Ekzém po pôrode

vega3
13. nov 2021

Dobry den. Prosim je tu niekto komu sa urobil po porode ekzem, vyrazky, resp žihľavka ? Mne sa vytvoril asi tyzden po porode, v zivote som ekzem nemala, nemam ani ziadne alegie. Ja to pripisujem porodu, lebo stravujem sa zhruba rovnako ako predtym, akurat pijem bylinkove caje, hroznovu stavu na lepšiu tvorbu mlieka (kojim). To co mi predpísala doktorka na koznom nezabera. A skor mam pocit ze sa to rozširuje. Nehorazne to svrbi.🙄

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
13. nov 2021

@vega3 Vitajte v klube. Ja som však atopik od narodenia (dedičná záležitosť). Rok a pol po pôrode moja koža vyzerá ako vaša. Mne kožná povedala, že to po pôrode sa zvykne vrátiť. No rok a pol? V októbri minulého roka mi to začalo, v auguste toho roka som prekonala silnú nádchu. Na testoch som nebola, však veď nádcha. Bolo mi povedané aj to, že to bol koronavírus a toto je postkovidový syndróm. Ja ako atopik som riziková skupina, čiže mi to mohlo vyústiť do tohto čo mám teraz. Je pravda, že polrok po tej “nádche” v auguste som nemala čuch a chuť. Každopádne, u vás to bude podľa mňa tým pôrodom. Niečo sa tým tehotenstvom a pôrodom u vás spustilo. Skúste navštíviť aj iné oddelenie, nie iba kožné.

roztlieskavacka
13. nov 2021

Mas potvrdené od dr ze to je ekzém ? Ja ako delozivoty atopik si myslím ze toto ekzém nie je, skor nejaká alergia alebo pleseň, plus nezabrali ti lieky od dr, bude to asi nieco iné vnútorne..

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vega3
autor
16. nov 2021

Tak kozna doktorka tvrdi ze je to alergicka reakcia na nieco (jedlo, pitie). Aj ked som doteraz nebola alergicka na nic. Mne sa z toho vytvorili nakoniec obrovské cervene mapove flaky. Ja osbone si myslim ze to bude sposobene poporodnym stavom - znizenou imunitou, stresom a podobne. Nasla som aj tu na modrom konikovi viacere zeny pisali ze sa im po porode vytvoril ekzem, zihlavka alebo sa im vrátila nejaka alergia. Momentalne sa to nezlepsuje. Dostala som aj injekciu s hydrocortisonom

anariama
28. dec 2021

@vega3 ako?zmizlo ti to??ja som bola tiež na stehnách vyhádzaná ako žihlavka no zmizlo asi 1mesiac po pôrode..myslela som že to boli dezinfekcie na posteli v nemocnici alebo po pôrode keď ťa dezinfikovali??

vega3
autor
29. dec 2021

@anariama zmizlo mi to asi po 3 tyzdnoch, pichali mi hydrokortizon. Este som mala par tyzdnov take svrbenie celého tela ale teraz uz je všetko ok

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vega3
autor
30. dec 2021

@anetkaadamko ja som sa strasne bala ze sa toho nezbavim. Tie 3 tyzdne co som sa trapila s tym ekzemom boli strasne. Akoze ja 2 tyzdne po porode, dost co som bola este cela "rozbita" a nie úplne fit, tak do toho sa mi urobil ten ekzem. Bolo to na hlavu - to svrbenie bolo neznesitelne. Myslela som ze sa zbláznim z toho. A ked som citala na nete zr niekto ako aj ty, sa toho nevie dlhodobo zbavit, no som stastna prešťastná ze som sa toho zbavila.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vega3
autor
30. dec 2021

@anetkaadamko a mne kožná tvrdila ze to nema mic spolocne s porodom, ze to mam nejaku alergiu. Pritom je veeela zien co som citala na MK a malo ten isty problem budto v tehotenstve alebo po porode

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dobar
18. nov 2023

@vega3 prišli ste na to čo to je? Mám ten istý problém k tomu aj teploty a lekári akosi nevedia prísť na to….idem na biopsiu, hádam niečo zistia.

anariama
19. nov 2023

@dobar ja som tiovala ze ide ochémiu buď postele v nemocnici čo čistia alebo dezinfekcia po šití…malaa som to len pri prvej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre