Priateľ chce, aby som išla na potrat

mata370
18. sep 2020

Ahojte baby. Ťažko sa mi píše. Som na začiatku tehotenstva. S priateľom sme spolu sedem mesiacov a žijeme spolu pol roka. Ja mám 37 rokov a on 46. Dieťatko si chcem nechať,len priateľ chce aby som išla na potrat. Strašne sa zle cítim a plačem. Ten pocit nikomu neprajem. Koľko žien,mužov by chceli bábätko a nemôžu mat,tak prečo môj ho chce dať zabiť?😭

any_soj
2. okt 2020

@lussyl5 diskusiu som pozerala, dve strany. Ale nepovažujem vôbec za potrebné čítať ju celú. Niektoré diskusia majú aj 8 a viac strán a to, že chcem vyjadriť podporu a blízkosť neznamená, že musím čítať 8 strán reakcií k jednej otázke.

laskamojajeidna
2. okt 2020

Ten tvoj priateľ ťa neľúbi neváži si ťa. Ide mu len o sex má 46 rokov svoj život a pohodlie. Ty už máš tiež svoj vek a buď vďačná Panu Bohu za dar materstva. Vela žien zažilo bolesť zo straty nenarodeného dieťatka. Uvedom si,že už si matka. Dieťa čo nosíš v sebe žije a dýcha aj vďaka tebe. Neznič si život pre nejakú sebeckú sviňu čo si neváži život. Veď to je niečo také akokeby si mu ty hovorila ,že skoč pod vlak. S nim ťa nič dobré nečaká. Zbav sa takého chlapa. A dieťaťu daj šancu na život. Nezabíjaj! Držim prsty. Si hadam na svoj vek dosť rozumna žena. 18 ročné baby sú schopné si nechať dieťa aj popri štúdiu........

laskamojajeidna
2. okt 2020

Nečítala som všetké príspevky. Klikla som si späť na stránku a našla som,že bábo nakoniec žije a tvoj priateľ zmäkol. Tak teda vela lasky a radosti z drobca.

kratucka
2. okt 2020

Tiež sa mi nechcelo čítať všetky ale tak už len podľa tvojho úvodného príspevku - dúfam už nie je tvojím priateľom. Mal si dávať pozor, ak dieťa nechcel. Vychováš ho isto aj sama, takého chlapa ti veru netreba

katpox
19. okt 2020

stela1996 tak anejakyto by bolo idealne,len no ja si myslim ,ze najprv je dokoncit skolu,mat pracu,odrobit si nieco aby si mala matersku,70 perc z hrubej mzdy,potom je uz leb rodicovsky prispevok ak si robila tal 370,,ked nie tak myslim ,ze je to 270 , tiez si myslim,ze je dolezite mat strechu nad hlavou,v dnesnej dobe za dvojizbak das v klude 120 000 a viac,mensi bungalov 200 000 a vyssie, ak nechces?vyzierat a okupovat svojich ,ci muzovych rodicov, zoberies si hypo no a ked ma clovek 20 rokov moc sa banky s tebou bavit nebudu, moc mlada,mozno pozicaju nejaky spotrebacik a brutalny urok k tomu, ked mas dieta uz si "neuzijes" ked bude mat 20a?pojde v tvojich slapajach,tak uz si babka a bude ta potrebovat, no moja sestra okolo 20 otehotnela a teda ma 30,stale im pomahaju dookola vsetci,nikde?neboli nemaju za co,len doma,chodia k mame pytat jedlo,oblecenie a veci dostavaju a teda no nema stastny zivot,ja to mam inak,babo v 30,dovtedy sme si zabezpecili vlastne byvanie,nikto nam nepomaha,nenacahujem ruku,finamcne zabezpeceny,bez baba sme vselide boli francuzsko,monako,taliansko
,benatky,alpy,tatry, cesko,polsko,madarsko, slovensko prejdene od vychod po zapad,veceri ruka hore,festivaly,stanovacky,party absolvovane, teraz zase ine zaujmy s potomkom tiez cestujeme alw uz teda orientovane zazitky na?dieta, a v40uz tazko nahovors kamosky,kamosov na zurky,uz ma kazdy svoje starosti a posledne na co myslia je uzivat si,,,,,

vebi34
28. okt 2020

Ahojte, čítam tieto názory cez slzy... Ako keby som videla seba... Prerábame dom, v pondelok som nedostala menzes, do teraz som mala tak, že som si mohla nastaviť hodinky podľa nich... Dva dni sa k tomu nevyjadril, videla som, že nie je nadšený, dnes som si vypočula, že ak som tehotná, tak poriešime, on sa na dieťa už necíti. Obaja sme rozvedený, kým sme si založili vlastné rodiny, chodili sme spolu 2 roky. Otehotnela som, dostala salmonelozu a o mesiac bolo všetko preč. Klačal pri mne, plakal a prosil ma o ruku... Dá.. la som prednosť pred ním vysokej škole.... Po rokoch sa rozviedol, neskôr ja a zas sme v jednej rieke.....

vebi34
28. okt 2020

Nechcel deti, má dve dospievajúce z predchádzajúceho manželstva, ja tiež. Dávali sme si pozor, ale stalo sa, teda asi... Ešte som si nerobila test... Vraj máme problémov nad hlavu, ktoré treba riešiť. Nechce byť otcom, keď o chvíľu bude možno starým otcom. Má 48,ja 44...veľmi to bolí, dusí ma to... Keď som mu povedala, že sa chcem rozísť, ja si poradím, nechcel o tom ani počuť, že s tým by nedokázal žiť... Cítim sa slabá, bezradná, teším sa, že tvoj priateľ bábätko prijal, držím palce a prajem ti to...

denkatn
28. okt 2020

podla mojho citenie nechod na potrat ked to nechces! druhy krat uz nemusis otehotniet! tvoj partner moze mat este deti. rozid sa s nim aj ked ho mas rada, rozchod (na chvilu ) chlapov motivuje k tomu, aby v samote porozmyslali ci neublizuju tym, ktorym tvrdia ze ich maju radi. ak sa s nim rozides nemas co stratit, lebo ak to pochopi, tak pride za tebou, a ak to nepochopi, aj tak by ti nebol dobrym partnerom a nemal s tebou dieta ani v buducnosti. Ale ak pride, tak mu urob aj ty nejaky ustupok v niecom inom na znak toho ze aj ty jeho chapes. drzim ti palce, aby si to rozmyslel a bolo to ako si predstavujes.

denkatn
28. okt 2020

Aha, aj ja citam ze je to vyriesene, no chvalabohu.

gercakovci
28. okt 2020

@mata370 dokazala by si byt s muzom ktory chce zabit svoje dieta? Zvladnes to, daj babatku zivot a uz nikdy nebudes sama.

any_soj
30. okt 2020

@vebi34 ahoj. Ako sa cítiš? Robila si si už test? Veľmi ma zasiahlo, čo si písala...

vebi34
31. okt 2020

@any_soj Ahoj, ďakujem... Prvé 2 dní boli veľmi ťažké... Najskôr ticho, potom hodinový monológ prečo nie... Tretí deň opäť ticho... Na štvrtý začali objatia a bozky, ako má ľúbi, nechce stratiť a nejako to všetko vyriešime... Po týždni som si kúpila tehotenský test, večer, keď prišiel z práce som mu ho ukázala, že zatiaľ si ho robiť nejdem, možno o týždeň, dva... Že na svete je 5 miliárd ľudí, medzi ktorými sa určite nájde niekto, kto nás bude mať rád a najmä viem, že ho budem ja ľúbiť a ono mňa tiež. Nič od neho nebudem žiadať... A aj keby som potratila, nevrátim sa. Začal ma objímať, plakať, prosil o odpustenie, hladkal mi bruško a opakoval, že nás oboch ľúbi a že prvé dni videl všetko len z čiernej stránky, všetky negatíva a problémy... A nakoniec mi povedal, že by nedokázal bezo mňa byť, nikdy žiadnu ženu by už nechcel, keby som odišla a ďakuje, že ma má, lebo mu život ukazujem krajší, ako ho vidí on... A chce byť s nami do konca svojho života. Celú noc ma držal za ruku a hladkal... Bol to týždeň rozprávky, ktorý nezačal dobre, ale teraz som neskutočne šťastná. Neviem, čo sa v ňom zlomilo či to bol veľký šok z niečoho nečakaného alebo moje odhodlanie. A dnešný test - //. Som šťastná, prajem všetkým z vás, čo ste vyhľadali túto stránku z rovnakého dôvodu lásku, veľa, veľa lásky či vo dvojici alebo trojici.

mata370
autor
31. okt 2020

@vebi34 u mňa to skončilo tiež našťastie dobre. Som v desiatom týždni a priateľ sa neskutočne teší a dáva na Nás veľký pozor.

any_soj
2. nov 2020

@vebi34 strašne sa teším 🙂 🙂 🙂 majte krásny čas. V poslednej dobe má veľmi oslovil projekt tlakovýhrniec.sk - rozprávajú tam páry, ktoré prešli krízou (rôzneho pôvodu a dôvodu) a ich vztah to zvládol.
Hovoria čo im pomohlo a tak. Je to riadne inšpirujúce. Aj pre ľudí, čo práve nemajú krízu - vedieť, že ak príde, dá sa to zvládnuť. A tiež je super tento manželský "kurz" na všetky možné témy - rôzne veci na zamyslenie, otázky, praktické úlohy (ak človek chce, dá sa aj spojiť s online koučom). Spomína sa tam aj Boh, ale neveriaci môžu tie otázky preskočiť, aj tak je to veľmi dobré pre vzťah podľa mňa. https://kurzy.hladamboha.sk/manzelstvo majte sa krásne 🙂

andreatytler
2. nov 2020

@vebi34 Velmi potesujuce spravy. Ten sok sa podla mna moze stat vela chlapom. Ale dolezite je ako si to vnutorne vyriesi... ovela lepsie ako keby nemal byt s tym vysporiadany a potom to riesit ked sa narodi dieta, lebo po porode je ovela viac stresu.

vebi34
2. nov 2020

@any_soj Ďakujem

vebi34
2. nov 2020

@andreatytler všetkým ďakujem

vebi34
2. nov 2020

@mata370 tešíme sa s vami

vestec_jozef
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre