Susedia kričia na svoju dcéru. Ako jej pomôcť?

ivana.natasha
25. jún 2012

U nás v bytovke majú susedia asi o pol roka staršiu dcérku ako je ta naša a problém je v tom, že na ňu neustále kričia(je to počuť z tretieho poschodia na prvé, či na schodisku alebo cez okno- dokonca okoloidúci ľudia nechápu čo sa deje), nadávajú a vyhrážajú sa jej(možno ju aj bijú, ale to neviem naisto). myslím si, že pri 2-ročnom dieťati je to nevhodná výchova( pri akomkoľvek veku je to nevhodné, ale tu duplom) a chcela by som s tým niečo urobiť, len neviem kam sa obrátiť. Všetci susedia sa tvária, že sa nič nedeje, všetko je ok, ale mňa to trápi. S nimi osobne sa vyslovene bojím hovoriť o tomto, lebo sú to fakt agresívny ľudia. Pravdepodobne by potrebovali nejakú terapiu alebo niečo také, a ja potrebujem zistiť kam sa to dá nahlásiť a či je to vlastne relevantné to nahlasovať alebo to nemá význam, lebo nebude vôľa riešiť to nejakým úradom? ☹

alice107
26. jún 2012

upozorni na tu rodinu urad socialno pravnej ochrany a socialnej kurately .mozes tam aj zavolat.udaj miesto kde byva ta rodina a popis skutkovy stav.oni urobia uz patricne setrenie.
u nas nedavno zomrelo tiez take male dieta prave preto,ze susedia a okolie bolo lahostajne k tomu detskemu placu.matka nanho kricala a aj ho bila.raz ho tiez udrela a dieta stratilo rovnovahu a spadlo tak,ze to sposobilo jeho smrt.matka je sice vo väzbe ale dietatku uz zivot nikto nevrati.
v takychto rodinach co aj ty opisujes je velky problem.tak ten urad sa zacne zaujimat o pomery v rodine.a dietatu pomoze.len o tom musi vediet.
podla zakona je kazdy kto vidi taketo jednanie povinny toto oznamit .tak si splnis len svoju povinnosst a dietatku pomozes.

trnka77
26. jún 2012

najprv tú rodinu pozoruj,ako sa chovajú medzi sebou,skús s nimi viac komunikovať ako so susedmi 🙂 😉 a potom to môžeš ohlásiť,ak sa naozaj presvedčíš,že vývoj dieťaťa je ohrozený.....

ewellina
26. jún 2012

No teda, takže keď zakričím na dieťa (komu sa to nikdy nestalo?), tak sa mi môže stať, že nejakí aktívni susedia na mňa zavolajú sociálku. 😖

renab
26. jún 2012

ja by som tiež najskôr chcela tú rodinu spoznať, až potom by som niečo hlásila na úrady. mne sa tiež totiž stalo, že bola u nás sociálka. keď mala dcérka cca sedem mesiacov, "dobrá" suseda ma udala, že jej asi nedávame jesť, že sa o ňu nestaráme. bola totiž výzorovo na asi 3 mesiace. keď prišla sociálna pracovníčka, ani som ju nepustila dnu, odporučila som ju na detskú lekárku. takže ako prišla, tak aj odišla a viac sa neukázala. ale myslela som, že manžel pôjde tej dotyčnej pani "ubrať kyslík".

locko007
26. jún 2012

Vidím, že väčšina je tu za to aby sa to šlo hneď nahlasovať. Ako ale môžeš vedieť čo sa v tej rodine deje. Naša susedka má tri deti a od rána do večera po nich vrieska. Ale deti sú ok. Ako by sa tebe páčilo, že keby ty si mala doma možno viacej neposlušné dieťa a susedka by ťa hneď nahlasovala na úrady a tie by ťa prešetrovali ako nejakého zločinca.
Pokiaľ si budeš istá, že naozaj sú agresívny voči tomu dieťaťu, tak potom určite konaj!

ritusuk
26. jún 2012

Ako vies, ze su agresivni? Na mna osobne povedalo uz vela ludi, ze som arogantna a nie je to tak, jednoducho sa len tvarim vacsinou rezervovane 🙂 Teraz budem hovorit ako matka, na ktoru bola z osobnej pomsty poslana socialka; v prvom rade - ak chces nieco riesit, ries to osobne. Nebud zbabelec, nevyhovaraj sa, ze sa bojis a jednaj z oci do oci - jednak budes mat moznost nazivo si overit okolnosti a jednak je to fer. Je to fer uz len preto, lebo ti rodicia su mozno len hlucne typy, mozno maju len narocnu dceru a ty im len pritazis, lebo ty si si MYSLELA....ja by som celkom ocenila, keby partnerova ex mala aspon tolko guraze, ze ak mala nejaky problem, nebala by sa mi postavit a vysvetlit si to ako dospely clovek. Udala ma anonymne, z nicoho nic, zneuzila, ze som akurat porodila dvojcata a tak ked prisli tety zo socialky, kukala som aj ja ako puk a kukali aj oni ako puk, lebo samozrejme nic z toho co uviedla, nebola pravda 🙄 Ty im do bytu nevidis, nechces si dat ani tu namahu ist za nimi a PRESVEDCIT sa? Mozno maju len tazke obdobie a ty im len prilejes olej do ohna....o tom, ze ak sa mylis a das niekam hlasenie bez toho, aby si vedela na 100percent, ze je tomu naozaj tak, budes do konca svojho zivota pre okolie jednoducho udavacka 😉 ani nehovorim...Presne tak, ako je teraz ex mojho muzika, mamicky sa jej vyhybaju, ona sama caka dieta a trasie sa ako osika, ze jej to nebodaj vratim naspat alebo co 😕 Takze najskor rozmyslame, potom koname, udavame, riesime druhe zivoty a presadzujeme svoje zivotne dolezite nazory na vychovu 😉

vodnarky
26. jún 2012

tiez suhlasim so @zuzana581 ..nieje dobre hned jednat zbrklo,ked ani nepoznas tu ''danu'' rodinu..radcej by som sa snazila najskor ich spoznat,''omrknut situaciu'' ako ziju atd..ci je naozaj potrebne to riesit a potom by som konala...inak..my tiez niesme ''dokonala ticha rodinka''..ale jedno viem urcite..sme taky stastny,ze keby sa dalo vzlietnut,tak uz sme medzi oblakmi..😀 😉

lucka1987
26. jún 2012

nejednala by som urychlene. treba spoznat mamicku aka je. a mozno cosi nenapadne naznacit.. ja ked som pocula susedu ako sa jeden den mlatili a druhy nahlas sexovali, v treti mali este hlasnejsiu zurku, a strvty den sa zasa mlatili tak som jednoducho zaklopala na ich dvere a povedala im to... ze uz fakt ma to nebavi pocuvat a bla bla bla ...
no jednoducho si ju odchyt a pri nejakom beznom susedskom rozhovore sa snaz zistit v co je problem, pozvi ju na kavu a tak.. je to ich styl zivota a urcite im ho nezmenis, no aspon budes v klude, ak to ostava len pri kricani a nezachadza to dalej

nonika
26. jún 2012

Mam 7 rocnu dceru, ktoru uz trapi asi "puberta"....teraz konci 1.rocnik a bol to pekelny boj, hlavne s ucenim....bohuzial som sa za poslednych 10 mesiacov nakricala az az, museli ma pocut susedia od 1ho po 8 poschodie....tym chcem povedat ze ked kricim hned neznamena ze ju bijem, trieskam nedaj boze tyram.....a celkovo sme dost hlucny, vela krat kricime po sebe z jednej izby do druhej (s MM) .....a tak ako ti vacsina radila, skus snou najprv hodit rec a medzi tym sa narovinu spytat co sa deje....nie potajomky a ani nie nieco naznacovat ale priamo 😉 😉 😉 a UPSVaR by som zatial neriesila....

digysa
26. jún 2012

@ivana.natasha Skus ich kricanie nahrat. Aspon par krat.... Vravis, ze je to pocut az na schodisko. Ja by som ich aspon 5-6 krat nahrala a isla s tym na ÚPSVaR.
URcite im dieta nezoberu, ale navsteva socialky im schladi hlavy a oni sa uvedomia, ze robia zle.... 😖

brisilda
26. jún 2012

Tazko odpovedat na tvoju otazku ..... pokial je ten krik na dennom poriadku a pocujes ako mala neustale place tak by som najskor zaklopala sesede na dvere a opytala sa ci nepotrebuje s niecim pomoct ... mozno je len v strese , mozno nema nikoho kto by jej s malou pomohol a zrejme jej to uz prerasta cez hlavu, mozno maju financny roblem , mozno je manzel cele dni v praci , mozno je jej dietatko velmi zive a maminka uz nevladze .....proste obcas prasknu nervy hadam kazdemu 😔 nesud ludi pokial ich nepoznas lebo nevies ako by si sa zachovala ty na jej mieste ! preco hned nahlasovat? pride mi to velmi unahlene rozhodnutie 😠 ....namiesto nahlasovania jej skus pomoct
.......a na zaver : ja tiez na svoje deti kricim pokial robia neplechu no zatial ma ziadna suseda este nenahlasila :D

daniela02
27. jún 2012

NO mna by asi nahlasila asi stvrtina Presova, zial moja mala dstala odo mna uz aj po zadku na ulici, a krik tam bol riadny a doma stoji aj v kute a ten plac keby ste poculi koniec, to akoby som ju stahovala z koze a vie sa tak vyhecovat, ze sa zajde, takze pri mojom nervakovi nas nhlasi asi naozaj kazdy.

Dobre je sa neotaat chrbtom, ale zas ked len pocujes niekoho kricat je tazke odhadnut, ci ide naozaj o tyranie

lentilka29
27. jún 2012

moja mala sa bez priciny derie tak,ze tesco ktore je od nas cca 200 metrov sa v uvodzovkach trasie....reve jak najata..ja sedim a kukam...ona uzialena sa hadze a trucuje....preco?lebo nedostala ovladac od telky a nemoze s nim hadzat....urcite nekonaj zbrklo...nevies ci to dieta nie je naozaj z tych nezvladnutelnych a nepotrebuje proste len obcas zvysit hlas.nevravim vrieskat,ale ja ked cchem ten hluk malej u nas prekricat a ukludnit ju,tiez musim vrieskat,inak si ma ani nevsima.

pink_lady
27. jún 2012

Pozri, nevies co sa deje za "dverami"...pri niektorych detoch sa to fakt inak ako krikom neda - dolezite je aby krik prisiel bezprostredne po tom, co dieta urobilo nieco zle, a aby neislo o vyventilovanie hnevu rodica. Neskor to uz nema vyznam. Poviem priklad: moj maly nedavno neustale strkal do zastrcky pero, nevedela som ho odtial zostat. Na desiatky sa dalo ratat, co som mu zakazdym chytila rucicku a povedala, nesmies, urobis si velke bobo. Ako nahle som mu ju pustila ruka v momente letela k zastrcke. Snazila som sa ho odputat pozornost nejakou inou cinnostou, hrou...Nedarilo sa, to bol zlomok sekundy uz bol pri zastrcke. Zacal ma kusat, tak sa vzpieral. Zabralo az nakricanie. Nech ma vsetci ukamenuju kludne stojim si za tym ze som neurobila zle, lebo odtial potial. Kedysi som nechapala ako suseda dokaze kricat na dieta, teraz uz chapem. A, ako povedal vychovavatel vychovavatelov, Don Bosco: "lepšie je trochu hrmotu, ako rozhnevane a podozrive ticho". Len je fakt dolezite pri detoch aby daky hrmot prisiel bezprosttredne.
Odvtedy sa k tej zastrcke nepriblizil 😀
A P.S.: A ak niekto bude chcet hodit do mna kamenom ze viem skriknut po malom, "poslem ho naprazdniny" na tyzden a ak za ten tyzden po tom dietati neskriknete tak dam zlatu medailu /aj ked, no, na cudzie by som si nedovolila a v cudzom prostredi sa deti spravaju trosku ibnak..aspon vo vacsine pripadov/

@digysa... nahravat bez dovolenia je protizakonne...mohla by mat z toho sama problemy...😉

matulienka.d
27. jún 2012

Nehnevaj sa, ale podľa mňa je dosť trápne hneď na rodinu, ktorá kričí na dieťa volať sociálku.... Ty vieš, čo sa robí sa tými dverami? Videla si, žeby bolo to dieťa nejak utiahnuté alebo nedajbože malo modriny na tele? Ak áno, tak prosím, ale udávať kvôli tomu, že niekto kričí....???????????????
Čo ty môžeš vedieť, aké je to dieťa?
Ja mám hyperaktívnu dcéru, má 2roky a 3 mesiace a niekedy sa to fakt nedá zvládať bez kriku.... Radšej si zakričím, ako by som ju mala biť a nedajbože týrať..... Keď začnem na ňu kričať, až vtedy ma začne vôbec vnímať.
Niekedy ma chvíľky, že jej niečo zakážem, lebo to nemôže robiť a ona sa mi praští o zem, začne si trieskať hlavu o zem a reve ako zmyslov zbavená.... Čítala som, že treba ignorovať a odisť do druhej izby.... Ona prestane, príde ku mne do ďalšej izby a začne sa hádzať a revať odznova.... Takto sme už párkrát prešli celým bytom, potom som na ňu naziapala a zázrakom sa dieťa ukľudnilo a prestalo... A robila mi to aj vonku, tiež dostala párkrát po zadku. Predsa s nami nebudú 2-ročné deti takto cvičiť........ Manžel je stále v práci a ja som na ňu sama.... A fakt sa to nedá zvládnuť ťuťu muťu potichu, keď sa takto správa.
Takže najskôr si over, či ju bijú a týrajú, alebo len kričia, lebo nechce poslúchnuť a potom rieš sociálku.

zmrzlinkams
27. jún 2012

vyskušaj najprv ich len sledovať viac nie všetci čo kričia na deti tak ich tyraju ale aj možu, preto skus len sledovať aby si o nich čo najviac vedela a pišeš že maju o pol roka staršiu dcerku tak sa skus cez deti nejako s nimi dať dokopi a skontaktovať a aj zistiž po čase či je dieťa tyrane alebo nie, dnešne detičky vedia pekne nervačiť hlavne ked neni tak ako oni chcu aj moja mala /ináč velmi dobručke dievčatko, ktore sa dokáže aj sama vyhrať/ ale napr. z minuty na minuty sa jej niečo z ničoho nič nepači a začne sa jedovať a ked neni po jej tak tak silno sa zlosti, plače a nervači že ludia na ulici si musia asi myslieť že ju tlčem a to som na nu nikdy ani ruku nezvihla iba ju učim že nono a ukážem prst je ešte maličke nevie to tak pochopiť ale ozaj niekedy tak plače že si to možu iny vysvetliť.
a za dalšie naši susedia maju tak prišerne hyperaktivneho syna a tak zleho že nanho nepomnože nič, a tolko krát po nom kričia ale vy všetci na okolo vieme prečo lebo tan chlapec je vyslovene postrach denis, svojej sestričke robi stale zle aj ked je napomenuty a ked rodičia povedia že to nesmie ta akoby hadzalo hrach o stenu a on ešte viac robi zle, je to vidieť ináč ako v bytovke za dverami ked ludia byvaju v rod. domoch a maju zahrady a dvor... a vidieť deti každy den, už som si aj ja kolkokrát povedala že mamička ma pevne nervy mne by hned praskly a dala po riti, velmi na nho kričia lebo ked nič ine nezabere tak už len toto a potom je aj velky plač ale nie preto že by ho bili - možno dostane po riti v dome to my nevidime ale vonku nikdy ho neudreli ale skor myslim že je to potom plač z trucu že mu to neprešlo.
neotačať sa k takymto situáciam chrbtom a treba to riešiť ale až ked to bude ozaj tak, hlavne si to treba všetko dobre preveriť než sa spravi unahleny krok pri ktorom neni cesta nazat .

mahalo
27. jún 2012

Tak zaujimave nazory som si precitala..vraj hucna kriciaca rodina je uplne v pohode..ok deti mozu vediet, ze ich niekto lubi aj ked sa doma krici..ale mne sa tzv hlucna rodina nezda vobec vhodna a prospesna. Pisem o preto, lebo sama pochadzam z hlucnej rodiny..v detstve som to sice nijako extra nevnima..ved to bolo "normalne"..ale v dopseosti to vo mne zanechalo celkom stopy..hlavne ked napriklad manzel pochadza z rodiny kde sa nekrici a podobne. Okrem faktu, ze takymto sposobom sa vychovavaju deti ktore budu v dospelosti rovnako "hlucne" , v podstate mistam inervne...co na nikoho nevplyva pilis osozne..hlavne som konkretne na sebe zistila, ze po odstahovani z domu mi je lepsie, lebo som nebola v tomto "hlucnom prostredi"..hoci som si to neuvedomovala, lebo som to nemohla s nicim porovnat..ked som odisla z domu, tak som zila ovela pokojnejsie . menej kricania - menej stresu v podvedomi ktory je pri kricani vzdy pritomny! Takze kricanie raz za cas ked je na to padny dovod - ako ventil, alebo hra..ale urcite nie na beznom poriadku ako jedna z foriem komunikacie..
Co sa tyka toho dietata z panelaku..mozes to nahlasit na socialku a oni to mozu monitorovat.,sleduj situaciu a konaj podla intuicie. Vela zdrau 😒 😉

pink_lady
Nahravat, ci natacat by nemalo byt protizakonne, pokial to nie je napriklad u nich v byte a podobne..pokial bude nahravat na chodbe v spolocnych priestoroch malo by to byt v pohode. Okrem ineho sa moze stazovat aj na hluk, ci podobne. Niekedy su relevantne nahravky na sude, ale to za xxx podmienok, ale trestny cin, ze si nahra zvuky na ulici, alebo v chodne urcite trestne nie je 😉

kepassa
27. jún 2012

od kedy sa nam narodila nasa druha dcerka /7 tyzdnov dozadu/ moja starsia 4 rocna sa zmenila na nepoznanie, z mileho zlateho dievcatka je vyslovene uvrieskane /az hystericky uvrieskane/ neposlusne zlostne dieta samozrejme nie vzdy ale takmer kazdy den je u nas nejaky vystup. Bez kriku to nejde, pretoze zial to uz hranici niekedy s tym, ze si moze ublizit /minule mi napr. usla behom od kocika az ku skolke co je dobrych 300 metrov a hned blizko je cesta...a to pretoze sme jej nekupili acitiviu jogurt kedze zaruka bola ltt prosto somarina len si vynucovala pozornost ale vrieskala tak vonku, ze som sa az hanbila ☹ / prosto mala mi ziarli na to, ze pozornost, kt. bola venovana vylucne jej upada a je upriamena viac na malu, pozna asi kazdy kto ma dve deti a teraz k veci. CO si asi tak po tychto vystupoch myslia o nas susedia???? 😕 upozornujem, takmer kazdy den je u nas cirkus, kt. vsak nezaciname my s manzelom ale nasa mala, reve ako by sme ju z koze trhali a pritom ani nedostane na zadok len tak spusti, oni si musia mysliet ze ju snad hadzeme o stenu alebo co...

nie vzdy je vsetko tak ako to na prvy pohlad vyzera a skutocne by som za tou rodinou isla a opytala sa napr. ci nepotrebuju s nieim pomoct, ze sa neda zial prehliadnut krik, kt. od nich ide a ci je vsetko v poriadku a az tak podla toho by som sa zariadila....a volala socialku

dejnas
27. jún 2012

škoda, že to nie je diskusia, ale otázka...
nenapísala si napr. ako sa malej vyhrážajú?... aj ja sa dcére "vyhrážam".. keď nezješ obed, nedostaneš zmrzlinu... napr.,
ďalej - z čoho usudzuješ, ža sú tí ľudia agresívni, ak si s nimi doteraz nehovorila?
kričia rodičia navzájom aj na seba alebo len na dcérku? ako komunikujú oni medzi sebou... krikom?
u nás doma tiež býval krik, taká "talianska" domácnosť, no k žiadnemu týraniu, či bitkám nikdy nedošlo... nahlas sme rozprávali, kričali, ale aj smiali sa... napokon, i keď nerada, ja tiež na deti zvýšim hlas, keď na x-tý krát nereagujú...
poznáš to dievčatko? ako pôsobí? aj to sú signály, či sa deje v rodine nejaké násilie...
určite netvrdím, že to treba nechať plávať, ale mala by si si odsledovať aj iné fakty, lebo "hlučných" domácností je neúrekom ... ak máš dôvodné podozrenie až potom posielať k nim sociálku.... 😉

xxx123
27. jún 2012

ked si taka dobra pozorovatelka a posluchacka, tak urcite dobre pozorujes ich celu rodinu alebo v pripade ked matka je s dietatom na verejnosti, ako sa k sebe chovaju? Je dieta utiahnute, smutne, bojazlive pri matke? To si nenapisala, viac si vsimaj aj to, ako dieta reaguje po ich kriku, po nadavkach, vyhrazkach...je ticho? Krici, place? Alebo place skor ako zacnu kricat? Odpovedz si na tieto otazky a viac analyzuj az potom konaj... Dva roky ale aj v skorsiom veku alebo aj v neskorsium sa prejavuju vzdory u dietata... No ta mamicka ktora to nezazila a nevie co to je nemoze ani sudit ine mamicky. A pokial sa uz v skorsom veku nezachyti ich vychova samozrejme najskor po dobrom, tak uz rodic skusa cokolvvek len aby dieta zacalo posluchat, pretoze ak dieta prerastie cez hlavu a necha sa to tak, tazko neskor dieta prevychovas. Potom ak by len nejake zariadenie na prevychovu dietata. A tiez nezabudni, ze mozno je teraz tvoje dieta ako anjelik, neskor sa to moze zmenit a ani sa nenazdas a budes robit to iste co tvoji susedia.

sirinka
27. jún 2012

och...kludne to nahlas kam chces, ak je dieta skutocne tyrane, pomozes mu, ak nie, nic sa nedeje...
ja som tiez "ukricana"... slabsie povahy tvrdia, ze kricim aj ked normalne rozpravam...taky "dar" som dostala do vienka...asi by som sa mala ist sama udat....
ano, kazde dieta ma pravo na stastne a pokojne detstvo...ale nehnevajte sa, niektore tu riesite blbosti...alebo radsej zavolajte socialku, maminku zavrite na psychiatriu a deticky budu konecne stastne a spokojne vyrastat...
nezabudnite...tie najvacsie svinstva sa deju potichu, tak aby nikto nikomu nebol napadny.... 😉
drzim vam palce vyriesit kazdu situaciu potichu a s kludom anglicana...emocie su nanic...

