Vysťahovanie sa z bytu

iivuskaa
11. mar 2013

Poradte byby moze mi priatel zrusit trvaly pobyt bez mojho suhlasu v byte (ktory má on v nájme na dobu neurcitu, je byvalý policajt, byt patrí Min.vnutra) od marca 2012 tam mam ja aj nas syn trvaly pobyt???

magic08
11. mar 2013

suhlas na trvaly pobyt moze dat len majitel bytu. nie najomca, tak je to aj so zrusenim.

iivuskaa
autor
11. mar 2013

ked on nie je majitel a tiez ten byt ma v najme????

magic08
11. mar 2013

a kto dal tebe suhlas?

iivuskaa
autor
11. mar 2013

on minulý rok

janie80
11. mar 2013

@iivuskaa a nemas niekde najomnu zmluvu? Ide o to, ze suhlas k trvalemu pobytu musia dat vsetci majitelia bytu a zrusit trvaly pobyt moze ktorykolvek k nich... Ale ako je to s dlhodobym prenajmom bytu, ktory patri ministerstvu, to netusim... 😔 Skus pohladat zmluvu, tam by mala byt nejaka cast venovana aj zruseniu najmu...

sisaha
11. mar 2013

@iivuskaa nie som si ista, ci dietatu mozno zrusit trvaly pobyt.., alebo zrusil iba tebe?

iivuskaa
autor
11. mar 2013

viem synovi nemoze a ani nechce menit trvaly pobyt...to len mne chce ze aby som vypadla z bytu....

kaktusik007
11. mar 2013

@iivuskaa moze to spravit a ma na to pravo.

na tvojom mieste by som trvaly pobyt zmenila aj sebe a aj synovi dobrovolne -- necakala by som, kym zo mna on spravi bezdomovca -- pretoze toto on spravit moze, zrusi ti trvaly pobyt a tvojim trvalym pobytom sa stane iba obec -- a to chces???

kaktusik007
11. mar 2013

@magic08 pri tychto bytoch, a rovnako aj pri obecnych ci mestskych najomnych bytoch to moze spravit ten, s kym ma obec/mesto najomnu zmluvu -- prave preto, ze uz je moznost zrusenia trvaleho pobytu.

magic08
11. mar 2013

@kaktusik007 dik, tak som o nieco mudrejsia opat... 🙂

tajomna21
11. mar 2013

@iivuskaa http://prenajmovaagentura.sk/trvaly-pobyt-v-pre...
podstatne asi je, ci si uvedena aj ty v najomnej zmluve ... ale podla clanku musi byt nejaky doklad, na zaklade coho bol ukonceny najomny vztah ...

kaktusik007
11. mar 2013

@tajomna21 podla toho, co pisala sa proste pristahovala do bytu, ktory mal v najme jej priatel.. .mali dieta, teraz su problemy, a on chce, aby sa odstahovala....

tajomna21
11. mar 2013

@kaktusik007 no podla mna, ak tam ma trvaly pobyt ona, musel jej ho dat vlastnik bytu - a k zruseniu tiez treba jeho podpisa ... ja si myslim, ze podpis jej priatela (najomcu) by stacit nemal ....

kaktusik007
11. mar 2013

@tajomna21 mala som byt v najme od obce... rozhodla som sa do bytu nastahovat chlapa (svojho vtedy buduceho manzela, ale este nim nebol ) nik sa ma na nic nepytal, proste som prisla s nim na matriku, nieco podpisala a on mal trvaly pobyt zmeneny...
odstahovali sme sa spolu uz ako manzelia, ale ak by som sa rozhodla ho z bytu vyhodit, tak by som tiez sla na matriku a jednym podpisom by som mu trvaly pobyt uplne kludne zrusila...

vlastnik - obec - v tomto pripade do toho nema co hovorit, resp. tento vlastnik ma podpisanu najomnu zmluvu so mnou a nie s nim...
a rovnako je to aj ked je vlastnik ministerstvo vnutra, a nie obec 🙂

ine by to bolo, ak by vlastnikom bol nejaky Jozko Mrkvicka --- potom by Jozko daval suhlas aby tam mala ona trvaly pobyt, a rovnako by Jozko musel davat aby ten trvaly pobyt mala zruseny.... ale tento pripad to nie je 🙂

tajomna21
11. mar 2013

ako viem, ze sa da jednoducho zrusit TP ... ja som tiez rusila, ale ja som bola vlastnicka nehnutelnosti ....
neviem, ci je to to iste obec, alebo ministerstvo ... lebo predpokladam, ze ten byt je tym padom sluzobny a tam moze byt trosku iny rezim

kvetinerka
19. dec 2015
ppucherko
12. jan 2016

@iivuskaa
1. Na to aby ta vyhodil z bytu nepotrebuje rusit trvaly pobyt. Nakolko trvaly pobyt nezaklada pravo k nehnutelnosti.
2. Zrusit trvaly pobyt moze iba majitel (ak ich je viacej, tak musia vsetci suhlasi).
3. Pokial je v zmluve suhlas majitela, ze trvale pobyty danej nehnutelnosti moze riesit iny clovek (tvoj priatel), tak potom by to mohol riesit. Myslim ale, ze by takyto ukon (zmluva) mal byt aspon podpisany pred notarom.
4. Tvojmu dietatu je mozne zrusit trvaly pobyt, nie je s tym problem.

travnerka12
12. jan 2016
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

suhlasim, on ta moze vyhodit z bytu bez zrusenia tp