facku fakt toto sa nedá čítať

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre