Názor na umelé prerušenie tehotenstva

9. apr 2024

Pred 6 rokmi som musela podstúpiť upt bola som ešte mladá... dnes mam 24 a som znova tehotná v 7tt .. priateľa mam ten sa teší ale zatiaľ nemáme svoje bývanie...(zamestnaná som) ... ale mam strach z tehotenstva , pôrodu a života z dieťaťom... rozmýšľam nad upt priateľ o tom nechce ani počuť a ja som zúfalá co robiť

ms_green
9. apr 2024

Názor máme každý a len sa tu strhne diskusia. Ja len nerozumiem jednej veci. Keď si dieťa nechcela, prečo si sa nechránila? Či už prvý alebo druhý krát.

Čo sa týka toho bývania, malé dieťa v podnájme je katastrofa. V BA 95% nájmov je bez detí.

zuzanka.zuzu
9. apr 2024

troll 🖕

simca06022011
9. apr 2024

ja ti len tolko k tomu, ze opakova upt ti moze neskor sposobit problemy. Tak pozor na to. To nie je sposob. Treba sa chranit ano ale teraz uz je neskoro plakat. DOhodni sa s priatelom ako. Ale na tvojom mieste idem do toho, a neutekam zbabelo na potrat. Vek uz na to mas. S dnesnymi cenami nemusite mat vlastne byvanie ani za 5 rokov, na to ze budes vo vlastnom sa netreba spoliehat.

vyrovnanaosoba
9. apr 2024

Mam tri deti. Všetky tri žili v podnájme, donedávna. Už máme dom. Vlastný, s pomocou rodičov.
Čiže keď niekto napíše, že v žiadnom prípade, tak to nie je celkom tak. Každý nech si býva a žije ako vie, s kým chce, kde chce. Všetko sa dá, ak sa chce.
Čo sa týka interrupcie, tiež zastávam názor, že je to tvoje telo, tvoj život, tvoj osud, tvoj problém. Čo si si navarila, to si aj zjedz, ako sa hovorí.
Keď pôjdeš na upt, vieš, čo ťa čaká, už si si tým prešla, ak nepôjdeš, budeš mamou, možno to bude ťažké, možno budeš unavená, ale ver, že šťastná, lebo všetky mami, ktoré ľúbia svoje deti, sú šťastné. 😍 Sú bohaté, sú dokonalé, jedinečné, obdivuhodné. Aj v podnájme.

megleka
9. apr 2024

Ak je problém len bývanie tak pokial porodis si určite niečo nájdete pokial si zamestnaná aj ty aj priateľ (viem že je to ťažké riešiť podnajmi a financne veci)..
Určite je to úžasne že sa tvoj priateľ teší a že máš v ňom podporou pokial naozaj cítiš aj to žeby si chcela ostat s ním mat s ním rodinu a vieš si to predstaviť nájdite spolu riešenia porozpravajte sa o tom bývaní..vek na to máš 😊 avšak každopádne je to všetko na tebe dôvod prvého upt nevieme čiže aj to je ťažko súdiť ..ale v tomto ss musíš rozhodnúť sama už nech je to akékoľvek rozhodnutie ..aby si to v živote neľutovala…
Ja mám 25 vlastne bývanie partnera s ktorým by sme chceli mat v budúcnosti deti ja sa tiež strašne bojim týchto veci a každý mesiac asi som si nahovarala či nebudem tehotná aj napriek ochrane…a vieš čo mi najlepšie pomohlo sa zbavit stranu..rozhovor o dieťati o rodine ale taký hlbší významnejší ..možno by to aj tebe pomohlo

domka222
9. apr 2024

Keď si vedela, že máš z toho všetkého strach,máš sa chrániť, kým naozaj nedospeješ

neviditelnypes
9. apr 2024

A na ako dlho by to prerušenie zhruba bolo?

hopsas
9. apr 2024

1. Umelé prerušenie tehotenstva neexistuje. Je len umelé ukončenie tehotenstva.
2. Daj si facku.

sissy27
9. apr 2024

Moj nazor je, ze by to malo byt na rozhodnuti zeny, ona si ponesie dosledky svojho rozhodnutia po zvysok zivota, ci uz zvoli interrupciu, dat dieta na adopciu alebo proste bude mamou. pouzivat interrupciu miesto antikoncepcie je trosku hardcore, ale tak tvoje telo, tvoje peniaze, tvoja zodpovednost… za mna uvazuj radsej o sterilizacii.

k47
9. apr 2024

Strach je v tomto prípade normály, keďže si sa na to nepripravovala. Ak nemáš vážne zdravotné problémy, tak fyzicky si v najlepšom veku. Najdôležitejšia otázka je, či chceš mať rodinu s týmto priateľom. Či z neho bude dobrý otec a dobrý partner aj v ťažkých časoch. Ak áno, tak začnite pracovať spolu na riešeniach. Potrat by vás pravdepodobne rozdelil.

marcela199
10. apr 2024

Ja mam 24 rokov, vydavala som sa ked som mala 23 pretoze som vedela ze chcem mat dieta (viem ze vydaj nieje uz podmienka na dieta ale chceli sme to takto) zacali sme sa snazit par mesiacov po svadbe nase babo prislo rychlo ale aj rychlo odislo (v 9tt som mala zamlcany potrat) podstupila som kyretaž, veľmi som sa hnevala na ženy ktore tam prišli aby “zabili” svoje dieta aj ked bolo zdrave a mali na to dovod ze partner nechce, že este nechceli oni atd…..
Ja som plakala ze moje dieta nezije a oni si ho prisli zabiť. Potom neskor som pochopila ze je lepsie sa nad tym nepozastavovat a nesudit. Kazdy ma na to nejaky dovod. Preto nesudim ani teba. My sice niesme v podnajme mame svoj dom nemame ani hypoteku takže sa neviem vžiť do tvojej situacie, ale aj keby ste boli vo svojom vlastnom zvladnete to bez hypoteky? Pretože či platiš podnajom alebo hypoteku tak aj tak dtale platiš.
Možno ti život dava novu šancu, možno časom pochopiš ze to tak malo byt, ja by som urcite na potrat nešla kedze evidentne mas partnera ktory to dieta chce, nezostanes na dieta sama. Myslim si ze tu nic neporiesis a moze ti kto chce co napisat aj tak sa musiš ty sama rozhodnuť čo bude ďalej. Ale ako ti napisali vyššie pri častejšich interupciach už nemusiš maš taku šancu otehotnieť neskor ak to budeš chcieť, keďže je to zasah do maternice. Aby si to neskor neľutovala.

dorothee
10. apr 2024

Tentokrat to uz zvladnes,dostala si od zivota druhu sancu ako sa zachovat spravne 🙂 uchop tuto sancu,zahod obavy,zvladnes to 👍

any_soj
16. apr 2024

Zvládneš to. Aj tehotenstvo, aj pôrod, aj život s dieťaťom. Život s dieťaťom rozhodne nekončí 🙂 Napríklad my si teraz pri treťom začíname plniť sen o cestovaní po Európe s karavanom 😍, s deťmi 5, 2 a skoro 1 rok.