lussy23
27. jún 2012

dvakrát meraj a raz strihaj... najprv treba spoznať tú rodinu, možno to je úplne inak ako to vyzerá...
Rozhodne to ale netreba nechať len tak, ale ani konať zbrklo... Niektoré deti sú proste nezvladnuteľné a rodičia sú tiež len ľudia...

malabiba
9. júl 2012

ivka, ja viem, že chceš pomôcť, ale lepšie je nestarať sa, susedské vzťahy sú krehké, a ešte keď všetci ostatní nič "nepočujú". možno narobíš viac zla, nemáš právo zasahovať do ich života...ak tak skús cez deti, nehrávajú sa spolu? neviem ako s nimi vychádzaš, ale napr., že by ste išli spolu s deťmi s jej maminkou na ihrisko, len tak medzi rečou sa popýtať, prezvedieť, možno je to iné ako sa na pohľad zdá..sú to chúlostivé veci, určite by som to neriešila nahrávaním a hlásením

lujza123
10. júl 2012

Tiez som mala takych susedov v jednom podnajme. Stary alkac pravidelne chodil domov, doma urobil bordel, bolo pocut len krik, nadavky, treskot a plac. Zrejme mlatil aj zenu aj dceru (14 rocnu) Pravidelne som mu tam chodila trieskat na dvere nech drzi hubu, par krat sa zahnal po mne. 2 x som volala policiu, raz ho aj zo sebou zobrali lebo ich napadol. Druhy den mi jeho zena vynadala nech sa do nich nestaram, ze musel byt chudacik stary na policii. Ale to ich zakriknute dievcatko sa na mna vzdy usmialo takze mi to stalo za to. Urobila by som to vzdy a znova. Len na Slovensku denne trpi tisice deti domacim nasilim a nemuseli by keby sa ucitelia, susedia viac staraju. Lebo v takychto pripadoch je samotna matka taka zblbnuta ze este svojho nasilnika obranuje a vobec jej nevadi ze jej deti trpia.

mobilo
10. júl 2012

joj som rada, že nie sme sami 😀 😀 😀 my sme veľmi hlučný rodina tiež 😅 😅 😅 😅 naše deti odkedy sa zobudia kričia oni také hlasy majú 😀 😀 😀 😀 to aj v porodnici sa doktorka čudovala, že aké malé a aký hlas 😀 😀 😀 a oni vkuse spievajú , kričia, výskajú, hádžu hračky ja som proti kričaniu ale ja keď im chcem niečo povedať tak pokojným hlaskom by ma nepočuli tak musím hovoriť hlasno bože aby aj mňa neudali, že kričím 😀 😀 😀 😀 ja si uvedomujem, že sme hlučný preto sme v podstate stále vonku tak sa ten ich krik rozdelí do priestoru a sú aj kľudnejší doma je to o nervy v byte 😀 😀 😀 😀 ale inak sú úplne šťastné dokažú mi aj 100 krát za deň povedať, že ma ľúbia a aj ja ich. Sú to poklady i keď veľmi hlučné ..ty musíš vedieť či je to len o kriku alebo nejakom týraní , ty vidíš tu maličku, či vyzerá nejaká zakríknutá alebo uzavretá alebo tak,,,,skús spozbnať tu rodinu možno len navonok ti tak posobia...my keď sme boli sami s mm každý si o nás myslel, že sme nejaký asi namyslení odkedy máme deti a susedia nás spoznali majú úplne iný názor...

kvetka08
10. júl 2012

Ja by som normálne slušne zaklopala a spýtala sa, či sa niečo stalo, keď ich je počuť až o dve poschodia.... nech si to uvedomia a potom uvidíš, ako sa zatvária pri odpovedí. Dieťa bude len utiahnuté a potom si na ten krik zvykne a bude len trpieť. Jasné, že každý zakričíme, to je "reflex" !

mamamiska
2. mar 2013

No ja nesuhlasim, ze je normalne stale a stale kricat na dieta. A rada by som od ivanky.natashi vedela ako to dopadlo dalej.

pravnickazosocialky
9. apr 2013

V pripade, ak ide iba o tvoju subjektivnu mienku a o idealizaciu vztahu medzi dietatom a rodicmi a nepotvrdene tyranie, tak musis sa pripravit na obvinenie z ohovarania a poskodzovania osoby za ucelom rusenia jej sukromneho zivota a sirenia nepravdivych informacii.
Ak dieta ma rado svoju matku a umiestnia ho v ustave pre deti, tak z neho vyrastie citovo nevyspely clovek, ktory v pripade patrania po dovode umiestnenia do ustavu sa urcite podakuje tebe, neznamemu cloveku, ktory sa prilis zaujima iba o povrch pripadu.
Ak naozaj sa ti javi situacia tak napata, tak sa im snaz pomoct, napr. s varovanim dietata, cize skamarat sa s nim, ale ak ta rusia svojim krikom, tak neide o tyranie dietata, ale o narusanie verejneho poriadku, urob im to iste. Pusti si nahlas hudbu a uvidis ich reakciu. Kazda matka ma tak trochu obdobie, ked zvysi hlas na dieta, ale to este neznamena, ze ho tyra. Ak ti prekaza hluk v panelaku, pokojne sa s rodinou porozpravaj, toto by si urcite mala a vysvetli im, ze ich je pocut az dolu do pivnice. Tak s tymto ti moze pomoct domovnik, nie socialka. Na to, aby si ty zacala tyrat dieta socialkou a odlucenostou od rodiny, nemas pravo. Tvoje podozrenie, ak nie je vyslovene opodstatnene, moze byt trestna zalezitost zamerana voci tebe samej. Kazdy ma pravo na svoje individualne prejavy a nespravne ohodnotenie situacie ma svoje nasledky.

kikina84
25. máj 2013

podla mna staci ked si budes viac vsimat tu malu ked ju zbezne uvidis a podla jej spravania by som vydedukovala ci je alebo nieje tyrana,,tyrane deti su obvykle utrapene,smutne,bojazlive,nemaju absolutne sebavedomie,uplakane..nevravim ze aj normalne deti nezvyknu byt take,ale pokial hovoris ze mas pochybnosti,ze je tam vela kriku,tak si odsleduj tu malu..ja na malu tiez zvyknem kricat,ked jej sto krat hovorim a neposluchne ma ani na 101 krat..a mam silny hlas takze to moze posobit zlym dojmom..ale ked sa nanu niekto pozrie tak v nej vidi zive,zdrave a sebavedome dieta,,takze musi byt kazdemu jasne ze len preto ze kricim hlasno, ju netyrame..Ono sa moze naozaj stat aj to ze sa ti to len zda a keby nahodou odobrali rodicom tu malu tak by im to zlomilo srdce a uz by nebolo cesty spat,mohla by si im aj ublizit,mozno si to len neuvedomuju,ze kricia tak extremne..Ja by som naozaj asi vsimla par krat tu malú,ako sa ona chová a potom by som niečo skúsila podniknut,pokial mas z tych jej rodicov strach 🙄

zuzinana
26. jan 2015

Maminky, chcela by som Vás poprosiť ak ste sa stretli s týraním či zanedbávaním dieťaťa napíšte svoju skúsenosť aj ostatným priamo pod článok s tým súvisiacim https://www.modrykonik.sk/can-syndrom/. Týrané detičky sa prejavujú syndrómom CAN, ktorý je skratka pre týrané, zneužívané a zanedbávané dieťa. Viac sa dočítate priamo v článku v našej Wiki.