Zmena priezviska

7. apr 2024

Ahojte
Chcem sa spýtať a dúfam ze to správne vysvetlím.
Moja dcéra má priezvisko po svojom tatinovi ja mam po svadbe manželove.
Dcéra zo svojim Tatinom není v osobnom kontakte, naposledy no asi 6 rokov a zavolajú si malo. Súdne sme není nijak riešený ohľadom výživného, iba ústne, veľmi by som chcela aby mala dcéra moje priezvisko, ide to vôbec je dlhá cesta za tím? Musí súhlasiť jej otec? Žijeme v zahraničí tak neviem ako riešiť 🤷‍♀️🫣bolo by super keby to išlo aj veľa cestujeme stále riešia na letisku atď atď ďakujem

mamina7070
7. apr 2024

ano musis mat suhlas otca

autor
7. apr 2024

@mamina7070 A tam je aký postup

cacianka
7. apr 2024

Tu na MK je skupina Právne poradenstvo, hneď v úvode máš pravidlá a takisto základné informácie k rôznej problematike.
A potom rokuje, čítaj, vyhľadá cez kľúčové slová a #.
Je tam aj o zmene priezviska mrte príspevkov, postupov,rád a skúseností.

mimi3008
7. apr 2024

Kolko ma dcera rokov? A co chce dcera? Bol to aj moj pripad, mama sa vydala druhy raz, velmi som chcela zmenit priezvisko aj ja, sla som ziadat o suhlas mojho biologickeho otca, mala som 10 rokov. Teraz to velmi lutujem

autor
7. apr 2024

@mimi3008 Dcéra má 9 rokov a viete mi povedať prečo ľutujete? 🤔😪

tulik123
7. apr 2024

Ja som to riesila, musela som mat suhlas otca. Riesili sme to v Bratislave v Klientskom centre, museli sme to obaja podpisat a udat tam dovody ze preco to tak chceme presne tak ako si to vysvetlila tu, potom ti to schvalia a vydaju novy rodny list. Tiez zijeme v zahranici ja som si to sudne rozhodnutie potom prekladala a vydali mi aj novy rodny list kde zijeme s mojim priezviskom. 🙂 ak otec nechce podpisat myslim ze sa to da dat na sud ktory o tom moze rozhodnut 🙂 u nas to je uplne rovnako, styk s otcom je malo a chcela som aby mal moje meno 🙂

mimi3008
7. apr 2024

Mozem, ale do sukromnej spravy