Môžem si spätne uplatniť daňový bonus v prípade, že som nastúpila na pandemickú OČR?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

prosím o radu pri uplatnení DB v ročnom zúčtovaní. Mám 2 malé deti (10 a 4).

Môžem si uplatniť DB spätne v prípade, že vo februári 2023, keď dieťa dovŕšilo 3 roky, mi skončila RD a nastúpila som na pandemickú OČR?

Tu som čerpala do konca augusta a od septembra som nastúpila do pôvodnej práce. V septembrovej mzde mi bol vyplatený DB na staršie dieťa. Od októbra pracujem v novom zamestnaní, kde si uplatňujem DB na mesačnej báze na obe deti.

Môžem si v ročnom zúčtovaní spätne uplatniť DB na staršie dieťa od januára do augusta a na mladšie dieťa od marca do septembra?

Moja priemerná mesačná mzda od 9 -12 je cca 1200 EUR v čistom.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si douplatniť daňový bonus za nevyplatené mesiace na obe deti. Výpočet DB bude záležať od výšky Vašich zdaniteľných príjmov za rok 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka