Záložne právo a kúpna zmluva

kajus08
26. júl 2022

Dobrý deň s manželom kupujeme dom na hypotéku , zakladáme 2 nehnuteľnosti -tu čo kupujeme a dedkov dom . Záložne zmluvy ale podpisoval len manžel a dedko,ale ja nie . Tak chcela by som vedieť či budem majiteľka ? Keď som na kúpnych zmluvách

patka06
26. júl 2022

Záložné zmluvy podpisujú majitelia zakladanej nehnuteľnosti a majiteľom kupovanej sa stáva ten kto je na Kúpnej zmluve, takže áno budeš zapísaná na LV.
Navyše nadobúdate počas manželstva, takže dom bude patriť do BSM, pokiaľ zo samozrejme nemáte zrušené alebo zúžené na kupovaný dom.

kajus08
autor
26. júl 2022

@patka06 dakujem len má zarazilo že len muž podpisoval záložne zmluvy a ja nie

kajus08
autor
26. júl 2022

Teda podpisovali majitelia a môj manžel ako kupujuci len j nie tak neviem že preco , či ako hlavný žiadateľ

melanta
26. júl 2022

@kajus08 kupujúci nikdy nepodpisuje záložné zmluvy. Tie podpisujú iba aktuálni majitelia. Buď nevieš, aké zmluvy vlastne muž podpisoval alebo nevieš aké sú vlastnícke práva k dedkovmu domu. A úverovú a kúpnu zmluvu si podpisovala aj ty?

kajus08
autor
26. júl 2022

@melanta úverovú som podpisovala aj ja ale kúpnu zmluvu podpisujeme až zajtra , manžel bol včera v banke podpisovať návrh na vklad záložného práva