S akou pravdepodobnosťou sa môže zopakovať missed abort?

14. apr 2024

Ahojte, prvé tehu MA, následne behom 2 rokov som mala 2 zdravučké detičky. Pri poslednom som ale mala miernu tehotenskú cukrovku, len sledovanú. Teraz som znovu tehotná, na ultrazvuku v 6tt lekár videl len prázdny váčok uchytený na jazve po predchádzajúcej sekcii. Čo môžem čakať? Znovu missed? Bude dieťa normálne vyživované , keď je uchytené na jazve? Bude sa vyvíjať správne? Nemáte skúsenosti? Lebo do ďalšej kontroly sa asi zbláznim.

ivik4
14. apr 2024

A to my mame ako vediet prosim Ta ? Vsak vzdy je to 50:50, toto Ti moze napisat kazdy a aj to vies. Ja som aj o dalsie dieta prisla zatial co ine zeny po MA nie .
Tiez som to nijak nevedela ovplivnit

petamich
14. apr 2024

zial toto ti nikto nepovie, velmi nizke % (niekde okolo 30%) tehotenstiev je donosenych - takze ono zial stat sa moze cokolvek a ak sa este uchytilo v jazve, moze to zial dopadnut vselijako, nikto ti pravdepodobnost nevypocita a to ze nejaka uzivatelka MK to mala nejako este neznamena, ze ty to budes mat rovnako

luccija
14. apr 2024

Na to Ti nikto nedá odpoveď príroda je silná ešte si išla dosť skoro na kontrolu

autor
14. apr 2024

@luccija ja som sa chcela objednať na neskôr ale povedali mu že mám prísť vtedy… keby som vedela, čo ma čaká, určite by som počkala a nemala by som takýto stres

autor
14. apr 2024

@petamich ďakujem

autor
14. apr 2024

@ivik4 vieš čo, tu na MK sú aj horšie a primitívnejšie diskusie 🙂 prečo by som sa nemohla opýtať na názory a skúsenosti iných žien? Ja rozumiem, že nebude moja skúsenosť rovnaká ako u iných, ale aspoň niečo chcel o tom vedieť

ivik4
14. apr 2024

Kludne sa mozes pytat ja temu nepovazujem za primitivnu, akurat som sa pytala ze ako to mame my vediet. Nevies to ty ani my

laurita285
14. apr 2024

Pravdepodobnosť opakovaného missed abortu závisí od viacerých faktorov, vrátane základných zdravotných problémov, genetiky a iných individuálnych zdravotných faktorov. Štúdie uvádzajú, že ak žena zažila jeden missed abort, pravdepodobnosť, že sa to stane znova, je približne 13 %. Táto pravdepodobnosť je vyššia v porovnaní s rizikom potratu v populácii, ktoré je približne 1-5 % na tehotenstvo.

lienka.7
14. apr 2024

Je to vždy na prírode... co je u jednej, nemusi byt aj u teba. Ci uz v pozitívnej, alebo negatívnej rovine.
Ja si myslím ze musíš myslieť pozitívne ✊🍀

jaskolka
14. apr 2024

Nedá sa nič predpovedať. Všeobecne tie tehotenstva, ktoré sa uhniezdia v jazve, nepokračuju, keďže nemajú dostatok výživy. Ale naozaj sa nedá na 100%povedať, ako to bude u teba
Príroda momentálne bude "najvyšší rozhodovatel"

ysseba
14. apr 2024

Ja som počula, že po sekciách je práve to nebezpečné, že sa môže uchytiť na jazve. Pretože na mieste jazvy je to tkanivo tenké a môže to narobiť problémy. Ale tak čo už, ako bude, tak bude. Čiže ty by si mala tretiu sekciu? Nemala si zrasty?

autor
14. apr 2024

@ysseba ahoj, mala by som druhu. Prvý pôrod som mala prirodzeny 🙂

autor
14. apr 2024

@jaskolka a myslíš to tak, že spontánne skončia? alebo interupciou ? Že ich lekári ukončia napríklad liekmi alebo kyretom? Toto je pre mňa najstrašidelnejšie

jaskolka
14. apr 2024

Keď nie je embryo dostatočne vyzivovane, keďže tkanivo v jazve už nie je "plnohodnotne" alebo ako to nazvať, tak sa jeho vývoj ukončí spontánne, teda dôjde bud k okamžitemu potratu, alebo k MA.

autor
14. apr 2024

@jaskolka no uvidíme, pobolieva ma brucho aj oblasť jazvy. Cítim také štipkanie a svrbenie, čo predtým nikdy nebolo. Ale stále sa cítim tehotne. Som zvedavá na ultrazvuk a zostava mi iba modliť sa

autor
14. apr 2024

Ak pribudnú ešte nejaké iné skúsenosti , tak budem vďačná

chvostik1
14. apr 2024

Ahoj ja som čerstvo po druhej sekcii, takze ti mozem poskytnúť len info okolo jazvy.

Tiež by som sa asi viac ako tvojej základnej otázky diskusie obávala toho, kde sa uhniezdilo dieťatko.

Ono mne na treťotrimestrálnom ultrazvuku, na moju žiadosť skontrolovali hrúbku jazvy lebo môj gynekológ to mal úplne v paži. A nakoniec sa zistilo, že mám jazvu po prvej sekcii tenkú. Na základe hrúbky mi až do pôrodu odporučili navštevovať rizikovú poradňu (aby sa predišlo ruptúre ak by bola už ako papier).

Našťastie sme to vydržali až do termínu, ale mala som zakázané nosiť aj kabelku. Dva týždne pred pôrodom som už bola doma v režime "ťažký veget" (čo v mojom prípade znamenalo, že som už so staršou nechodila ani do a zo škôlky a ani žiadne behačky po obchodoch). A to som mala dieťatko uhniezdené na bezpečnom mieste mimo jazvu.

Fakt tebe aj bábätku prajem veľa veľa šťastia ❤️ Aby ste sa donosili do šťastného týždňa a všetko dobre dopadlo ❤️

autor
14. apr 2024

@chvostik1 ahoj ďakujem 🫶🏼 určite dám vedieť ako sme dopadli. Bojím sa veľmi, neviem sa dať do pohody momentálne. A ťažký veget… fu neviem ako to pri mojich deťoch dám. Ale bude musieť zaskočiť mamu ocko 👌🏼

chvostik1
14. apr 2024

Tak sú veci ktoré nedokážeme ovplyvniť aj keby sme neviem ako veľmi chceli. Takže sa snaž myslieť pozitívne.

Mňa by napríklad celkom zaujímalo čo ti na váš stav povie lekár a aké má skúsenosti z praxe. Takže by ma potešilo keby si nám sem dávala update ako sa vám darí 🙂

autor
15. apr 2024

@chvostik1 ahoj, v noci som mala dosť silne menštruačné bolesti, tak som ráno volala doktorovi, či by som mohla prísť no a kukol “babatko” - zatiaľ stále len plodový vak a zrazu už nie je na jazve 🤨 že na jazve je nejaký iný artefakt a plodový vak sa ukázal normálne v dutine maternice. Takže to vyzerá zatiaľ na normálnu tehotnost

chvostik1
15. apr 2024

To je super správa, že sa dr sekol a na jazve teda dieťatko uchytené nie je 🙂❤️ Verím, že všetko dopadne perfektne a budete mať krásny vianočný darček ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre