Vypláca sa pandemická OČR až po 3 mesiacoch spätne?

oknibukaj
18. mar 2021

Dievčatá, je pravda, že pandemická OČR sa vypláca až po 3 mesiacoch spätne? (60dní na schválenie žiadosti a 30dní na vyplatenie dávky). Sestra vraj tiež dostala septembrovú až v decembri. Tento mesiac som prvýkrát na OČR, takže vážne môžem marcovú OČR očakávať v júni?? 😲

petrowna
18. mar 2021

@oknibukaj môžeš aké môžeš ju dostať aj hneď v apríli ....záleží ako rýchlo "spracujú" tvoju OCR

katulienkax
18. mar 2021

posielaju hned len niekedy tam maju bordel a zazracne stratia tvoju ziadost treba tam volat napriklad ked nemas este januarovu tak urcite volaj co je s tym. Ako vravim zvyknu postracat lebo sa hodne zastupuju a kadekomu to davaju.

madono
18. mar 2021

Na pandemickej OČR som bola viackrát aj minulý rok aj tento. Vždy mi ju vyplatili na čas za uplynulý mesiac (15.-teho), nikdy sa im žiadosť nestratila a ani som nemusela nikoho urgovať. 🙂

evinqua
18. mar 2021

Ja som zacala poberat v januari, podala dom online ziadost,31.1.som poslala cestne vyhlasenie a v polke februara mi bola davka za januar vyplatena

oknibukaj
autor
18. mar 2021

dakujem, dievčence, to je povzbudenie.. tak snáď žiadosť spracujú načas a dávka príde plynule, ako píšete, nasledujúci mesiac 15.teho..

oknibukaj
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prvosienka7
18. mar 2021

Všetko záleží ako to spracujú, majú toho teraz dosť, keď si vezmeš koľko ľudí je s deťmi teraz na OČR :/

oknibukaj
autor
18. mar 2021

A koľko to aktuálne vychádza % dievčatá?

alenah31
18. mar 2021

@oknibukaj nič sa nemenilo stále je do 55% DVZ čo je cca 70% čistej mzdy....a vypláca sa priebežne medzi 15.-27. v mesiaci. Tak aby si sa neplašila pokiaľ ti to 15. nepríde.