Manžel chce, aby som išla na potrat

lotalujza
15. júl 2014

Potrebujem sa vyrospravat a dufam, ze tu najdem kopec psychickej podpory
Ako ste z nazvu zistili manzel chce aby som isla na potrat
Jasne som mu povedala, ze nie, keby som isla tak, ze potom by som od neho odisla, nato on, ze ked nepojdem tak odide on!!!
Ked som videla to srdiecko ako krasne bilo ani by ma to najhorsie nenapadlo
Mame dve male deti. Neplanovali sme, ale stalo sa 😔
Chova sa ako obycajny zbabelec, ze on to nezvladne a podobne kecy.
Neviem co bude, ako to chce ostatnym vysvetlit, rodicom a tak .... budu si mysliet asi ze je blazon
A vsetko ako dopadne, mame kopu spolocnych veci, ako si to predstavuje, ved bez penazi ma nemoze nechat s troma detmi.
Neviem co si mysli.
Aj teraz otazka: Ze: Tak ako je to s tym tvojim tehotenstvom. Ze aby sa vedel zariadit 😕
ako by to bolo len moje ☹
Chce sa jednoducho zbabelo zbavit "problemu"

misaelka
15. júl 2014

@lotalujza ja by som ho kopla do clenku... suk.acka nu nevadila ale dieta /nasledok/ ano? musis si to prebrat co ches - ci vztah s muzom a potrat+nasledky z potratu alebo dieta a starat sa on sama...ono vacsinou sa ziadna kasa neje az taka horuca a muzi vymaknu.

zuzka1008
15. júl 2014

Nazvala by som to vydieranim, nepises,ako mas stare deti, nezvladol by to ? financne? Je to od neho hnusne, porozpravala by som sa s niekym kto ma nanho vplyv, jeho mama alebo niekto kto by mu dohovoril do duse...
Mam taky pocit,ze v dnesnej dobe, vyskytne sa problem alebo nieco co treba riesit, ludia sa hned rozvadzaju ☹
On by dokazal od vas odist? @lotalujza

puffu
15. júl 2014

@lotalujza och, tak to mi je ta strasne luto ked musis toto riesit.. Skusala si tuto situaciu preberat aj s niekym inym? Myslim napr. Tvojich alebo jeho rodicov? Ked by si sa rozhodla dieta nechat tak budes mat urcite aj ich podporu ale nechat zenu lebo je tehotna a nechce ist na potrat? Nemyslis ze ta iba vydiera co spravis a ako sa zachovas? Mozno to je iba cerstve a predychava.. Neviem.. Kazdopadne ked sa dokazete postarat o 2 deti tak zvladnete aj to tretie.. Drzim silno palce nech muz dostate rozum

lotalujza
autor
15. júl 2014

@misaelka
@zuzka1008
aj ja dufam, ze casom sa to mozno zmeni, nie potrat urcite nie, nemohla by som sa na neho pozriet 😒
deti maju 6r a 3r
ze by to nezvladol vseobecne, aj financne, stale ma problem, ze mame malo

lotalujza
autor
15. júl 2014

@puffu zatial som to neriesila s nikým, bojim sa este takto na zaciatku, no ale asi budem musiet to niekomu povedat, lebo sa z toho zblaznim.
obchadzame sa tu, nebavi sa so mnou, boli sme aj minuly tyzden na dovolenke

puffu
15. júl 2014

@lotalujza ved ma 2 zdrave deti a verim ze aj milujuci manzelku tak ma to najdolezitejsie, ale tak niekto si neuvedomuje co ma az ked o to nepride..a nemohol jednat iba skratovo? Ze je zaskoceny? Mozno potrebuje iba cas tuto info vstrebat.. Ale neviem, taky podraz od muza ktory by ti mal byt oporou..

janinah
15. júl 2014

sorry,baby /poniektoré/ to kde na takých expertov chodíte? ja byť na tvojom mieste,tak ho normálne zbijem skoro prizabijem,chmuľa...šak rozpráva o svojom dieťati nie o nejakej potulnej mačke či psovi...a rozchýr po rodine radostnú správu o treťom bábetku,rodina ťa podporí,nech nie si sama...a o potrate ani len neuvažuj,do konca živote pri pohľade na svoje dve deti by si potom uvažovala aké by bolo to tretie,či dievčatko či chlapec a čo by z neho vyrástlo....
"Bože,prečo nepošleš na svet človeka,ktorý by konečne našiel liek proti rakovine?.....Poslal som ho už dávno,ale ľudia mu nedovolili narodiť sa"... 😒

svadobnesaty1
15. júl 2014

Ahoj. Som v podobnej situacii, tak mozno ti to trosku pomôze... Takisto mame dve male deti 3 a 1 rok. To, ze som tehotna som však zistila "neskoro" až v 12.tyzdni, ked sa uz nedalo "nič robit". Takisto ma manzel posielal hned na potrat, nechcel verit ani pochopit, ze sa to nedá. Bolo to veľmi ťazké. Preplakala som veľa dní a nocí. Takisto sa so mnou nebavil, ignoroval ma a neustále obviňoval, že je to moja vina, pretože som nešla skôr k doktorovi...... No proste des. Nečakáš to od človeka, ktorý má stáť pri tebe, rozumiem ti. Momentalne som v 7.mes., naša komunikácia je už ok, ale o dieťati sa so mnou nebaví, nespýta sa ma naňho, vôbec sa nebavíme o mene a o takých bežných veciach. Je to veľmi ťažké tehotenstvo, pretože som naňho sama s dvoma malými deťmi...

lotalujza
autor
15. júl 2014

@puffu no neviem fakt, co si mysli, vie to dva tyzdne, tak by uz to mohol zacat predychavat, ci je to malo? kolko chce rok, neviem fakt, ani ako sa spravat, chodime tu okolo seba, zijeme tu ....

janinah
15. júl 2014

@svadobnesaty1 vaša komunikácia je ok? o čom? či zaplatený účet,či kúpené mlieko? o dieťati ani slovko?.smutné čo prežívaš...hlavne nech sa to dieťatko nikdy nedozvie ako ho ocko "ľúbil od prvej chvíle" 😒

guinevre
15. júl 2014

@lotalujza Podla mna mas dve moznosti: Nejst na potrat a rozvod pravdepodobne sleduje. A druha je ist na potrat a rozvod pravdepodobvne sleduje.

Podla mna, to uz nie je manzel, a to uz nie je laska ak sa v tejto situacii k Tebe takto chova. Ten clovek Ta lubi? Mozno ma pocit ze manzelstvo ide dolevodou a preto nechce tretie dieta, mozno ten rozvod uz mal na mysli aj pred tym ako si otehotnela, bohuzial, ine ma nenapada.

janinah
15. júl 2014

@lotalujza správaj sa úplne normálne,dieťa teraz nespomínaj,staraj sa o deti,navar.....jeho otázky o potrate,kedy pôjdeš a čo vlastne urobíš úplne ignoruj

0silvia0
15. júl 2014

@svadobnesaty1
@lotalujza
obávam sa, že tie deti cítia, čo prežívate a nie je to pre ne asi to najšťastnejšie obdobie... nerozumiem tomu, že chlap hádže všetku vinu a zodpovednosť na ženu - nútil ho niekto sexovať?

svadobnesaty1
15. júl 2014

@janinah hej smutné, nikomu neprajem aby sa do takejto situácie dostal. nech máte všetky len dobrých a chápavých manželov.

lotalujza
autor
15. júl 2014

@svadobnesaty1 dakujem, trosku si ma podporila, aj mi slzy vyhrkli 😔 chce sa mi plakat

neviem ako s nim komunikovat, nic, stale tu aj robi okolo domu, nieco dokocuje robi, preraba som aj myslela ze to preglgol a dnes na mna toto vyplul ...

@janinah ja neviem, ale clovek keby to vedel, tak nikdy nejde to takeho vztahu, ale to tak malo asi byt, ale neviem za co ma kto tresce, nikdy som nikomu nic neurobila, kazdemu sa snazim pomoct

no uz revem

puffu
15. júl 2014

@lotalujza tak to je uz doost dlha doba na vstrebanie situacie ktoru neocakaval, neviem ci si skusala alebo ako to u vas funguje ale komunikacia je to najlepsie, ked budete obaja mlcat veci sa nevyriesia.. Normalne si sadnite a povedz mu ze to ze ste isli "naostro" a priprafilo sa je rovnako aj jeho pricinenie ako aj tvoje, ze si to jednoducho od cloveka ktory ti ma byt oporou necakala a mozno vtedy otvori trochu svoje mozgove zavity a pochopi co za vec on od teba ziada, ved chce aby si zabila kusok z vas dvoch, povedz mu ak by si pristupila k potratu ci si mysli ze to nebude spiat aj tak iba k zaniku vztahu lebo takato vec urcite vztah znici, namiesto toho aby sa snazil rodinu chranit ju chce znicit..

lotalujza
autor
15. júl 2014

som mu povedala, ze ci si chce zabit vlastne dieta, na to neodpovedal a je od vtedy ticho a hra sa na PC

svadobnesaty1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lotalujza
autor
15. júl 2014

@janinah vobec nespominam dieta, ani nevedel, ze som bola u dr., ale dcerka to vykecala, ze mi brali krv a tak
tak preto asi s tym zacal

svadobnesaty1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lotalujza
autor
15. júl 2014

@svadobnesaty1 teda myslim, ze u rodicov najdem podporu,
uz som rozmyslala nad nejakou manzelskou poradnou, ze by mu mal niekto otvorit oci konecne

a mozno nakoniec zistim, ze nam je bez neho super a budem si hovorit, ze som bola sprosta ze som plakala
...a neodisla skor
len teraz tie hormony 😅

lotalujza
autor
15. júl 2014

no dakujem idem teraz uz spat, ale rada sa este s vami porozpravam

vranovcanka
15. júl 2014

podla mna to potrebuje len "predychat"...aj ja som s tretou otehotnela neplanovane,bola som nastvana na vsetkych,na vsetko a hlavne na manzela,no teraz by som tu najmensiu nevymenia za nic-je z tych troch najsikovnejsia,najpritulnejsia 🙂 .a ako sa hovori,ked sa vychovali dve vychovaju sa aj dalsie.takze hlavu hore,vsetko sa vyriesi a nakoniec malicke bude jeho milacik 🙂

maja22
15. júl 2014

@lotalujza povedz mu, že možno práve toto "nechcené" dieťa ho raz na staré kolená doopatruje a bude mu utierať zadok a kŕmiť ho kašičkami 🙄 Verím, že je to len kríza, ktorá po čase pominie, vydrž.

katarinamarkova
15. júl 2014

vies prepac, budem teraz tak trosku blbo uprimna, ale keby bol tvoj manzel tym co chce pri tebe stat a podporovat ta, tak to robi v akejkolvek zlozitej situacii....neviem uz presne kto to tu napisal, ze mozno o ukonceni vztahu rozmyslal uz skor, ze to dieta je pre neho vlastne len stazenim tohto jeho postoja k vasmu vztahu - pretoze tehotne sa predsa neopustaju......
ak ste ho neplanovali a okolnosti su mozno zlozitejsie, kazdy spravny chlap, co by ta mal rad.....ano mozno by neskakal hned od radosti a jeho prvotne rakcie by boli rozne, ale v konecnom dosledku by sa s tebou o tom bavil, rozhodovali by ste sa spolocne, ved ide o zivot cloveka, spolocne by ste dospeli k zaveru, a ak by si mu povedala ze to dieta vychovate napriek vsetkemu, ze by si si do smrti vycitala ze si ho zabila, ake by bolo keby bolo, tak by tvoje rozhodnutie akcepotval, mozno nie s dokonalym nadsenim, ale prijal.....
ak si ty rozhodnuta, si babo nechat - neries prosim naozory nikoho ineho, ani svojho manzela
tes sa z babatka 🙂 tes sa ze budes znovu z maleho klbka vychovavat cloveka
a ver, ze to babo citi ako za neho bojujes a oplati ti to ked bude na svete.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu369
15. júl 2014

@lotalujza Ahoj, presne viem ako sa cítiš ☹ Presne túto istú situáciu sme riešili na prelome februára a marca tohto roka. Tiež máme 2 detičky (5 ročnú dcérku a 2 ročného synčeka). V januári som neplánovane otehotnela s 3. bábom. Keď som to zistila bol to pre mňa aj manžela šok, nevedeli sme čo budeme robiť (máme teraz dosť problematickú situáciu - manžel pracuje v zahraničí, bývame s mojimi rodičmi v RD (oni majú prízemie, my poschodie), no vzťahy sa od narodenia synčeka vyhrotili až natoľko, že riešime bývanie a ja som na všetko sama)...Popravde povedané, skloňoval sa u nás aj potrat, no manžel nakoniec povedal, že keď už je to tak ako je, tak budeme mať 3 detičky.
U nás som to práve ja, kto sa bojí toho ako to budeme zvládať s 3 deťmi, najmä po finančnej stránke (aj keď manžel robí všetko preto aby nám nič nechýbalo).
Držím palce aby sa manžel s tým vyrovnal a aby ste sa na príchod nového člena rodinu spolu tešili 🙂 Ja som mala do nedávna problém s tým, že čakáme 3. bábo, doslova som sa preto hanbila, no ako si tak všímam, je strašne veľa rodín, kde čo nevidieť pribudne 3. dieťatko 😉 Tak som si povedala, že sa nemám prečo hanbiť, veď je to moje dieťatko rovnako ako jeho sestrička a braček 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka.l
15. júl 2014

@lotalujza na jednej strane pises, ze mate malo a na druhej ze ste boli na dovolenke????

dr_janka
15. júl 2014

Ja som vzdy chcela 3 deti, len som neskoro zacala vôbec s prvým, ktoré je na ceste. Koľko je párov, ktoré vôbec nemôžu mať deti. Ja tých chlapov fakt nechápem, že čo sa trasú. Pri dvoch sa i tretie vychová a stále sa dá isť po roku do roboty ak bude treba peniaze. Dobre ti baby píšu, že budeš nad tým stále rozmýšľať, aké by bolo a s mužom sa odcudzíte. Manžel to rozdýcha, raz sa bude za seba hanbit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre