Kúpa ojazdeného auta a odstúpenie od zmluvy

kathy93
20. jún 2018

Zdravím, neviem či mi niekto bude vedieť poradiť ale skúsim to. Dnes sme boli kúpiť auto z bazáru autíčko má len 2 roky. Niekoľko mesiacov sme vybavovali peniažky aby sme si konečne mohli kúpiť naše prvé auto. Keďže sme nemali na čisto nové chceli sme použité ale aby nám dlho vydržalo tak nie staré. Konečne sme si vybrali všetko vybavili. Po ťažkom dni sme konečne prevzali kľúče aj auto a radovali sme sa že máme konečne auto. Tu nastal problém. Len čo sme vyšli z bazáru a prešli cca 500m auto zdochlo a už nešlo. 😫 Takže sme odišli domov bez auta a bez peňazí. Kontaktovali sme bazár zobrali ho do servisu a musíme teraz čakať. Otázka znie dá sa odstúpiť od zmluvy? Auto ešte nieje odhlásene. My máme len zmluvu ale ani auto ani peniaze. Ak by bola závada len malá ale zistili by sme o týžden nejakú skrytú závadu ako by sa to dalo riešiť?

emilia788
8. sep 2018

@fefe123 Presne, my sme napriklad kupovali z Darexu, co je velkostou bazar ako AAA a s tym, ze sme to s ich clovekom zobrali na zdvihak (manzel zobral), nemali problem, auto sme aj realne kupili, takze mohli byt za pol hodku casu naviac spokojni si myslim. Druha vec je, ze isli sme k nim na zaklade osobnej referencie od znamej, treba vyberat overene bazary, nie take, o ktorych sa docitate len negativa.

patkaba
2. okt 2018

@emilia788 Suhlasim, tiez som na nich nepocula este krive slovo z ust znamych, teda nemyslim net, ale naozaj osobne skusenosti.

emilia788
2. apr 2019

@patkaba Tak ono si staci zadat do google "darex vs AAA" a cloveku so zdravym rozumom musi uz dnes v dobe internetu dosjt, ktora bije.

patkaba
18. jún 2019

@emilia788 Suhlasím..

ivana1612
7. máj 2022

DAREX
POZOR! – TO ČO U NICH VIDÍTE NA CEDUĽKE AUTA ALEBO INTERNETE NIEJE KONEČNÁ CENA!
Musím sa podeliť s mojou skúsenosťou...
Kupovala som si auto uskladnené v DAREX na ČSOB lízing s tým, že cena auta bola dohodnutá vopred. Zaplatila som 20% akontáciu, zvyšok klasicky naplánované v mesačných splátkach.
Jednanie s ČSOB bolo úplne bezproblémové a rýchle, čo chválim (prekvapili ma aj výhodnou úrokovou sadzbou), avšak tragikomédia nastala až na strane Darexu.
Od ČSOB som dostala info, že akontáciu majú na účte a ja si kľudne môžem ísť prevziať auto do Darexu.
Keď som tam v sobotu ráno prišla, pán na mňa vybalil poplatok 350 eur za čistenie auta, ináč si auto prevziať nemôžem...
TAKÝTO POPLATOK BY MAL BYŤ KUPUJÚCEMU OZNÁMENÝ VOPRED!!!! A NIE AŽ KEĎ MÁ UHRADENÚ AKONTÁCIU, ZMLUVY PODPÍSANÉ A PRÍDE NA HOTOVÉ....
Keďže som kúpu auta riešila prvýkrát v živote, pravdepodobne som bola ľahká obeť...
Uhradila som to s úmyslom, že v pondelok v ČSOB preverím, či bol takýto poplatok oprávnený...
IBAN mi dať nechceli, akceptovali iba cash a dali vám šoféra, ktorý s vami skočí do bankomatu vytiahnúť si hotovosť.
Pozor spomínaný poplatok ide na firmu, s ktorou vraj spolupracujú neuveriteľne dlhé 3 mesiace–waw
Jedná sa o Empire Property (check finstat - tržby za posledný rok ma nulové) – waw na druhú
Na záver (Aspoň na pobavenie)...
Úsmevná vec č.1: keď som si bola poplatok vymáhať späť, riaditeľ Darexu prirovnal Darex k AAA auto, že ,, veď aj tam to tak robia‘‘...čiže vieme všetci ktorá bije
Úsmevná vec č.2: resp. skôr smutná, v aute darex, ktorom šofér vozí ľudí pre tieto nezmyselné poplatky do bankomatu nefunguje na mieste spolujazdca ani bezpečnostný pás, čo by malo byť alfa omega u niekoho, kto sa živí predajom aut – safety first
Za mňa nikdy viac
Prosím nedajte sa oklamať a poučte sa z mojej skúsenosti 😊
Dajte peniažky radšej súkromníkovi alebo normálnemu autobazáru a nie týmto šuflikantom
I.