Kedy musím ísť po spontánnom potrate k lekárovi?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

v pondelok som bola na kontrole u lekárky v 9. týždni a povedala, že bábo vôbec od 6. týždňa nenarástlo. Ani srdiečko nenašla. Ani na prvej kontrole nebolo.

Zobrala mi krv v pondelok a v stredu a dnes mi bude volať za výsledky. Pričom mi radšej dala papier do nemocnice nakoľko bude mať od zajtra dovolenku. Povedala, že môže sa stým telo vysporiadať samé a že pokiaľ bude krvácanie ako bežná silnejšia menštruácia a zhluky krvi bez horúčky a veľkých bolesti, tak nemusím ísť do nemocnice.

Včera som začala špiniť ako prvý deň menštruácie a dnes mám taký štandardný druhý deň menštruácie. Nemám žiadne teploty, sem tam trošku bolenie podbruška ako pri menštruácii.

Koľko môžem doma čakať bez návštevy nemocnice keď to bude mať len takýto priebeh?

Keď skončí krvácanie, tak musím ísť na kontrolu lekárovi?

Alebo sa mám ísť radšej hlásiť do nemocnice a žiadať nech mi spravia kyretáž?

Ako dlho trvá štandardne takéto samočistenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vždy je lepšie, keď to telo zvládne samo bez kyretáže.

Krvácanie môže trvať okolo 10 dní. Pokiaľ nebudú žiadne komplikácie, tak netreba chodiť do nemocnice.

Kontrola stačí u obvodného gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com