Susedia kričia na svoju dcéru. Ako jej pomôcť?

ivana.natasha
25. jún 2012

U nás v bytovke majú susedia asi o pol roka staršiu dcérku ako je ta naša a problém je v tom, že na ňu neustále kričia(je to počuť z tretieho poschodia na prvé, či na schodisku alebo cez okno- dokonca okoloidúci ľudia nechápu čo sa deje), nadávajú a vyhrážajú sa jej(možno ju aj bijú, ale to neviem naisto). myslím si, že pri 2-ročnom dieťati je to nevhodná výchova( pri akomkoľvek veku je to nevhodné, ale tu duplom) a chcela by som s tým niečo urobiť, len neviem kam sa obrátiť. Všetci susedia sa tvária, že sa nič nedeje, všetko je ok, ale mňa to trápi. S nimi osobne sa vyslovene bojím hovoriť o tomto, lebo sú to fakt agresívny ľudia. Pravdepodobne by potrebovali nejakú terapiu alebo niečo také, a ja potrebujem zistiť kam sa to dá nahlásiť a či je to vlastne relevantné to nahlasovať alebo to nemá význam, lebo nebude vôľa riešiť to nejakým úradom? ☹

marcelino1
13. okt 2015

Uplne ta chapem
Prezivam to iste neviem co este napisat je toho vela, ale prave dnes pretiekol pohar trpezlivosti.
Keby aspon drzala hubu, lebo clovek jej nic nerobi, ale este je drza a tvari sa ze vsetci naoklolo
sme idioti len ona je normalna.Svina jedna.mam toho dost 😠 😠

gretocka
13. okt 2015

tak damy... tie ktore ste za osobne riesenie, pripadne nemiesanie sa.... chcela by som vidiet vasu odvahu pri susedoch, kde napr. funguje alkohol.... ja osobne zo strachu o svoju rodinu by som tiez konala anonymne.
A este taka mala pripomienka.... je rozdiel kricat a je rozdiel nadavat a vyhrazat sa ako pise autorka temy.... aj ja si obcas zakricim, ked jemnejsie odtiene hlasu nezaberaju, ale NIKDY detom nenadvam a nevyhrazam sa im....

monikamy8
25. jan 2016

Poznám osobne rodinu, kde deti spia na matracoch, matka na zemi. Kričí na ne, bije ich. Keď im nemá dat co jest, neposle ich do školy. Škola poslala socialku na kontrolu,... Deti mali aspoň matrace, mali si co obliecť.. Na rýchlo mala aj nákup, lebo vedela ze prídu. Skontrolovali, všetko OK. Jedine, ze treba aby deti chodili riadne do školy. Nič viac. A bolo im jedno ze v mestskom byte, kde býva je dlžná