Otehotnenie po potrate

elalala
11. júl 2022

Ahojte, pred pár dňami som mala missed abort, bola som v 5tt. Nebola som na kyret, vyčistila som sa sama doma. Bolo to moje prvé tehotenstvo. Nejak extra sme to naplánovali, s partnerom sme si povedali, že už by bol vhodný čas, cítime sa pripravení na bábätko, tak sme si prestali pri milovaní dávať pozor a do mesiaca som prišla na to, že som tehotná. Obrovská radosť, šťastie a nakoniec sa to takto skončilo... zajtra idem na kontrolu k lekárovi, ale rada by som od vás žien počula, ako rýchlo ste znova otehotneli? My by sme sa chceli čím skôr začať snažiť znova, tá prázdnota po potrate je neznesiteľná. Tiež sa aj bojím, či je šanca, že sa to znova nepodarí... aké sú vaše skúsenosti?

andrejka1212
11. júl 2022

@elalala no tak ja Ti skusim dodat troska pozitivna. Potratila som cca v 6 tt, taktiez som sa vycistila sama. Otehotnela som po tretej menstruacii s tym, ze sme sa ten prvy mesiac este nesnazili. Takze vcelku rychlo. Vsetko dopadlo vporiadku a doma mam uz skoro 2- rocaka. Vo Februari tohto roku sa mi MA zopakoval, tentokrat som vsak musela ist aj na cistenie. Po prvej menstruacii od kyretu som zostala znovu tehotna. Takze ked sa podarilo, podari sa zasa, neboj.

borka168
11. júl 2022

@elalala ahoj začiatok bol u nás rovnaký, ja som bola na kyret. Otehotnela som zasa hneď po prvej menštruácii. Už by som sa asi tak neponáhľala neviem, asi by som sa viac dala psychicky do poriadku, lebo keď na to spätne pozerám, nebola som ešte v psychickej pohode... potratila som znova ďalší kyret. Tretie tehotenstvo po roku a na liekoch (zistili problém s krvou) a teraz vedľa mňa spinka polročné dievčatko. Držím ti palce a veľa pokoja.🍀

elalala
autor
11. júl 2022

@andrejka1212 tak to blahoželám ❤️ ja som to nečakala, ani som nepomyslela na to, že by som mohla potratiť, že by sa mohlo niečo pokaziť, celá natešená som šla na kontrolu a lekár ma úplne schladil... partner to tiež ťažko znášal, aj keď je veľká opora... cítim, že sa potrebujem vyrozprávať, ale jednak som nikomu nehovorila, že som tehotná a ani nemám v okolí ženu, ktorá by prežila to iste

andrejka1212
11. júl 2022

@elalala paradoxne tiez mam okolo seba vacsinu zien co sa im podarilo na prvu supu a s takymto niecim tiez nemaju skusenost. No a tiez mi nenapadlo, ze by sa mi to mohlo stat hned 2x. Ja som vsak v oboch pripadoch vnutorne citila, ze nieco nie je ok. Tentokrat som uz tiez na vazkach, asi to je uz ten strach co so sebou clovek po potrate nesie. Uvidime na najblizsej kontrole. Povedala som si, ze 3x a dost, ak sa to zopakuje, uz sa pokusat nebudeme. Je to celkom fuska psychicky spracovat, sama to teraz prezivas.

zuzsat
12. júl 2022

Zacali sme sa snazit po prvom menzese po potrate. Stvrty menzes po potrate uz neprisiel 🙏🙏🙏

zuzsat
12. júl 2022

Je rozdiel mat kyret a spontanne sa vycistit. Pri kyrete ti vyskrabu maternicu cize sliznica je minimalna a potrebuje isty cas aby zhrubla aby dokazala prijat embryjko. Preto po kyrete odporucaju sa snazit az cca o 3-4 mesiace ...
Ked sa sama vycistis je to prirodzene.sliznica ma svoju velkost a tak sa mozete zacat snazit o babo hned po prvom menzese.

laura164
12. júl 2022

Po 2 mesiacoch 😄

salonka77
12. júl 2022

Ja tiež po 2 mesiacoch po čistení som otehotnela. Ani sme s partnerom nedúfali, že sa to tak rýchlo podarí. Samozrejme som mala tie prvé mesiace obavy, aby sa znovu potrat nezopakoval, no našťastie všetko prebehlo aj prebieha tak ako má a v novembri čakáme naše vytúžené dievčatko. Držím palce 🙂

diamond007
12. júl 2022

@elalala hneď dalsi cyklus po prirodzenom a skorom potrate mozes

mika1209
22. júl 2022

@elalala ja som po potrate (mala som aj kyret) otehotnela hneď po prvej MS, co boli takmer necelé 2 mesiace. Všetko v poriadku a dnes mam doma malú slečnu🙂

lucka010522
21. jún 2023

Ahojte. Môžem sa vás ženy opýtať, tie ktoré ste mali MA a potom ste vynosila bábätko, prišli vam aj na nejaký dôvod MA? Ja mám za sebou jeden a dôvod na genetike embrya nezistili. Testovali na tie základne trizomie a tam nevyšla žiadna. Cca 2 týždne pred otehotnením som bola chorá, lieky som nebrala, mala som teploty, tak je možné že to bol dôvod💔.

mika1209
22. jún 2023

@lucka010522 my z mužom chodíme aktuálne po vyšetreniach, ale mala som MA už druhýkrát, medzitým mám dieťa. Mne našli niečo na hematologii a jemu vyšiel zlý spermiogram, čiže toto mohli byť dôvody u nás, ale ideme ešte na ďalšie vyšetrenia.

lucka010522
22. jún 2023

@mika1209 ďakujem za odpoveď, držim palce

borka168
22. jún 2023

@lucka010522 u mňa bol problém v krvi. Čiže mi nasadili lieky na riedenie krvi. Teraz čakám druhé babo, začínam posledný mesiac...

mariska1989
22. jún 2023

V skratke 3 tehotenstvo skončilo v 12 tt samozrejme kyret . Info v nemocnici že 3 ms až prejdú u dr som sa opýtala a keďže bola túžba veľká zaplniť hneď to prázdno tak že až aspoň prvá ms bude tak aj bolo po prvej ms sme šli na to podarilo sa ale skončilo to v 6 ty sama vyčistila . Potom boli dve také biochemické fakt že ukázal test že je tam ale odišlo to s meškajúcou ms 3 dní .... Zmena dr vyšetrenie a bum vynosila som 3 dieťa... Po potrate je maternica ako poorana šanca na otehotnenie he vysoká . Takže ja by som do toho šupla hneď ♥️

ankare
22. jún 2023

@elalala je mi to veľmi ľúto 😪
Niekto tvrdí, že keď sa prirodzene vycistis, stačí jeden cyklus. Mne dr. kázal počkať 3 cykly.
Držím palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre