Zamlčaný potrat - injekcia

domi27domi
16. mar 2022

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť, že vám po skonštatovaní zamlcaneho potratu pichli injekciu methylergometrin (MEM)? Už je to viac ako 24 hodín a stále sa nič nedeje. Na kyret ma nechceli hneď posielať, vraj takýto spôsob je menej invazívny. Len ma teda zaujíma ako dlho trvá kým injekcia zaberie. Dokonca mi povedali, že ak do týždňa nič, tak mi pichnú ďalšiu. Ale to čakanie je príšerné. 😞💔

1234321
16. mar 2022

@domi27domi je mi ľúto, čo sa ti stalo. Treba čakať, ono to príde. Drž sa a vždy maj na pamäti, že si silná. Posielam objatie ❤️

babydesire
17. mar 2022

@domi27domi to pocujem prvy krat..ja som bola po ma uz ten den na kyrete...najhorsie je,ked to utrpenie predlzuju..toto je podla mna nehumanne ale aj nebezpecne pre zivot danej zeny

domi27domi
autor
17. mar 2022

@babydesire tak mne práveže povedali že to je menej invazivny spôsob ako ten kyret a menší zásah do tela keď sa to vyčistí same, ale neviem dokedy vydržím takto čakať.

svetlana16
17. mar 2022

@domi27domi za mna osobne ta chemia - tabletky alebo tie injekcie su o dost horsie... Viem Ze to je o dost fyzicky bolestivejsie ako samotny kyret (ten je urobeny v celkovej anesteze) .. Ale dufam ze mam zle informacie za teba.... Velmi ma mrzi vasa strata.... Presli sme si tym tiez, ale ziadnu tu chemiu som teda neprijala, bola som na zákrok....

babydesire
10. apr 2022

@domi27domi nejaky cas som tu nebola,,,domi,ako to dopadlo ... 🙁 ?

ankare
10. apr 2022

@domi27domi je mi to veľmi ľúto, posielam objatie. ❤️

ankare
10. apr 2022

@babydesire
@svetlana16
Kyretaz je dosť zavazny zákrok. Násilne sa otvára krcok a vysaje sa aj niekedy príliš veľa sliznice. Žena môže veľakrát mať problémy s ďalším otehotnenim a donosenim dieťatka. Teda pokiaľ je šanca, že sa telo vyčistí samo, je to oveľa lepšie.
Držím palce, baby.

babydesire
11. apr 2022

@ankare ano to ano,ale ona dostala nejaku injekciu...otom som tu v sr este nepocula...skor ze pouzivaju dva sposoby bud daju "sancu" telu vypudit plod samo,alebo kyretaz..lenze prvy sposob sa nesmie moc predlzovat,hrozi otrava krvy zeny, a tiez je tonpsychicky narocnejsie..ja som po MA bola na kyretazi a po dvoch cykloch som znovu otehotnela a donosila zdraveho chlapca...takychto pripadov je vela,,

sense
11. apr 2022

ja som sice nedostala injekxiu ale tabletly na vkladanie, po troch sa mi to rozbehlo, vycistila som sa sama, ja som dostaöa na vyber setrnejsii metodu - tabletkya vyckavavia metoda s tym ze ak sa nevycistim uplne aj tak bude nutny kyret alebo hned kyret.

ankare
11. apr 2022

@babydesire gratulujem k zdravému a krásnemu chlapčekovi! ❤️

domi27domi
autor
11. apr 2022

@babydesire Ahoj, nakoniec som musela ísť na kyretáž, lebo sa nič nedialo. Bola som 1.4. a po pár dňoch som mala bolesti a vraj mi to urobili zle, niečo mi tam ostalo, zas som chodila na injekcie či sa to vyčistí samo a zase nič, zajtra ma to čaká znova, je to pre mňa už psychicky totálne náročné. Keby som vedela čo má čaká išla by som na tú kyretáž hneď v ten deň ako som sa to dozvedela. Už je to takmer mesiac a moja psychika je úplne v háji.

babydesire
12. apr 2022

@domi27domi to ma velmi mrzi...toto je to co hovorim, uz ked sa zial stane,ze babatko neprezije, je lepsie podla mna kyretaz , ano mozno je to drastickejsie ale ak to spravia spravne, moze sa zena stym psychicky zacat vyrovnavat,takto je to horsie a sj to fyzicke hojenie dlhsie trva..dufam,ze bude uz vsetko v poriadku,ze uz to spravia poriadne,aby si to mojla uzavriet,zmierit sa stym a ist dalej..vela stastia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre