Jazva po sekcii

maminka142
22. okt 2014

Ahojte, vie mi niekto povedať čo je "jazva po sekcii s vypadkom anechoidnym do V v hrubka takmer 2/3" Bola som na kontrole po šestonedeli a doky mi povedal, že je možna aj oprava a že to robia len v jednom meste na slovensku, alebo potom v čechach... Je to pod narkozou...
Mali ste niektora niečo podobne? Nemôžem to ani vygoogliť čo to vlastne je :P Zle zrastena jazva zvnutra.. Ale podrobnejšie...? Ďakujem za každu odpoveď...

alenitka
2. jan 2015

@maminka142 ahoj, uz si sa dozvedela nieco viac ? Mne to povedala gynda na preventivke, ze vacsiu cas jazvy mam v poriadku, vlastne mam v strede jazvy take trojuholnik, vyzeral tiez do pismena V .... a kludne nam odporucala snazenie o druhe mimino .. idem ale v januari na kontrolne sono k inemu gyndosovi, ci to fakt nieje nic vazne ...

maminka142
autor
2. jan 2015

@alenitka Tento mesiac idem do MT na vyšetrenie, tak budem vedieť viac 🙂

alenitka
2. jan 2015

@maminka142 a ku komu ides? A ides tam na vlastnu ziadost ci ta tam odporucila gynda?

dollynkaa
2. jan 2015

@maminka142 aj ja som po sekcii zaujimalo by ma ako to vyzera to co pises lebo ja tam mam tiez nieco ani neviem ako to nazvat

maminka142
autor
13. jan 2015

@alenitka
@dollynkaa Ahojte, idem do MT k doktorovi ktory mi robil sekciu 🙂 Idem na vlastnu žiadosť, len som mu ešte nevolala, stale čosi... Keď tam pôjdem určite sa vam ozvem, ako som dopadla 🙂

maminka142
autor
16. feb 2015

@alenitka
@dollynkaa Ahojte, tak už konečne som sa k vam tu dostala 🙂 Takže napriek tomu všetkemu mi pôrodník povedal, že jazva je ok, že nie je problem v ničom, ani v ďalšom otehotnení 😉
Môj gynďak zasa preháňal, ako vždy :P

alenitka
16. feb 2015

@maminka142 neuveriiiiiis 😀 ja som zmenila gyndosa a povedal mi to isteee !!! ze rana je ok, ze je uplne klasicka .. akurat mam vyvojovu vadu maternice, ale to som uz vedela a kedze som jedno dieta uz donosila nieje problem 🙂 tak sup sup snazit 🙂 tesim sa s tebou 🙂

monicka9
16. feb 2015

Mne povedal moj dr ze jazvu mam poškodenú poškodila mi ju údajne kyretaz nakoľko po dvoch sekciach som ju mala krasne zahojenu... Jazva na maternici ma malinku trhlinku (otvor ) niekde v strede... Ze dalsie tehu bude rizikové a budem musieť davat na seba pozor a sekcia bude skor kvôli rupture maternice v mieste jazvy.... Druha dr mi povedala ze sono nie je postačujúce a mam si dat spravit hysteroskopiu ( zavedenie mikro kamery cez krčok a preskúmanie jazvy jej okolia) a poprípade hned spravit laparoskopiu v narkoze na zašiť tohto miesta ( chirurgicka oprava jazvy)
@maminka142
@alenitka
@dollynkaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre