Doklad o určení otcovstva

cukricek8998
25. jan 2012

Dobry vecer.Prosim vas vie mi niekto poradit?Vybavujem mojej dcerke obcianstvo v Ceskej republike.Ziadaju odomna doklad o urceni otcovstva kedze niesme s priatelom manzelia.Ze vraj to vydava matrika pri vydani rodneho listu..ale nam nic take nedali..existuje vobec nejaky ???

miskax2
26. jan 2012

@cukricek8998 ja tiez niesom s paartnerom zosobasena a cakame dietatko. na martiku sme sli este pred narodenim dietatka tak si odpisali na se udaje a m sme podpisalai ze obaja uznavame ze otcom dietata je moj partner a dietatko bude mat preizvisko pisane po nom. nieje to nic zlozite a da sa to spravit aj ked je uz dietatko na svete staci ked obaja pojdete na matriku a poziadate o to 😉

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@miskax2 ale do ruky k rodnemulistuto nedavaju ze? noo keby to bolo take jednoduche..teraz cestovat na sk...ach jo 🙂 ale dakujem

sisaha
26. jan 2012

@cukricek8998 a priamo rodny list, kde je zapisany otec dietata im je malo doveryhodny? 😨

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@sisaha noo asi ano...aj ked na matrike tu v nasom mestecku nam povedali ze by to mohli zobrat do uvahy aj ked nemame priamo ten doklad..lenze neviem co bude v Prahe..ked som pozerala na ich stranky tak ten doklad vyzaduju ....

sisaha
26. jan 2012

@cukricek8998 skus tam zavolat, aby si nemusela zbytocne cestovat..ved do rodneho listu otca zapisali prave na zaklade toho papieru, kde priznal otcovstvo.

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@sisaha uz som pisala mail..ked som spomenula ze cchem doklad o urceni otcovstva tak nechapala co chcem..uvidim co mi poradi..no ano podpisovali sme otcovstvo ale ten papier nam do ruk nedali...asi je to ine ako tu v CZ

miskax2
26. jan 2012

@cukricek8998 to neviem ale ako som pisala my sme to boli vybavovat este pred porodom cice mam ten parier v rukach a s tym pojdem do porodnice a nazaklade toho zapisu priezvisko dietatka aj otca dietatka a poslu to spracovat na martiku kde si potom vyzdvihnem RL 🙂 ale fakt nechapem preco by im nemal stacit RL ved ten je dolezitejsie ako daka zapisnica. skuk to vybavit z ciech lebo trepat sa len koli zdrapu papiera na sk ako fakt na tom niej nic zaujimaveho ci nezvycajneho 😒 RL je ovela dolezitejsi dokument

slivrom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz