Platobný rozkaz

kitti0503
5. okt 2011

Ahojte poradte mi niekto

V roku 2009 som sa rozviedla v apríli,v rozsudku máme uvedené,že už od novembra 2008 nežijeme spolu.Bývalý ale neplatil plyn v roku 2009 za február marec a apríl.Teraz som dostala platobný rozkaz že mám uhradiť presne tie 3 mesiace,lebo plyn bol na mojom mene,nebol schopný prísť a prepísať to na jeho meno.Môžem proti tomuto niečo robiť,kedže sme nežili spolu alebo to musím len a len ja uhradiť??ako to je ???

bea1971
5. okt 2011

dobry den,podla mojho nazoru je to tak ,ze vy ste sa mala odhlasit v plynarnach zo svojho mena ako platitel a prihlasit sa potom musi nasledne on ,ale kedze to bolo stale pisane na vase meno,tak to asi musite uhradit,podla mna

kitti0503
autor
5. okt 2011

Ale ked mám v rozsudku napísané že sme od novembra nežili spolu ,tak ani s tým by som nedosiahla nič??On sa mi začal vyhrážať,on ešte teraz nemá čas a čo ja viem čo,nechcel prísť so mnou do SPP.

sisaha
5. okt 2011

@kitti0503 to plynarne vobec nezaujima ci ste zili spolu alebo nie. To ako keby ja som sla na 3 mesiace na dovolenku a neplatila. Ved som tam nebyvala...Mna skor zaujima, ze ked bolo vyuctovanie, preco to nie je zahrnute v tom? teda ako nedoplatok... , resp. preplatok a nezaplatene mesiace pokryte z preplatku.

sisaha
5. okt 2011

@kitti0503 a o aku sumu ide?

bea1971
5. okt 2011

no je to tak,raz ked ste bola pisana vy,tak plynarne to vobec nezaujima,platbu a faktury posielaju na toho,na koho je to pisane a im to treba zaplatit a potom uz len vymahat bud dohodou s byvalym a ked nie ,tak sudom 😢

kitti0503
autor
5. okt 2011

Dakujem kočky ale ja som myslela tak,či by som to nemohla aj ja podať na súd s advokátom či by to nemohli od neho vymáhať a áno mám vyúčtovanie a je tam nedoplatok to znamená že presne 3 mesiace si pýtajú.Kým som tam bola ja je pekne hradené všetko a ako som odtial odišla on nehradil nič a doteraz nemá plyn.Je to suma 261eur.

kitti0503
autor
5. okt 2011

Ja viem že SPP to nezaujíma ja by som chcela na súd,ani tak sa nedá???

sisaha
5. okt 2011

@kitti0503 odporucam ti zaplatit to a potom mozes dlznu sumu vymahat od neho prostr. sudu. Ak by si to nezaplatila, SPP nebude cakat kym si ty so svojim ex vyriesis fin. situaciu. Pohladavku postupia exekutorovi, naklady sa ti zvysia.

nikita308
5. okt 2011

presne ako napísala @sisaha v poslednom príspevku... ak by ste boli v platobnom rozkaze uvedení obaja ako odporcovia, môžeš podať odpor voči platobnému rozkazu a nariadilo by sa pojednávanie a začalo by sa vo veci konať.. ale ak si odporkyňa len ty, tak to zaplať (nepostúpia to tým pádom exekútorovi, lebo ten si od teba vypýta ešte raz toľko) a ty si ti potom vymáhaj prostredníctvom súdu... a to čo je napísané v rozsudku o rozvode, ich asi zaujímať nebude, odhlásiť si sa mala ty...

kaby
5. okt 2011

@kitti0503 Platobny rozkaz je uvedeny na tvoje meno, t. z. ze voci nemu mozes ty podat v zakonom stanovenej lehote odpor (lehota je myslim 15 dni)... V tomto pripade, by som to vsak neodporucala a to z jednoducheho dovodu - prehrala by si. Sud totiz nezaujima ci si ty v byte byvala alebo nie, ci to bolo pocas rozvodu alebo nie... Jednoducho si s plynarnami mala uzatvorenu zmluvu na svoje meno, a preto si bola povinna platit. Nezaplatene splatky sa stali splatnymi a dovodom na vydanie platobnemu rozkazu. Po nadobudnuti pravoplatnosti platobneho rozkazu a neuhradení dlznej sumy z daneho rozkazu sa tento stava exekucnym titulom na zacatie exekucie... Plynarne ho posunu exekutorovi, a tym sa tvoje naklady navysia aj o 100% ....
Takze odporucam zaplatit....
Môzes vymahat od svojho ex sudnotu cestou peniaze, ale myslim, ze by si mala sancu tak na polovicu sumy ktoru uhradis, kedze v tom case ste myslim boli manzelia... A to si myslim, ze viac das za pomoc advokata ako dostanes od manzela.....
Viem, ze to budes povazovat za nespravodlive, ale ako mi povedal jeden skvely advokat, ktory ma vela naucil - SPRAVODLIVOST HLADAJTE LEN V NEBI....

kitti0503
autor
6. okt 2011

nikita308 práve to neviem či dostal aj on alebo nie,ale čo som ja dostala je medzi nimi aj ten papier,kde to už máme prepísané na jeho meno.No dobre kočky tak vám dakujem velmi pekne,iné mi asi tak neostáva,len to vyplatit,ale asi za tým to budem riešiť.Nenechám sa!!