Splnomocnenie na pošte

kika_9
23. okt 2021

Ahojte mám otázku ohľadne splnomocnenia na pošte.

Moja mama je invalidná dôchodkyňa (chodí jej dôchodok na poštu), bohužiaľ momentálne je na dlhšiu dobu cca 2 mesiace v nemocnici. Na stranke som čítala, že jej dôchodok môže prebrať jej muž po dobu 6 mesiacov aj bez splnomocnenia, je to pravda? A počítajú sa k tomu aj doporučene listy do vlastných rúk, nakoľko tie listy sú momentálne pre nás veľmi dovolezite. Alebo treba vybaviť splnomocnenie? Prípadne môže byť toto splnomocnenie podpísané len svedkami (lekarmi ošetrujúcimi) namiesto notára ?

nika82
23. okt 2021

mne ked chodil dochodok na postu vzdy som musela predlozit op, idealne nech sa ide spxyat na postu co treba, pripadne dochodok prehodit nech chodi na ucet v banke

mariaveronikag
23. okt 2021

@kika_9 my sme dávali len overiť podpisy na miestnom úrade...ale lepšie je spýtať sa na pošte, čo treba robiť vo Vašom prípade

nika82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patriciaspisak
23. okt 2021

@kika_9 My sme riešili splnomocnenie vo veľmi podobnej situácii, prišli sme na poštu ku okienku, povedali sme, že chceme splnomocnenie dali nám papier. Papier vypíšeš a vezmeš podpísať osobe, ktorá ťa splnomocňuje( pre istotu vezmi aj jej občiansky )a odnesieš ho bez akéhokoľvek overovania na poštu, kde ti vydajú kartičku, s ktorou budeš do budúcna preberať zásielky.

kika_9
autor
23. okt 2021

@patriciaspisak ďakujem veľmi.

kika_9
autor
23. okt 2021

@nika82 ďakujem

zuzkaa1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
23. okt 2021

@kika_9 ja som pracovala.na poste.pred.4r. To by sa.nemalo.menit
Spravne.ste.si precitala.dochod mooze.prebrat .manzel ale predtym musi .mamka podpísať ze.suhlasi s tym aby manzel prebral (davka zo soc. Tam neplatia ziadne splnomocnenia)
Preto je lepsie aby mamka mala ucet a tam by chodil dôchodok
Bola taka možnosť ze sa da preposlat.na druhu postu ale.to by ste museli riesit s danou dorucovatelkou co ma tu oblast kde je mamka
Co sa tyka listov tam plati aj splnomocnenie notarsky overene na prevzatie dopor. Listov aj do vlastných ruk

Ak.mate normalnu dorucovatelku tak viete sa dohodnut ze vam vie dat aj listy do vlastných ruk ;)

kika_9
autor
23. okt 2021

@zuzkaa1991 ďakujem